ما با هم افزایش: شرق آرنهم زمین های هنرمندان در پاسخ به COVID-19 با هدیه ای از موسیقی

هفته های اخیر شده اند تاری از livestreams به عنوان سیاستمداران و افسران ارشد پزشکی گرفته اند به Facebook و YouTube به اعلام استرالیا اقدامات اضطراری برای جلوگیری از COVID-19 بیماری همه گیر.

اما در شب شنبه من مشتاقانه وارد شده بر روی Facebook, همراه با بیش از 50,000 دیگران برای لذت بردن از یک livestream کاملا متفاوت نوع است. آن را برای اولین بار در یک سری از چهار شرق آرنهم زنده کنسرت های موسیقی به صورت هفتگی.

آن را نه تنها ارائه می دهد یک مهلت استقبال از انزوای اجتماعی بسیاری از استرالیایی ها در حال حاضر احساس, اما آن را نیز یک راه هوشمندانه برای آرنهم زمین پرکار نوازندگان برای به اشتراک گذاشتن موسیقی خود را با مخاطبان در سراسر جهان است.

در محل

قلمرو شمالی را آرنهم زمین خانه را به ده ها تن از راه دور جوامع بومی از جمله Yolŋu جوامع در یوگسلاوی. در حالی که وجود دارد در حال حاضر هیچ مورد شناخته شده از COVID-19 در آرنهم زمین در منطقه ثبات اقتصادی به شدت متکی به هنرمندان درآمد است که تا حد زیادی پشتیبانی محلی گردشگری در طول فصل خشک و بین المللی تور به جشنواره در تمام طول سال.

جریان در سهشنبه, مارس 24 و هنوز هم در دسترس آنلاین برای اولین بار در شرق آرنهم کنسرت زنده خواننده برجسته Yirrŋa Yunupiŋu فعلی خواننده گروه راک Tatar Yindi با آرین پیرسون در گیتار آکوستیک. به نمایش گذاشتن آرنهم سرزمین زیبایی های طبیعی این کنسرت فیلم برداری شده بود در محل در Gälaru (شرق وودی ساحل) در برابر خورشید تنظیم بیش از Arafura دریا و گنجانیده خیره کننده فیلمبرداری هوایی از Dhamitjinya (شرق وودی جزیره).

شرق آرنهم زنده با Yirrŋa Yunupiŋu و آرین پیرسون. Facebook

در طول چهار آهنگ ها بیش از 14 دقیقه آن tantalisingly مختصر در صورتی که من به سمت چپ مایل بیشتر. آن را هم زده عمیق نوستالژی برای من تجارب خود را در آرنهم زمین بیش از 25 سال گذشته و همکاری با نوازندگان محلی وجود دارد.

Yirrŋa Yunupiŋu چهار آهنگ مجموعه نمونه بهترین Yolŋu آهنگسازی ساختمان به طور قابل توجهی در سنگین سنتی تأثیرات این سبک طراحی و توسعه توسط Tatar Yindi حدود سال 1990. تاثیر Manikay های آبا و اجدادی آهنگ سنت انجام شده توسط Yolŋu جوامع در مراسم عمومی است که همیشه حاضر در Yirrŋa خود آهنگ. این است که با بیlma (زوج چوب) او در طول کنسرت.

با بیش از چند صد ارشد Yolŋu Manikay خوانندگان امروز زنده حاضر با تهدید COVID-19 به ارمغان می آورد به نوک تیز امداد نادر و منحصر به فرد از Manikay به عنوان یک اصل استرالیا موسیقی سنت است. این در واقع یک گنج ملی از اهمیت جهانی است که سزاوار برای پشتیبانی بهتر و گرامی در استرالیا و در سطح جهانی.

یک سرود برای زمان ما

کنسرت افتتاحیه آهنگ شیرین بود آرنهم زمین balladic قصیده به این منطقه زیبایی بسیار زیاد است که شامل یک نقل قول مستقیم از Manikay کارنامه Yirrŋa را قبیله های Gumatj. این Manikay نقل قول مراجع بزرگ اجدادی شکارچی Ganbulapula و ملودی آن باید فورا تشخیص برای هر کسی که با حضور در جاده اهواز جشنواره و با تجربه عمومی تشریفاتی مجموعه در حال انجام وجود دارد توسط Gumatj قبیله.

دومین ترانه یک پوشش از نوع زندگی که برای اولین بار منتشر شده توسط Tatar Yindi در سال 1991 قبیله ای صدای آلبوم. این یک ادای احترام اتصالات به زودتر پیشگامان موسیقی محبوب از آرنهم زمین مانند Witiyana Marika و اواخر Mandawuy Yunupiŋu AC از Tatar Yindi بودند که برای اولین بار برای به دست آوردن جهانی تحسین.


ادامه مطلب: مورد علاقه من آلبوم: Tatar Yindi را قبیله ای صدای


سومین آهنگ ما ظهور است و چیزی کمتر از یک anthemic پیروزی. آن تکان دهنده روحیه همبستگی در صورت تغییر بزرگ و سختی را به آسانی با طنین بسیاری از استرالیایی ها در این زمان به چالش کشیدن.

Yirrŋa نهایی آهنگ Banumbirr (ستاره صبح) می پردازد و احترام به خود را از قبیله های Rirratjiŋu. یک بار دیگر آن شامل یک نقل قول مستقیم از سنتی Manikay کارنامه که در این زمان می آید از Rirratjiŋu قبیله یاد ستاره صبح آهنگ سری.

با بیش از 53,000 نمایش در Facebook از شنبه شب این برای اولین بار در شرق آرنهم کنسرت زنده شده است یک موفقیت برجسته. در حالی که من تا حد زیادی نگاه به جلو به روز هنگامی که من می توانم پرواز به آرنهم زمین دوباره به دیدن دوستان عزیز و شنیدن موسیقی وجود دارد در فرد این سری کنسرت های بسیاری است خوش آمدید جایگزین ارائه می دهد که به طور غیر منتظره ای صمیمی و تند و تلخ را تجربه کنند. و سهام آن به زیبایی از Yolŋu آهنگ در برابر پس زمینه از محیط زیست طبیعی که از آن فنر.


ادامه مطلب: جمعه مقاله: چگونه بومی آهنگ بازشماری عمیق سابقه تجارت بین استرالیا و جنوب شرقی آسیا


سنت و نوآوری

این Yolŋu مردم به مدت طولانی درگیر با فن آوری های جدید در حالی که حفظ خود را حس استقلال. این آخرین نوآوری در جریان کنسرت از طریق سیستم عامل رسانه های اجتماعی در همراهی با خود را قبل از استعمار مبادلات با مراجعه آسیایی, دریانوردان.

این همان طولی گفت و گو میان سنت و نوآوری ساخته شده است که موسیقی از گروههای موسیقی مانند Tatar Yindi امکان پذیر است.

نوازندگان Yirrŋa Yunupiŋu و آرین پیرسون به تبریک صمیمانه برای اولین بار از این شرق آرنهم کنسرت به عنوان سری مجریان در ARDS بومی شرکت و Yolŋu رادیو و حامیان مالی در Rirratjiŋu بومی شرکت و در حال توسعه شرق آرنهم.

بعد از سه شنبه شب وعده به همان اندازه خاص با unmissable کنسرت توسط اندرو Gurruwiwi گروه در مارس 2 و Yirrmal Marika در مارس 9, و بی سابقه بسته شدن جریان مراسم سنتی توسط Rirratjiŋu قبیله در مارس 16.


سه بعدی شرق آرنهم کنسرت زنده خواهد جریان در شرق آرنهم زمین Facebook صفحه در 6.30 pm ACST روز شنبه, مه 2 مارس 9 و ممکن است 16.

چارلز داروین دانشگاه Gupapuyŋu برنامه فراهم می کند یک Yolŋu زبان راهنمای تلفظ رایگان است که برای دانلود می باشد.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de