گرمسیری شیلات: آیا محدود کردن تجارت بین المللی حفاظت از مردم محلی و دریایی زندگی ؟

جزیره گرمسیری متحده لذت بردن از تقاضای جهانی برای خود غذاهای دریایی, اما بسیاری از آنها رو به رشد جمعیت و گرسنه گردشگران به خوراک. خود شیلات اغلب غیر قابل تنظیم و فقدان اطلاعات در بهره برداری از وضعیت جمعیت ماهی. بدون این اطلاعات برخی از کشورهای در حال آماده سازی برای محافظت از آنها را با محدود کردن بین المللی غذاهای دریایی تجارت است.

در ماه فوریه سال 2020 دنی Faure رئیس جمهور سیشل اعلام کرد صادرات ممنوعیت “bourzwa” گرمسیری سرخو که دو برابر شده قیمت بیش از دهه گذشته است. در ضمن در تاریخ 1 ژانویه سال 2020 پلو معرفی جدید دریایی پناهگاه ممنوعیت ماهیگیری تجاری در 80 درصد از آب آن.

هر دو سیشل’ ممنوعیت صادرات و پلو دریایی پناهگاه طراحی شده برای محافظت از غذاهای دریایی داخلی تامین و حفظ اکوسیستم مانند صخره های مرجانی که در معرض خطر تغییر آب و هوا. بین المللی غذاهای دریایی تجارت می تواند غنی سازی جزایر گرمسیری در کوتاه مدت به عنوان ناوگان خارجی پرداخت هزینه برای مجوز به ماهی در آب خود را. اما به عنوان جزیره خارج از غرب آفریقا مانند کیپ ورد پیدا کرده اند که در دراز مدت نتیجه می تواند به تخلیه ذخایر ماهی – با بیش از نیمی از منطقه شیلات overfished.

در حال غذاهای دریایی صادرات ممنوعیت راه حل است ؟ ما با استفاده از تحقيقات نادر در دراز مدت گرفتن اطلاعات از سیشل نشان می دهد که این ممنوعیت می تواند عواقب غیر منتظره برای ماهی, سهام و معیشت مردم آنها طراحی شده برای محافظت از.


ادامه مطلب: این راه حل به گرسنگی پنهان در بسیاری از کشورهای در حال توسعه نهفته است فقط دریایی


سیشل و پالائو

مردم در سیشل خوردن بیشتر غذاهای دریایی بیش از هر کشور دیگر در آفریقا به طور متوسط 60 کیلوگرم برای هر نفر در سال است. اما به عنوان بسیاری از غذاهای دریایی گونه از جمله bourzwa تبدیل شده اند با ارزش صادرات قیمت های خود را شروع به پریدن کرد, ساخت برخی از محبوب ماهی غیرقابل تحمل برای بسیاری از مردم محلی.

Bourzwa گرفتار در Mahè فلات تولیدی ماهیگیری زمین پوشش حدود 41,000km2 که در آن Seychellois ماهیگیران گرفتن بیش از 1000 تن ماهی در هر سال. این شیلات هدف یک گروه متنوع از گونه ها از جمله groupers جک و کوترماهیان و همچنین bourzwa. اما سرخو شیلات که هدف bourzwa دچار مشکل هستند – ما مطالعه نشان داد که جلب کرده نصف از سال 1990 است.

ماهیگیران محلی offload گرفتن خود را در Mahé جزیره سیشل. جروم Stubbs/شاتر

تحقیقات ما نشان داد که همه این گونه ها در کاهش با میانگین 65 درصد افت گرفتن نرخ بیش از 27 سال است. این گرفتن کاهش همزمان با quadrupling از ناوگان ماهیگیری با ماهیگیران صرف زمان بیشتری ماهیگیری با استفاده از سوخت بیشتر و گسترش ماهیگیری خود را در زمینه.

ممنوعیت صادرات ممکن است کاهش فشار ماهیگیری در bourzwa. اما بازارهای محلی خرید بیش از چهار بار به عنوان بسیاری از اهمیت صادر می شود نشان می دهد که قیمت ها بعید است که به رها کردن. بان کی مون همچنین می تواند تغییر ماهیگیری تلاش بر روی دیگر گونه صادرات مانند عمر طولانی groupers که آسیب پذیر هستند به صید بی رویه و نامتناسب نقطه ضعف bourzwa فیشر.

ما همچنین دریافتیم که ماهیگیران که تعداد زیادی از ماهی های مختلف به جای تکیه بر یک گونه بزرگتر جلب و بالاتر درآمد. در کنار ممنوعیت صادرات دولت سیشل می تواند در قوانین و مقررات به منظور تشویق فیشر برای تنوع بخشیدن به آنچه آنها را گرفتن. پخش كردن, ماهیگیری تلاش در سراسر ماهی های مختلف سهام می تواند کمک به گونه های آسیب پذیر مانند bourzwa بهبود می یابند در حالی که همچنین حمایت از معیشت.

در ضمن خیلی از مصرف ماهی در پالائو است گرفتار خارجی صنعتی عروق. پالائو جدید محراب حذف این دریایی ناوگان اما سهوا منتقل ماهیگیری فشار inshore. به عنوان یک نتیجه, دریایی پناهگاه افزایش فشار بر روی صخره های مرجانی گونه است.

جک بر روی یک صخره های مرجانی در پالائو. مارکوس Efler/شاتر

Seychellois بازار ماهی نیز بستگی دارد بر روی صخره های مرجانی که باقی مانده اند مولد با وجود توده های مرجانی سفید. معلوم نیست اگر اهمیت ممنوعیت صادرات را افزایش دهد ماهیگیری در سیشل’ صخره اما پالائو را آزمایش نشان می دهد که اهمیت درک است که گونه ها و اکوسیستم های تغذیه جوامع ساحلی قبل از ساخت تصمیم گیری در سیاست.

کاهش صادرات غذاهای دریایی ممکن است کمک به کاهش فشار بر گرمسیری شیلات اما این ممنوعیت را ندارد شیلات پایدار خود به خود و حتی ممکن است رد توسط سازمان تجارت جهانی قوانین. ماهیگیری مقررات هستند یک راه موثر تر از حفاظت از آنها را از تجارت بین المللی است. این باید کمک به کشورهای گرمسیری به حداکثر رساندن تنوع ماهی خود را شیلات گرفتن حفاظت از ماهی خاص سهام از غارت و برخی از ماهیگیران از فقر است.

برای ماهیگیری ممنوع برای موفقیت دولت ها باید به طور کامل درک محلی و بین المللی تقاضا در های مختلف شیلات و اکوسیستم به پیش بینی حذفی اثرات برای مردم و زندگی دریایی آنها پشتیبانی می کند.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im