حقیقت ردیاب: هیچ COVID-19 ربطی به فناوری 5G

تورنتو — این COVID-19 انجام شده است زمینه مناسبی برای سیل از اطلاعات غلط و تئوری های توطئه است. آخرین به دست آوردن گسترده کشش است نادرست و غیر علمی ادعا می کنند که لینک های 5G فن آوری بی سیم به رمان coronavirus.

چه 5G?

“5G” پنجمین و جدیدترین نسل در شبکه های سلولی. انتظار می رود که به یک جهش بزرگ در فن آوری بی سیم با نمایی سرعت سریع تر و بیشتر پوشش. در کانادا هر حامل مهم در حال حاضر با استفاده از 4G LTE یا نسل چهارم تکامل بلند مدت, شبکه. در سطح جهانی 5G هنوز مستقر می شود به طور گسترده ای.

تئوری های توطئه

نگرانی حدس و گمان و تئوری های توطئه در اطراف 5G به خصوص آن ممکن است اثرات سوء بر سلامت بوده است مدتها قبل از بیماری همه گیر. این بیماری همه گیر است سوخت برخی از این ادعا وجود آوردن گسترده تر با توجه به حاشیه تئوری های با مشخصات بالا مشاهیر تقویت اظهارات نادرست و در واقع اطلاعات نادرست در رسانه های اجتماعی.

یک نسخه از 5G/COVID-19 نظریه ادعا می کند که این ویروس نوعی “ارتباط” 5G از طریق امواج رادیویی و می تواند هدف قربانیان. دیگری ادعا می کند به طور کلی که تکنولوژی به نوعی مصالحه و یا سرکوب سیستم ایمنی بدن و یا آن است که منبع COVID-19 علائم. برخی ادعا می کنند که 5G در پیوند به این ویروس است که توسط این واقعیت است که وجود دارد چند مورد از COVID-19 در آفریقا به دلیل عدم وجود خدمات 5G در این قاره. دیگران به عنوان دور به عنوان طرح که آن را بخشی از یک توطئه جهانی برای کنترل جمعیت و یک “نظم نوین جهانی”. یک فرمت از 5G/COVID-19 نظریه این است که فناوری نانو میکروچیپ خواهد بود گنجانیده شده واکسن توسعه به نوعی “کنترل” مردم است.

مؤمنان از این تئوری های توطئه رفته اند تا آنجا که خرابکاری تعدادی از 5G شبکه برج در انگلستان با ویدئوها از سوختن برج گردش در رسانه های اجتماعی. چندین انگلستان ارائه دهندگان خدمات تلفن همراه تایید آسیب به رسانه های متعدد و بعد از آن صادر مشترک درخواست برای متوقف کردن. تعدادی از آسیب تلفن دکل نیز در واقع فقط 4G و 3G تکنولوژی شده اند که در اطراف برای یک و دو دهه بود.

برخی از تئوری های توطئه اشاره به زمان بندی از چین رول از آن 5G خدمات در شروع ماه نوامبر فقط قبل از اینکه این ویروس کشف شد در حالی که یک ویدیو در گردش ماه گذشته ادعا کرد که در آن نشان داد مردم پایین آوردن یک 5G برج در چین به دلیل ترس از آن باعث شد COVID-19. واقعیت-چک کردن وب سایت Snopes.com یافت منبع اصلی که فیلم که در واقع قدمت آن به اوت سال 2019. این تصویری بود که در واقع فیلم برداری در هنگ کنگ بود که از anti-نظارت معترضان پاره کردن “هوشمند” لامپ پست.

چرا این ادعای نادرست

شایعات در اطراف 5G و COVID-19 باعث شد که مقامات دولت از جمله ایالات متحده در سازمان مدیریت اضطراری فدرال (FEMA) و کمیسیون ارتباطات فدرال (FCC) به رد اتهامات عنوان شده علیه.

سازمان بهداشت جهانی در ماه فوریه گفت که “در حال حاضر قرار گرفتن در معرض از 5G زیرساخت در حدود 3.5 GHz است که از موجود تلفن همراه ایستگاه های پایه.” همچنین گفت که تا کنون تحقیقات گسترده نشان داده است که “هیچ اثرات سوء بهداشتی شده اند causally مرتبط با قرار گرفتن در معرض بی سیم فن آوری است.” اما آن را اضافه کنید که به دلیل تکنولوژی هنوز هم جدید است “تا چه حد از هر گونه تغییر در قرار گرفتن در معرض فرکانس رادیویی زمینه ها هنوز تحت بررسی است.”

برای کسانی که شک و تردید از بیانیه های صادر شده توسط نهادهای دولتی علم و فن آوری در پشت 5G نیز پشتیبانی نمی کند این ادعا.

مانند نسل قبلی خود از فناوری بی سیم همراه با تعداد زیادی از چیزهای دیگر مورد استفاده در زندگی روزانه 5G با استفاده از امواج رادیویی را ارسال و دریافت اطلاعات است.

Fullfact.org یک انگلستان مبتنی بر این واقعیت مستقل-بررسی خیریه توضیح می دهد که امواج رادیویی “یک بخش کوچک از یک گسترده تر طیف الکترومغناطیسی از امواج است که تمام تابش انرژی به نام تابش الکترومغناطیسی.” مانند نور مرئی و حرارت امواج رادیویی سقوط در فرکانس پایین انتهای طیف و تنها تولید غیر ionising تابش آن می گوید: معنی این امواج نمی توانند آسیب DNA در داخل سلول ها بر خلاف سرطان زا اشعه X و نور ماوراء بنفش. 5G با استفاده از یک فرکانس بالاتر از نسل های قبلی از فن آوری بی سیم, اما باقی مانده بسیار کم است. انگلستان تنظیم کننده Ofcom نشان داد که حداکثر ميزان تابش الکترومغناطیسی اندازه گیری شد 66 بار کوچکتر از آستانه تعیین شده توسط دستورالعمل های بین المللی.

دانشمندان در سراسر جهان است که تخصص در الکترومغناطیسی قرار گرفتن در معرض بی سیم, تکنولوژی, فیزیک و دیگر رشته های مرتبط با همراه بین المللی نهادهای نظارتی باید خطاب بسیاری از نگرانی های بهداشتی در سراسر 5G. کمیسیون بین المللی غیر یونیزان حفاظت در برابر اشعه (ICNIRP) برای مثال به این نتیجه رسیدند که 5G امن بود پس از هفت سال مطالعه است.

این ICNIRP متحده که میدان های الکترومغناطیسی فرکانس رادیویی (RF EMFs) قرار گرفتن در معرض و افزایش درجه حرارت می تواند مضر هنگامی که آن را بیش از یک آستانه خاص اما این مطالعه نشان داد قرار گرفتن در معرض EMF در حال حاضر فرکانس های مورد استفاده در 5G خطرناک نیست. به طور خاص وجود ندارد و شواهد EMFs علت سرطان و ناباروری و یا دیگر مسائل مربوط به سلامت با توجه به ارائه تصویری توسط این سازمان رئیس اریک ون Rogen.

این تصور که این ویروس می تواند به نوعی “ارتباط” از طریق 5G نیز پشتیبانی نمی شود علم است. این ایده ممکن است بر اساس یک مقاله پژوهشی از سال 2011 که به نظر می رسد در چگونه باکتری ها ممکن است از لحاظ تئوری انتقال امواج رادیویی است که در حال حاضر یک منطقه بحث پژوهش پذیرفته شده اصلی ترین دانشمندان اما SARS-CoV-2 که باعث COVID-19 همچنین یک ویروس و باکتری است.

در همین حال ایسنا گزارش داد که برخی از محققان نیز شواهدی که این نظریه بود که تقویت شده توسط یک هماهنگ و سازمان یافته “کمپین دروغ.”

در حالی که نظریه پردازان توطئه تماس زمان 5G اجرای مظنون تعدادی از کشورها در واقع راه اندازی تجاری خدمات 5G ماه قبل از چین است. کره جنوبی رسما از این کشور برای ارائه این سرویس در آوریل 2019 در حالی که استرالیا آغاز شد استقرار خدمات در بخش هایی از سیدنی و ملبورن در ماه مه سال گذشته است. در ایالات متحده ارائه دهندگان خدمات شروع به ارائه 5G در تعدادی از شهرستانها تا اواسط تابستان 2019 با آتلانتا به عنوان اولین شهرستان به 5G خدمات از این کشور چهار حامل.

در حالی که درست است که برخی از کشورها سخت ترین ضربه COVID-19 نیز در میان آنهایی که با وسیع ترین اگرچه هنوز هم محدود 5G استقرار این ویروس نیز به تعدادی از کشورهای دیگر که در آن 5G هنوز در دسترس نیست. این کشورها شامل ایران است که بیش از 73,300 موارد و بیش از 4500 مرگ و میر و ترکیه که بیش از 61,000 موارد و برخی از 1300 مرگ و میر.

همانطور که با بسیاری از تئوری های توطئه همبستگی معنی نیست علت و معلول. در حالی که هنوز هم وجود دارد یک معامله بزرگ که ناشناخته است مورد SARS-CoV-2, محققان بر این باورند که در درجه اول گسترش از طریق قطرات مانند کسی سرفه و یا حتی فقط بازدم و هیچ ربطی به 5G.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de