دو سوم مدارس در بنگلادش هیچ شهید منار

بسیاری از موسسات آموزشی را تا مقدار زیادی از دیگر برنامه ها به پرداخت ادای احترام به شهدا از سال 1952 زبان جنبش اما اکثریت آنها را ندارد و شهید منار یاد بنای تاریخی است.

دولت می خواهد به ساخت زبان بنای تاریخی در هر مدرسه است که از یادبود به گفته مقامات در وزارت آموزش و پرورش و اولیه و توده وزارت آموزش و پرورش.

ابتکار عمل را به ساخت شهید منار در این مدارس گرفته خواهد شد ‘به زودی’ گفتند.

اما وزیر آموزش و پرورش Dipu مونی معتقد است نه همه موسسات که اصلا بنای تاریخی نیاز به کمک دولت.

“این ایده که همه چیز را به انجام با حمایت دولت اشتباه است. اگر موسسات واقعا احترام به روح زبان جنبش آنها می توانند در ساخت بناهای خود را. ما خواهد شد ارائه تمام حمایت آنها ممکن است نیاز به,” او گفت:.

به عنوان بسیاری از 22,000 از 33,000 مدارس تخمین زده می شود به هیچ شهید منار در حالی که تعداد 40,000 63,601 در سطح اولیه توجه کنند.

یک کمیته پارلمانی در سال گذشته توصیه می شود یک پروژه برای ساخت شهید منار در تمام مدارس.

Md Ataur Rahman, دستیار مدیر در اداره آموزش و پرورش ابتدایی گفت: bdnews24.com آنها باید یک برنامه ریزی برای ساخت شهید منار در مدارس است که یکی را نداشته باشند. “اما وجود دارد هیچ پروژه برای ساخت شهید منار در هر مدرسه,” او اضافه شده است.

“ما خواهد شد راه اندازی یک ابتکار به زودی به اطمینان حاصل شود که هر مدرسه یک شهید مینار” پروفسور دکتر Shahedul خیبر چودری وزیر به هیئت متوسط و متوسطه آموزش و پرورش گفت.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im