دو مرطوب’suwet’en ارثی روسای سر به دادگاه بیش از خط لوله

دو ارثی ستاد از بریتیش کلمبیا اولین کشور در قلب یک موج ملی تظاهرات راه اندازی یک قانون اساسی چالش از سوخت های فسیلی پروژه در روز چهارشنبه به عنوان نخست وزیر جاستین ترودو به نام برای تظاهر به رعایت قانون.

چالش تماس در دادگاه فدرال اعلام کرد که کانادا است که قانون اساسی موظف به پاسخگویی بین المللی تغییرات آب و هوایی به اهداف که روسای ادعا را لغو مصوبات برای یک گاز خط لوله اجرا می شود که از طریق سنتی مرطوب’suwet’en خاک در شمال B. C.

“اگر کانادا مجاز به ادامه تصویب زیرساخت برای fracked پروژه های گاز در 40 سال, جدول زمانی, سرزمین ما را تبدیل به یک زمین بایر قبل از این پروژه مجوز منقضی” رئیس Lho’imggin که می رود توسط آلفونس Gagnon در بیانیه ای گفت:.

“به عنوان رئیس خانه من این است که مسئولیت حفاظت از خاک خانه. ما در حال درخواست از دادگاه برای دریافت کانادا به عمل قبل از آن خیلی دیر است.”

چالش آمد و به عنوان اعتراض به ادامه محاصره بنادر بزرگ و خطوط راه آهن در انتاریو کبک و بریتیش کلمبیا scuttling حمل و نقل مسافر و خدمات باعث رشد خواستار مداخله دولت فدرال.

صحبت کردن در سنگال روز چهارشنبه ترودو به نام از همه طرف برای حل و فصل اختلافات خود اما اصرار داشت که معترضان باید افتخار کانادا قانون است.

“ما می دانیم مهم دموکراتیک راست — و همیشه از آن دفاع — مسالمت آمیز اعتراض” ترودو گفت: در یک کنفرانس خبری با رئیس جمهور سنگال Macky Sall. “اما ما نیز یک کشور حکومت قانون و ما نیاز به مطمئن شوید که آن قوانین مورد احترام هستند.”

ترودو اظهارات تکرار کانادا حمل و نقل و وزیران دارایی در طول روز درو تمسخر از تظاهرکنندگان بومی پشتوانه مرطوب’suet’en ارثی ندارند.

گیاه Varley که به سازماندهی یک محاصره در بندر ونکوور متهم ترودو از “بدون فکر تکرار طوطی وار” مدت حکومت قانون است که او گفت: خالی است و بس.

اگر بزرگان تا به حال به دنبال حاکمیت قانون گفت: زبان خود را از بین رفتند.

“اگر من Nisga كردند مادربزرگ پدربزرگ نوجوانی و جوانی تا به حال به دنبال حاکمیت قانون ما نمی خواهد می دانم که ما Nisga جدايى او گفت:” در خارج از B. C. دیوان عالی کشور در ونکوور جایی که او و دیگر معترضان اعلام کردند که به چالش کشیدن دستور خدمت در برابر آنها بیش از آخر هفته.

محاصره دهندگان در سراسر کانادا گفته اند که آنها در حال اقدام در همبستگی با کسانی که مخالف ساحلی GasLink پروژه خط لوله که عبور سنتی خاک مرطوب’suwet’en اول کشور در نزدیکی هوستون, B. C.

محاصره ساخته شد پس از RCMP اجرا یک دستور دادگاه در هفته گذشته در برابر مرطوب’suwet’en ارثی ستاد و حامیان آنها که مسدود کردن ساخت خط لوله یک بخش کلیدی از $40 میلیارد LNG کانادا گاز طبیعی مایع و پروژه صادرات.

گروه دیگری از هواداران به خیابان ها ریختند در اتاوا در روز چهارشنبه صبح در حال حرکت از دفتر فدرال وزیر دادگستری به عمده تقاطع در نزدیکی دادگاه عالی کانادا است. جمعیت ناشی از ترافیک است که حمایت کردن وسایل نقلیه برای بلوک اما تاخیر پاک شد در کمتر از یک ساعت به معترضان متفرق شدند.

مشابه تظاهرات در ونکوور, بسته کردگی ترافیک در نقاط مختلف شهر در طول روز است.

B. C. برتر جان هرگن گفت: anti-خط لوله تظاهرکنندگان که مانع مردم از ورود به قوه مقننه برای دولت او را تاج و تخت سخنرانی روز سه شنبه باید به حقوق دیگران احترام بگذاریم.

“تظاهرات مسالمت آمیز اساسی برای موفقیت ما به عنوان یک دموکراسی” او در یک کنفرانس خبری گفت در ویکتوریا در روز چهارشنبه. “اما به یک گروه از مردم را به دیگران می گویند شما در حال نامشروع شما امکان پذیر نیست در اینجا شما به نحوی یک sellout به ارزش های کانادایی است که فقط ساده اشتباه است و من می خواهم به تاکید است که.”

تاثیر اقتصادی تظاهرات شروع به متبلور: Canadian National Railway Co. سهشنبه هشدار داد که آن را به “قابل توجه” بخش هایی از شبکه خود را مگر اینکه راه بندان در آن خطوط راه آهن برداشته شد.

مسافری راه آهن خدمات را نیز تحت تاثیر قرار شده است در انتاریو کانادا و B. C. با از طریق راه آهن لغو خدمات خود در مونترال-تورنتو و اتاوا-تورنتو مسیرهای حداقل تا پایان روز جمعه به دلیل محاصره در نزدیکی Belleville, Ont. آن را قبلا لغو شده خدمات در کسانی که راه را تا پایان روز پنج شنبه.

طریق نیز گفت: محاصره نزدیکی جدید Hazelton, B. C., به معنی عادی از خدمات ریلی است که قطع شده بین شاهزاده روپرت و شاهزاده جورج.

در مانیتوبا برتر برایان Pallister گفت: وزارت دادگستری به دنبال یک دستور برای پایان دادن به یک راه آهن محاصره غرب وینیپگ و آن را به اجرا در عرض چند روز.

“تا آنجا که ما همیشه احترام به حق معترضان به صدای آنها ندارد و حق وتو و … آنها ندارد و مناسب برای قرار دادن حقوق خود را جلوتر از هر کس دیگری و به بی اعتنایی به قوانین ما در استان و کشور,” او در مصاحبه ای گفت:.

آلبرتا گندم و جو کمیسیون گفت: راه آهن اختلال در فقط چند روز باعث ضرر اقتصادی برای کشاورزان که با آن مواجه شده اند دشوار است شرایط برداشت.

“تاخیر خواهد شد در نتیجه کشاورزان قادر به ارائه خود را دانه معنی آنها را نمی توان پرداخت حداقل تا خدمات رزومه” گفت: Dave اسقف صندلی جو کمیسیون. “ما هنوز در دوره نقاهت بعد از برداشت محصول از جهنم و نیاز به قابل اعتماد دانه جنبش در جهت به عقب بر گردیم در مسیر.”

Mohawks در یک مانع است که مختل ترافیک راه آهن در نزدیکی مونترال گفت: آنها در محل باقی می ماند تا زمانی که RCMP در حال حاضر در’suwet’en خاک.

Tekarontake یک Kahnawake Mohawk گفت که این درگیری ناشی از یک شکست توسط دولت و دیگران به پذیرش است که زمین متعلق به افرادی است که ادامه خواهد داد به پایبندی به راه اجداد خود.

“این که زمین این است که ما هرگز قطع خودمان را از مادر ما. این زمین مادر ما است,” او گفت:. “ما نمی رها شده ما هنوز هم او را دوست دارم ما برای مراقبت از او و ما در دفاع از او به بهترین توانایی ما.”

منابع طبیعی وزیر سایپا O’Regan گفت: وزیر حمل و نقل مارک Garneau است “تصرف” با محاصره مؤثر در راه آهن.

“اقتصاد ما واقعا متکی بر توانایی ما با خیال راحت به حمل و نقل کالا در سراسر کشور,” او گفت:.

پرسید که چگونه او می تواند اطمینان صنعت است که منابع طبیعی پروژه می توانید در کانادا O’Regan گفت: همیشه نظرات متفاوت.

“همانطور که ما کار نسبت به خالص صفر (انتشار) تا سال 2050 و با توجه به ما یک اقتصاد است که به شدت متکی به منابع طبیعی و توسعه منابع طبیعی همیشه وجود دارد رفتن به که اصطکاک است. همیشه وجود خواهد داشت که تنش است.”

این گزارش توسط The Canadian Press منتشر گردید Feb. 12, سال 2020 است.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.dehec.sutny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>