ترکیه و روسیه قفل شاخ در سوریه به عنوان ترس از آشکار جنگ شدت

به عنوان نه سال جنگ داخلی سوریه وارد مرحله نهایی خود را به نوبه خود, ترکیه و روسیه, زمان متحدان در سوریه در آستانه جنگ بیش سوریه استان ادلب.

هر دو طرف در حال ارسال استرن پیام های هشدار دهنده به عنوان دیپلماسی برای پایان دادن به این درگیری تا کنون موفق به د-تشدید وضعیت.

آنچه که منجر به ایستادگی کردن ؟

در سپتامبر 2018 و ترکیه و روسیه و ایران امضا توافق نامه (همچنین به نام سوچی توافق) برای ایجاد یک د-تشدید تنش در منطقه ادلب که در آن خشونت و پرورش ممنوع شد.

تحت این توافقنامه مخالفت نیروهای طبقه بندی شده به عنوان جهادی و جریان اصلی. جریان اصلی نیروهای به کشیدن سلاح های سنگین از منطقه و گروه های جهادی به تخلیه آن به طور کامل. همه طرف ها از جمله ترکیه راه اندازی نظامی مشاهده پست.

این ادعا که گروه های جهادی را در این منطقه پس از بیش از یک سال و سوریه, نیروهای دولتی حمله در ماه دسامبر 2019. حمله آواره بیش از 900,000 شهروندان است.

به دنبال اين بود توسط نیروهای حکومت سوریه در حمله به یک پست مشاهده و کشته شدن 13 سرباز ترک.


ادامه مطلب: به ‘آتش بس’ در سوریه در حال پایان یافتن است – در اینجا چیزی است که به احتمال زیاد به رخ می دهد در حال حاضر


خشم ترکیه انتقام در 2 فوریه با یک ضد حمله که به کشته شدن سربازان سوری و چهار نفر از اعضای نیروهای ویژه روسیه. ترکیه نیز تشدید نظامی خود را ساخت تا در ادلب شمالی.

در فوریه 3, رئیس جمهور ترکیه رجب Tayyib اردوغان آشکارا به مبارزه طلبیده روسیه با سفر به اوکراین, جایی که او متعهد شد 200 میلیون دلار در کمک های نظامی.

در فوریه 15, اردوغان هشدار داد:

این راه حل در ادلب است (سوریه) رژیم خروج به مرزهای, در این توافق نامه. در غیر این صورت ما این مسئولیت رسیدگی به قبل از پایان ماه فوریه.

روسیه مقصر ترکیه برای عدم به تعهدات خود و ادامه داد: به محرمانه ترکیه شد عرضه سلاح به آنچه که روسیه در نظر گروه های تروریستی است.

اردوغان در مقابله با این ادعا گفت: روسیه و نیروهای دولتی سوریه شدند “به طور مداوم حمله به مردم غیر نظامی انجام قتل عام ریختن خون”.

بزرگترین ترس این است که یک جنگ تمام در ادلب و غیر نظامی اجتناب ناپذیر رنج می برند. با بیش از یک میلیون غیر نظامی در تلاش برای زنده ماندن در اردوگاه های موقت یک نماینده هشدار داد که “یک حمام خون واقعی”.

چرا ایران اینقدر مهم است ؟

تصرف ادلب بسیار زیاد است اهمیت استراتژیک رئیس جمهور سوریه بشار اسد آن را به عنوان آخرین مخالف دژ در سوریه است.

حمایت روسیه از بشار اسد شده است انجام موفق یک حمله نظامی علیه جهادی نیروهای مخالف در سراسر کشور برای به دست آوردن و تحکیم قدرت خود را پس از 2015. او اجازه داده است بقایای این گروه به فرار به ایران به عنوان یک استراتژی عمدی به جمع آوری تمام نیروهای مخالف در یک محل.

تا کنون ادلب کنترل شده است طیف وسیعی از گروه های مخالف. قدرتمند ترین است که حیات تحریر الشام (HTS) تشکیل شد توسط جناح است که جدا از شاخه سوری القاعده در سال 2017.

تصرف ادلب با کمک روسیه و پاکسازی این استان از تمام مخالفان مسلح اجازه می دهد اسد برای اعلام پیروزی و پایان دادن به جنگ داخلی.

ترکی و روسی برخورد منافع در سوریه

اردوغان تا به حال سه هدف اصلی در سوریه دخالت. اول جلوگیری از ایجاد یک منطقه خودمختار کردی در شمال سوریه است. ترکیه از ترس چنین توسعه می تواند الهام بخش بزرگ کردنشین جنوب شرقی مناطق ترکیه به دنبال جاه طلبی های مشابه.

دوم این است که به مبارزه با یک جنگ نیابتی در سوریه از طریق گروه های جهادی برای سرنگونی رژیم اسد و ایجاد یک دولت اسلامگرای. اردوغان امیدوار است این امر گسترش نفوذ سیاسی خود در خاورمیانه و جاه طلبی های خود را به اسلام سیاسی غالب خواهد شد.

سومین هدف این است که برای انجام با حفظ او در 18 سال حکومت در ترکیه در میان, سیاسی و مشکلات اقتصادی. جنگ در سوریه در خدمت به سکوت منتقدان.

اردوغان محاسبه می شود او می تواند در رسیدن به اهداف خود اگر او به نیروهای خود در سوریه و همکاری با روسیه و ایران است. هزینه شد و فاصله گرفتن ترکیه از غرب بلوک و افزايش بین المللی خود بیگانگی.


ادامه مطلب: به عنوان نیروهای ترکیه در حرکت به سوریه خطرات بزرگ – از جمله خود ترکیه


ترکیه و روسیه و ایران و دولت سوریه خواست به تعادل غربی و به خصوص آمریکا از قدرت در سوریه و در صورت امکان به ما فشار خارج از سوریه است. حتی اگر روابط آنها شکننده است و از ابتدا این چهار کشور بودند بسیار مراقب باشید در دیپلماتیک جدول و ارائه یک بلوک قدرتمند در برابر ما دخالت در سوریه است.

روسیه استراتژی در سوریه روشن شده است از شروع به حمایت از دولت اسد تا زمانی که آن را دوباره کنترل بر تمام خاک سوریه و شکست همه نیروهای مخالف. پس از آن روسیه می تواند کنترل ترکیه پس از آن به علت درگیری های مسلحانه جدی با رژیم اسد در حالی که حفاظت از منافع روسیه در سوریه و بیشتر میانه است.

روسیه به سرمایه گذاری عظیم بودجه در حمایت از دولت اسد. تنها راه برای جبران هزینه ها و بازگشت سرمایه گذاری است که اگر اسد در رسیدن به یک پیروزی کامل. هیچ چیز کوتاه از تصرف ادلب کفایت خواهد کرد حتی اگر این به معنی جنگ باز با ترکیه است.

آنچه که به احتمال زیاد در آینده اتفاق می افتد ؟

اردوغان در یک معضل است. او قادر به نفوذ به سوریه با مخالفان در ادلب اما او نیز آماده به رها کردن آنها. اگر او خارج حمایت آنها ممکن است مقابله به مثل با حملات تروریستی در ترکیه است.

یکی دیگر از سیل پناهندگان سوری است که یک مشکل جدی برای اردوغان است. او از دست دولت های محلی انتخابات در سال 2019 تا حد زیادی به دلیل بحران پناهندگان سوری در ترکیه است.

آن سخت است برای پیش بینی آنچه که اردوغان را در سوریه است. او است یا بلوف میزند یا مصمم به ماندن در این دوره حتی اگر آن را به معنی جنگ. او نشان داده است او ترس را جسورانه حرکت به عنوان نشان با اکتبر 2019 عملیات نظامی در شمال سوریه و اخیر دخالت نظامی در لیبی جنگ است.

بلوف میزند یا نه پوتین و نه از حمایت و دریغ نخواهد کرد را در ترکیه در سوریه است. در انجام این کار, پوتین همچنان به حمایت از نیروهای اسد با تجهیزات نظامی هوایی, قدرت نظامی و تخصص به جای درگیر شدن در درگیری های نظامی. این استراتژی اجازه می دهد تا روسیه به سوریه ادعا می کنند که اعمال آن حق مشروع برای دفاع از خود در قلمرو حاکمیت در برابر یک خارجی ترکیه حضور نظامی.

آن است که به احتمال زیاد اردوغان را جلوگیری از خطر جنگ در آخرین لحظه. او درگیر کرده ما که ابراز حمایت خود را از ترکیه و امیدوار به دیدن بشار اسد رفت. او خود در ناتو کارت عضویت و اروپا ترس از یکی دیگر از پناهندگان سوری سیل را به قدرت های اروپایی خارج نشده و در دیپلماتیک جدول.

اردوغان خوشحال خواهد شد و ادعای پیروزی اگر او موفق به بزرگنمایی ایمنی منطقه یک ادامه داد: ترکیه حضور دارد. روسیه تنها قبول این شرایط که همه جهادی گروه های مخالف ترک یمن است. در این شرایط هر دو طرف می تواند ادعای پیروزی از حال تنش های خطرناک.

به احتمال زیاد پاسخ روسیه به رفتن تمام راه را در ادلب صرف نظر از آنچه در ترکیه می کند. هر موفقیت های نظامی در سوریه بسیار بعید است. روسیه به طور کامل کنترل حریم هوایی و می تواند آسیب های جدی وارد می در ترکیه نیروهای زمینی.

آن را در منافع روسیه را به پایان برساند این هزینه جنگ یک بار و برای همه است. آن را تنها یک ماده از زمان قبل از دولت اسد قطاری ادلب دیپلماتیک و یا با زور.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im