این کشور قابل توجه ترین و سالم حامل از یک بیماری کشنده, مریم Mallon به عقب است – و نه در فرد و نه به عنوان یک هشتگ: #TyphoidMary.

در این زمان همه گیر مردم ممکن است ندانسته بندر و گسترش coronavirus قبل از آنها احساس بیمار تا حد زیادی به دلیل آن است دوره کمون بین دو و 14 روز. مراکز کنترل و پیشگیری بیماری در حال حاضر می گوید که یک در چهار نفر می تواند بدون علامت حامل هرگز نشان دادن علائم حتی به عنوان آنها آلوده به دیگران است.

اما نیز وجود دارد که دانستن آنها می تواند حامل حاضر به پوشش دهان خود را و یا عمل اجتماعی فاصله. آنها عبارتند از: spring breakers که شلوغ سواحل فلوریدا و تظاهرات و تجمع در برخی از ایالت تامائولیپاس.

مریم Mallon شناخته شده به عنوان حصبه مریم تا به حال برجسته ترین مثال در آمریکا از ادراک و فهم بیماری حامل. او گسترش تب حصبه به حداقل 53 نفر باعث سه مرگ و میر بین 1900 تا 1915.

اما Mallon شده است ناعادلانه مشخص می شود که آگاهانه گسترش این بیماری کشنده او انجام شده است. حافظه او شده است احیا اخیرا تا حد زیادی در توییتر به عنوان یک شرح مختصر از کسانی که عمدا آلوده دیگران با coronavirus #TyphoidMary.

به عنوان نویسنده از “ساخت شیوع: شیوع در رسانه ها و حافظه جمعی” من می تواند گواهی دادن به رسانه ها در گذشته و در ادامه اعوجاج از مریم Mallon مورد. آن را ناعادلانه به Mallon به ضمیمه نام او به چنین آگاهانه رفتار بد.

مریم Mallon سالم حامل

داستان از شب, جهان, آوریل 1 1907 که با استفاده از یک نام مستعار برای Mallon نام خانوادگی. کتابخانه کنگره

بر خلاف باور عمومی Mallon هرگز درک خودش را به مسری است. در طول مشهور محاکمه 1909 روزنامه به نقل از او گفت: “من کوک برای آقای Stebbins’ خانواده و خانواده های دیگر و هیچ کس بیمار در حالی که من وجود دارد.”

مانند بسیاری از مردم در دوران Mallon نمی تواند درک است که یک فرد سالم می تواند از انتقال بیماری است. در طول زندگی خود او سوگند یاد او بی گناهی این ادعا که او هرگز به حال این بیماری است.

محبوب – و اشتباه – باورهای Mallon آمد در درجه اول از حساب های رسانه های در طول زندگی خود. اما mischaracterization از Mallon ادامه داد ،

Mallon ندانسته گسترش تب حصبه از طریق غذاهای او آمادگی بیشتر برای خانواده های ثروتمند در نیویورک است. در تابستان سال 1906 او پخته شده برای Warren, خانواده, در, اجاره خانه در جزیره Oyster Bay. از اوت. 26 سپتامبر از طریق. 3 حصبه تب زده شش نفر از 11 نفر از اعضای خانواده.

مالکان استخدام جورج Soper یک خود اعلام کرد “بهداشتی مهندس” به بررسی. او در نهایت ترسیم Oyster Bay شیوع جدید طبخ همراه با حصبه در شش از دیگر مکان های اشتغال است.

Soper کشف باعث شد که شهر نیویورک بازرس بهداشت دکتر ژوزفین بیکر و اداره پلیس را Mallon با زور به نزدیک ترین بیمارستان.

در برابر او را تحت متعدد معاینات فیزیکی که شامل نمونه مدفوع نشان داد که سالمونلا تيفی باکتری است. Mallon شد و سپس در قرنطینه برادر شمالی جزیره یک پناهگاه برای کسانی که بیمار مبتلا به سل و سایر بیماریهای مسری برای دو سال بدون اتهام یا محاکمه.

Mallon استخدام وکیل جورج اونیل که درخواست برای آزادی او در 28 ژوئن 1909. قبل از یک قاضی او شهادت داد که او سالم بود و تا به حال ساخته شده است هرگز به دیگران بد. قاضی رد درخواست او بر این اساس که او یک تهدید برای بهداشت عمومی و دستور داد او را به ادامه زندگی جدا شده در برادر شمالی جزیره است.

تصویر از نیویورک آمریکا مریم Mallon شناخته شده pejoratively به عنوان حصبه مریم شکستن جمجمه را در یک ماهی تابه. کتابخانه عمومی نیویورک

تبدیل شدن به ‘حصبه مریم’

حدود 400 دیگر حاملين سالم بود نیز شناسایی شده در نیویورک در زمان Mallon را محاکمه. بر خلاف Mallon آنها دستگیر و محاکمه و زندانی برای سال.

آن Mallon وضعیت به عنوان یک فقیر ایرلندی مهاجر زن که او را مستعد تبدیل شدن به شهر را قربانی. Soper خود را در ابتدا به توصیف او به عنوان “یک ایرلندی زن حدود 40 سال سن, قد بلند, سنگین, واحد.” روزنامه های درمان Mallon به صورت یک “جوانه سلولی” یا به عنوان یک حیوان وحشی شامل می شود. “زن ‘حصبه کارخانه’ برگزار می شود به عنوان یک زندانی” اظهار داشت: یکی از تیتر است. “جادوگر در, n. y.” را بخوانید تاکوما بار تیتر. داستان شامل این شرح Mallon: “جادوگران افسانه ای قدیمی مورد استفاده برای ایجاد قرمز آتش سوزی…و دم مرگبار معجون…اما فقیر ‘حصبه مریم’… بدون نیاز به پاتیل. او تولید داخل خودش بد معجون که او گسترش می یابد ،

حقایق در مورد پرونده از Soper و مقامات بهداشت عمومی به پزشکی مجلات و روزنامه ها ذکر او قومیت ظاهر و وضعیت تاهل. از جمله ویژگی مشخص نشده در داستان دیگر حاملين سالم. Mallon هرگز مصاحبه و بنابراین نمی توانید به او دیدگاه دیگر در تجدید چاپ بخش از یک نامه به وکیل او که در آن او اعلام بی گناهی خود را.

مقامات دولتی و رسانه ها توجیه Mallon از دست رفتن آزادی های مدنی توسط فریم او را به عنوان یک خطر خاص به بهداشت عمومی بیشتر نسبت به دیگر حاملين سالم.

او را بدنام نام مستعار ابداع در سال 1908 پزشکی کنفرانس و پس از آن مکرر در یک نسخه از Journal of the American Medical Association, منتقل Mallon عمومی شخصیت از انسان انکوباتور به تبه کار – یک تصویر معرفی شده در نیویورک روزنامه آمریکایی در 20 ژوئن 1909.

تیتر “‘حصبه مریم’: فوق العاده مخمصه مریم Mallon یک زندانی در نیویورک قرنطینه بیمارستان جزیره” تمدید بیش از یک صفحه کامل طراحی یک آشپز sautéing خوشه ای از جمجمه در کتری ریخته گری آهن. این مقدمه برای همیشه لطفا برای سمان تصور غلط است که Mallon را انتقال بيماري کشنده بود عمدی.

از آن نقطه, اخبار مقایسه “حصبه سالی” “دیفتری میلدرد” و دیگر حاملين سالم به “حصبه مریم.” در حالی که برخی از آنها به طور خلاصه بازداشت در بیمارستان پس از ناخواسته باعث شیوع بیماری بدون درمان به عنوان ضعیف به عنوان Mallon.

تداوم ‘حصبه مریم’

Mallon شد و در نهایت در سال 1910. با کمبود گزینه های (و بدون درک درستی از سالم ناقل), Mallon شروع پخت و پز این بار در رستوران ها و هتل ها و در نهایت اسلون بیمارستان برای زنان است. هنگامی که بیش از 20 نفر از حصبه گرفت در بیمارستان شناسایی Mallon به عنوان منبع.

در 26 ژانویه 1915 در شهر نیویورک وزارت بهداشت همراهی Mallon به برادر شمالی جزیره است. او زندگی می کردند و مشغول به کار در بیمارستان وجود دارد و تا زمانی که او در سال 1938 درگذشت. هیچ سابقه ای از شیوع بیماری حصبه در طول اقامت خود را.

حتی پس از نهایی او بازداشت و مرگ روزنامه ها و فرهنگ عامه تداوم این تصور غلط است که Mallon افراد آلوده به عمد هدایت های طبیعی خود را سم (حصبه) از طریق مواد غذایی او پخته شود. کتاب مانند “وحشتناک حصبه مریم: یک داستان واقعی از مرگبارترین طبخ در آمریکا” تلویزیون مراجع و eponymous شخصیت کتاب کمیک را حفظ کرده اند این تصویر خیلی بد Mallon.

در سراسر سیستم عامل های رسانه های “حصبه مریم” است که هنوز هم معمولی اعمال معاصر پدیده, بهداشت عمومی, نادیده گرفتن اخلاقی مشکوک عمل سرزنش حاملين سالم و مریم Mallon را آزار و اذیت به عنوان یک فقیر مهاجر در نوبه خود از قرن 20th.

[شما نیاز به درک coronavirus همه گیر و به ما کمک می کند. خواندن این گفتگو را در خبرنامه.]

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de