به حد coronavirus خطرات حمل و نقل عمومی در اینجا چیزی است که ما می توانند یاد بگیرند از تلاش های خارج از کشور

حمل و نقل عمومی در شهرهای ما بسیار آسیب پذیر به شیوع بیماری هایی مانند جهانی coronavirus (COVID-19) بیماری همه گیر. اما حمل و نقل عمومی نیروی حیاتی ما در شهرستانها پس از آن مطلوب برای حفظ خدمات در حال اجرا تا زمانی که ممکن است. استرالیا می توانند یاد بگیرند از آنچه انجام شده است در خارج از کشور به ویژه در چین که در آن بتن استراتژی برای کاهش گسترش ویروس در حمل و نقل عمومی کمک کرده و در نهایت برای مهار این بیماری است.

این فضاهای محدود و محدود تهویه از خودروهای حمل و نقل عمومی می تواند منجر به عفونت در میان مسافران در حالی که خط مقدم کارگران حمل و نقل به خصوص در معرض. شیوع در میان این کارگران می تواند تمام ناوگان به وقفه. آن را نیز مختل سفر از سلامت کارگران که نیاز به بسیج در طول بیماری همه گیر.


ادامه مطلب: آن را در حال حاضر یک موضوع که اگر برای استرالیا. این است که چگونه ما در حال آماده شدن برای یک جهش در coronavirus موارد


اتحادیه های کارگری به نمایندگی از کارگران حمل و نقل باید به درستی ابراز نگرانی های خود را و اعمال اقدامات از جمله یک جانبه بان کی مون در دست زدن به پول نقد. دولت استرالیا ارائه دستورالعمل برای رانندگان و مسافران است. حمل و نقل مقامات درگیر متخصص taskforces و شروع روند یافتن منابع محصولات مانند دست sanitisers.

در حالی که این گام مهم هستند قطعا ما نیاز به مشاوره فراتر از دستورالعمل عمومی به “تمرین بهداشت خوب” و “استفاده از مواد ضد عفونی کننده دستمال مرطوب”?

آیا کشورهای دیگر انجام می دهند ؟

در چین با وجود بسیاری از کشور که در مستند حمل و نقل عمومی به طور کامل به حالت تعلیق تنها در ووهان و آن رفت و آمد کمربند. اتوبوس شدند و سپس مورد استفاده قرار گیرد به حرکت کارکنان پزشکی و تحویل کالا.


ادامه مطلب: Coronavirus: چرا استراتژی چین برای مهار این ویروس ممکن است کار


بسیاری دیگر از شهرستانها چینی زد کاهش حمل و نقل عمومی و خدمات با تمرکز سنگین در بهداشت و بهداشت.

در اکثر شهرهای درجه حرارت از حمل و نقل کارکنان روزانه بررسی می شود. آنها مجهز به حفاظت کافی از دنده مانند ماسک و دستکش. ماسک اجباری برای همه کارکنان و مسافران به عنوان رایج است در سراسر آسیا.

در یک شهرستان معمولی مانند شنژن ناوگان اتوبوس است sanitised پس از هر سفر. توجه خاص به صندلی دسته های صندلی و دستگیره. در انبار و مبادلات انجام شده است, به عنوان اغلب به عنوان هر دو ساعت.

اتوبوس پر شده به بیش از 50% ظرفیت (یک نفر به ازای هر صندلی). روی بورد دوربین های دیجیتال استفاده می شود برای به اجرا درآوردن این قانون است. طبقه نشانه گذاری (همچنین در اروپا به تصویب رسید) ارائه یک راهنمای به حداقل فاصله بین مسافران و تشویق اجتماعی فاصله.

در سراسر چین, سلامت, کنترل پست های بازرسی استفاده می شود در قطار و ایستگاه های مترو (و همچنین در بسیاری از ساختمان های دولتی و خصوصی). این را قادر می سازد متوسط کنترل و ردیابی حرکت مردم در صورت تماس با فرد مشکوک به COVID-19 حامل. در بسیاری از تاکسی و اتوبوس و مترو واگن مسافران را تشویق به اسکن یک کد QR به ثبت نام خود و شماره تماس برای کمک به با تماس با ردیابی.

چین با استفاده از کدهای QR برای کمک به ردیابی منابع ویروسی تماس و انقباض. جو Ma, نویسنده ارائه شده (بدون استفاده مجدد)

ثابت عمومی آموزش و پرورش یادآوری در حال پخش به مسافران است.


ادامه مطلب: شهری تاریخی که باعث می شود چین coronavirus مستند ممکن است


شهرستانها در سراسر آسیا در حال ارائه دست sanitiser ژل در خودروهای حمل و نقل عمومی و مبادلات. تمیز کردن تهویه مطبوع و فیلتر شده است افزایش یافته است. به افزایش تهویه طبیعی و کاهش خطر ابتلا به عفونت و برخی از اپراتورهای مجهز پنجره دریچه برای تهویه مطبوع ناوگان.

برخی از اپراتورهای اتوبوس باید مجهز باز کردن پنجره ها برای کمک به افزایش گردش هوا. كولون موتور اتوبوس, نویسنده ارائه شده

هنگ کنگ راه آهن اپراتور MTR است و حتی با استفاده از یک ناوگان از تمیز کردن روبات ها برای ضد عفونی کردن قطار و ایستگاه های. در شانگهای نور ماوراء بنفش است که استفاده می شود برای ضد عفونی کردن اتوبوس.

در اروپا بسیاری از حمل و نقل عمومی آژانس های بسته استفاده از درب جلو به منظور کاهش خطر عفونت برای رانندگان است. مسافران در حال حاضر استفاده از درب عقب (تمام-درب شبانه روزی شده است عمل مشترک).

آنچه اتفاق می افتد در استرالیا ؟

یکی از بهترین راه برای کاهش خطر ابتلا به عفونت است به مرحله تمیز کردن تلاش. حمل و نقل عمومی اپراتور در حال حاضر انجام این کار, اما نه به میزان مورد نیاز در طول دوره از روز است.

خصوصی ترین اپراتورهای اتوبوس (قرارداد به دولت) به سادگی مجهز به این کار عظیم در صورت نیاز به ضد عفونی کردن وسایل نقلیه خود را می گویند سه بار در روز. برای بسیاری از اپراتورهای رانندگان ملزم به “رفت و برگشت” اتوبوس خود را در پایان خود را تغییر. اتوبوس تحت یک کشور کامل پاک کردن یک شبه.

هیچ توانایی برای تمیز کردن اتوبوس مسیر در طول شیفت. موارد شدید مانند biohazard حوادث (خون و استفراغ) نیاز به وسایل نقلیه شود.

برای افزایش فرکانس از تمیز کردن شاید یک مقام دولتی می تواند سازماندهی “پاسخ سریع” پاک کننده های مستقر در پایانه های. در حالی که این ممکن است باعث تاخیر در سفرهای بین این امر کاهش فشار بر فرد اپراتورهای. داشتن یک تمیز کردن خدمه کار در سراسر متعدد اپراتورها همچنین می تواند کارآمد تر.

دولت می تواند با ارائه خدمات بهداشتی رایگان از طریق ویدئو مشاوره برای خط مقدم کارگران حمل و نقل. از نقش مهم بخش حمل و نقل نیز حکم خود را حفاظت از طریق دولت صادر ماسک صورت به خصوص با توجه چقدر سخت است در حال حاضر به منبع این در جامعه است.


ادامه مطلب: ‘دکتر خواهد اسکایپ شما در حال حاضر: پزشکی از راه دور ممکن است محدود coronavirus گسترش است اما بیشتر وجود دارد ما می توانیم برای محافظت از سلامت کارگران


این اقدامات پیشگیرانه مبتنی بر پیشگیری از بیماری باید همیشه ترجیح داده به هر واکنشی رویکرد بعد از عمده شیوع بازدید ما سیستم حمل و نقل. انجمن های صنعت مانند آمریکا حمل و نقل عمومی انجمن (APTA) و انجمن بین المللی حمل و نقل عمومی (UITP) را توسعه داده اند یک مجموعه از پاسخ است که می تواند به تصویب رسید.

ما حمل و نقل مقامات و اپراتورها باید گام در این زمان بحرانی نیاز است.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de