راهنمای خرید تلویزیون ; راهنمای انتخاب کیفیت تصویر تلویزیون

پیشرفت روز افزون صنعت ساخت تلویزیون سبب شده تا مدل های متنوعی در بازار وجود داشته باشد . خرید تلویزیون برای افراد بسیار گیج کننده خواهد بود . زیرا مدل های متنوع موجود در بازار سبب سر در گمی می شود و با مراجعه حضوری نیز توانایی تصمیم گیری برای اشخاص وجود ندارد . از این رو یک راهنمای خرید تلویزیون می تواند از ساعت ها چرخیدن در بازار و اتلاف وقت جلوگیری کند . شناخت مارک های مختلف تلویزون و انواع امکانات آن در کم ترین زمان ممکن حاصل خواهد شد . سایت های بسیاری در این زمینه وجود دارد که جزئیات خرید یک تلویزیون را در اختیار شما قرار داده است .
در بین سایت ها ی موجود بست رویو از جمله سایت هایی است که راهنمای خرید تلویزیون مناسبی را در اختیار شما قرار می دهد .

راهنمای خرید تلویزیون
راهنمای خرید تلویزیون

راهنمای خرید تلویزیون ; K 4 و HDR کیفیت تصویر

تلویزیون هایی با رزولوشن 4K که به عنوان تلویزیون های Ultra High Definition نیز شناخته می شوند ، چهار برابر پیکسل نسبت به تلویزیون های با وضوح استاندارد 1080p دارند. این به نظر پیشرفت بزرگی است ، اما در واقعیت بسیار دشوار است که تفاوت وضوح بین تلویزیون 4K و یک HDTV قدیمی را بگویید .

از طرف دیگر ، تولید تلویزیون های 4K برای تولید کنندگان آسان است ، بنابراین اکنون آنها اصولاً استاندارد هستند. تقریباً در مورد هر تلویزیون 50 اینچی یا بزرگتر وضوح 4K و بسیاری از مجموعه های کوچکتر نیز 4K است.

بیشتر تلویزیون های 4K از سازگاری HDR نیز برخوردار هستند. HDR کنتراست و رنگ بهتری را ارائه می دهد ، بنابراین بر خلاف 4K ، احتمالاً در مقایسه با HDTV معمولی می توانید شاهد بهبودی بهتری باشید

سرویس های جریان Netflix و Amazon هر دو 4K و HDR را ارائه می دهند ، اگرچه بیشتر سریال ها و فیلم های اصلی در هر دو سرویس با کیفیت HDR4K هستند. همچنین می توانید فیلم های 4K HDR جدید را در iTunes ، Vudu و Google Play اجاره کرده یا بخرید ، یا برای پخش آن روی یک دستگاه پخش کننده Blu-ray 4K و دیسک سرمایه گذاری کنید. کانال های تلویزیونی واقعی 4K یا HDR هنوز در ایالات متحده وجود ندارند.

بهترین تلویزیونها  4K با HDR هستند. اگر در حال خرید یک تلویزیون با اندازه متوسط یا بزرگتر هستید ، به هر حال احتمالاً دارای 4K و احتمالاً HDR نیز خواهد بود.

راهنمای خرید تلویزیون ، چرا همه HDR در تلویزیون ها یکسان نیستند ؟

کیفیت تصویر p و q

اگر اولویت اول را در PQ قرار ندهید ، با مرتب کردن لیستی از تلویزیون ها براساس قیمت و اندازه صفحه نمایش مورد نظر خود ، با ارزان ترین انتخاب از مارکی که به آن اعتماد دارید و روزانه آن را صدا می کنید ، بهترین انتخاب برای شما خواهد بود .

تیم بست رویو با تجربه چندین ساله خود نکاتی در مورد کیفیت تصویر را پیشنهاد داده است (برای اطلاعات بیشتر می توانید به سایت بست رویو مراجعه کنید):

• تلویزیون های OLED دارای بهترین کیفیت تصویر هستند ، اما هنوز هم بسیار گران هستند.
• تقریباً در هر تلویزیون ، از جمله QLED سامسونگ ، از فناوری LCD استفاده شده است ، که با وجود شباهت “LED”) با OLED ) بسیار متفاوت است .
• همچنین فناوری های دیگری مانند نقاط کوانتومی و مینی LED دارد که به بهبود کیفیت تصویر کمک می کند.
• توانایی تولید یک سایه عمیق – که به کنتراست زیاد تبدیل می شود – مهمترین نکته در یک تصویر خوب است.
• برای HDR ، روشنایی تصویر و کم رنگ شدن محلی برای بهترین عملکرد ضروری است.
• اشباع رنگ ، که به طور مستقیم تحت تأثیر سطح کنتراست .
• در یک اتاق روشن ، صفحه نمایش مات بهترین حالت در کاهش بازتاب ها است. بهترین صفحه های براق سطح سیاه را به خوبی حفظ می کند.
• مشخصه های  کم اهمیت تر شامل gamut رنگ ، پردازش فیلم و وضوح صفحه نمایش هستند .
اگر یک تلویزیون خوب داشته باشید و تنظیمات تصویر آن را خیلی ضعیف انجام دهید ، قطعا تصویر در یک تلویزیون معمولی بهتر خواهد بود .
درمجموع ، کیفیت تصویر پیچیده تر از شمارش پیکسل ها یا خواندن برگه مشخصات است و بهترین شرط شما خواندن بررسی ها مانند موارد موجود در CNET است. امیدوارم که شما همچنین بتوانید فرصتی برای دیدن یک تلویزیون خوب به صورت حضوری به همراه کسی داشته باشید که بتواند دلیل خوب بودنش را توضیح دهد .

راهنمای خرید تلویزیون 4k
راهنمای خرید تلویزیون 4k

راهنمای خرید تلویزیون : ملاحظاتی فراتر از اندازه ، قیمت و کیفیت تصویر

توجه داشته باشید که سه ویژگی مهم در هنگام خرید تلویزیون باید به آن توجه شود ، اندازه ، قیمت و کیفیت تصویر می باشد .

راهنمای خرید تلویزون 8K

تلویزیون با رزولوشن 8K دو برابر وضوح نسبت به تلویزیون های 4K دارد ، همچنین تعداد پیکسل آن چهار برابر می باشد .

اولین تلویزیون های با رزولوشن 8K در حال حاضر در دسترس هستند. آنها معمولاً بسیار گران هستند – ارزان ترین قیمت در ایالات متحده ، سامسونگ 65 اینچی با 3500 دلار است – و امروز چیزی در 8K برای تماشای آن وجود ندارد. علاوه بر این ، از آنچه ما دیدیم ، بهبود کیفیت تصویر را در صورت وجود ، در مقایسه با تلویزیون های 4K ارائه نمی دهد.

در آینده تلویزیون های 8K مطمئنا ارزان تر  خواهند شد ، در سال های آیندده حتما این مدل تلویزیون ها ارزان تر خواهد شد و عموم مردم توانایی خرید آن را پیدا می کنند .

راهنمای خرید تلویزیون : کنترل صدا ، از جمله دستیار Google و Amazon Alexa

راهنمای خرید تلویزیون : کنترل صدا ، از جمله دستیار Google و Amazon Alexa
راهنمای خرید تلویزیون : کنترل صدا ، از جمله دستیار Google و Amazon Alexa

یکی دیگر از ابزار هایی حرفه ایی برای کنترل تلویزیون استفاده از صوت است ، یعنی با حرف زدن می توانید تلویزیون را راه دور کنترل کنید . Remote TV با قابلیت های داخلی و عملکرد “فشار برای صحبت کردن” ، به عنوان مثال برای جستجوی برنامه های تلویزیونی و فیلم ها ، چیز جدیدی نیست. قسمت جدید این تکنولوژِی ادغام تلویزیون با دو شرکت گوگل و آمازون می شود .

تلویزیون های سونی و ال جی دستیار Google داخلی دارند ، بنابراین می توانید از راه دور با صدا آن ها را کنترل کنید ، تا نه تنها بتوانید شبکه مورد نظر خود را جست و جو کنید بلکه  بازی ها و موسیقی های را نیز  اجرا کنید ،

حتی امکان کنترل عملکردهای خاص در تلویزیون ها با بلندگو الکسا  را دارید ، بدون اینکه از راه دور دست بزنید. تلویزیون های آمازون با بلندگوهای الکسا کار خواهند کرد و تلویزیون های ال جی ، روکو ، سامسونگ ، سونی و ویزیو با اسپیکرهای الکسا و گوگل کار خواهند کرد.

سایت های زیادی وجود دارد که راهنمای خرید تلویزیون خوبی برای شما می باشنذ . از این رو سایت بست رویو را به شما پیشنهاد می دهیم . برای این که بتوانید مدل تلویزیون خود را در کم ترین زمان ممکن انتخاب کنید .