سه راه حل برای اندونزی برای کاهش ضایعات مواد غذایی

این مقاله به علامت اندونزی زباله مراقبت بعد (هری Peduli Sampah Nasional) در فوریه 21.


اندونزی دومین عامل از زباله های مواد غذایی در جهان پس از عربستان سعودی است.

مطالعات متعدد نشان داده اند بیش از 60 درصد از مواد زائد جامد در دو شهرستانها در اندونزی – سورابایا در شرق جاوا و بوگور در غرب جاوا – از مواد غذایی است.

مقدار قابل توجهی از زباله های مواد غذایی می تواند منجر به گرم شدن کره زمین به عنوان مواد غذایی تولید گاز متان که تجزیه آن در محل های دفن زباله. گاز متان است که 25 بار خطرناک تر از دی اکسید کربن به عنوان یک گاز گلخانه ای.

به عنوان یک محقق در مصرف مواد غذایی و زباله های مواد غذایی را به من پیشنهاد سه استراتژی زیر را برای سیاستگذاران برای کاهش ضایعات مواد غذایی در اندونزی.

1. حمایت و سرمایه گذاری در مواد غذایی سنتی خرده فروشان

اندونزیایی به طور کلی تدریس به زباله های مواد غذایی.

تقریبا 84 درصد از پاسخ دهندگان در مصرف مواد غذایی و زباله های مواد غذایی تحقیق در بوگور بستری در فرهنگ خود آنها را منع از به هدر رفتن مواد غذایی است. وجود دارد محبوب سنتی و گفت: “نمی ضایعات برنج و یا دیگری برنج را گریه” که پدر و مادر فرزندان خود را به آنها را به مواد غذایی خود را به پایان برساند.

اما طبق معمول شهرنشینی و رشد جمعیت طبقه متوسط منجر به تغییر در الگوی مصرف مواد غذايی. در هنگام خرید مواد غذایی مصرف کنندگان اغلب اغوا خرید ضربه و بازاریابی “فروش یک دریافت یک رایگان” تبلیغات.

سنتی اندونزی بازارهای تلفن همراه و سبزی فروشندگان می توانند با ارائه یک راه حل برای کاهش بیش از-خرید عادت.

این نوع از خرده فروشان ممکن است کمک به مصرف کنندگان محدود کردن خرید ضربه با ارائه فصلی و ارائه گزینه های برای خرید مواد غذایی در مقادیر کوچک است.

این بازار نیز, نقدی, بر اساس, به طوری که آنها می تواند کمک به مصرف کنندگان در بودجه باقی بماند.

بازارهای سنتی در اندونزی نیاز به یک جراحی کشیدن صورت برای مقابله با این تصویر از بودن در جاهای کثیف. pexels

با این حال خرید مواد غذایی در مرطوب سنتی بازار در حال کاهش در نرخ 2% در سال در صورت شیب دار رقابت از سوپر مارکت های مدرن.

بنابراین دولت ها در تمام سطوح باید ترویج تجدید حیات از بازارهای سنتی در مناطق خود. این تجدید حیات را هدف ارائه بهتر سازی و بهسازی زیرساخت ها برای بهبود تجربه مصرف کننده.

رییس جمهور فرانسه “Jokowi” خواستند تا نسبت به احیای بازارهای سنتی. به تاریخ به ابتکار موفق در احیای 5,000 بازارهای بزرگ و 8,900 بازار ایجاد کرد.

2. آموزش و پرورش در مدارس و از طریق رسانه های اجتماعی

اهمیت نمی هدر رفتن مواد غذایی باید در مدارس تدریس شود.

در آمریکای شمالی و بسیاری از مدارس و سازمان ها مانند کمیسیون برای همکاری زیست محیطی توسعه یافته ابزار برای بالا بردن آگاهی دانشجويان از ضایعات مواد غذایی از طریق فعالیت های مختلف و طرح. نمونه شامل آموزش دانش آموزان چگونه برای اندازه گیری ضایعات مواد غذایی از طریق زباله ممیزی. یادگیری به منظور کاهش ضایعات غذایی نیز می تواند یکپارچه ریاضی یا درس های پخت و پز.

اطلاعات در مورد زباله های مواد غذایی نیز می توان از طریق رسانه های اجتماعی و برنامه های خود برای تقویت ارزش از ضایعات صفر و ایجاد یک حرکت جمعی در سراسر مجمع الجزایر.

یک مثال در اندونزی است GiFood غذا رزمندگان ابتکار. در ماه رمضان این GiFood غذا رزمندگان استفاده از برنامه های خود برای کمک به اندونزی به اشتراک گذاری مواد غذایی بیش از حد با دیگران به جای استفاده از مواد غذایی به هدر رفتن.

3. نوآوری و همکاری

از خوراک ماهی به کمپوست بسیاری از شرکت های اندونزی ظاهر شوند تا با ایده ها و راه حل برای تبدیل تکه های غذا به محصولات جدید و مفید.

برای مثال Magalarva شرکت تبدیل ضایعات غذایی به ماهی خوراک در قالب سیاه و سفید سرباز پرواز لارو.

اندونزی می تواند کمک به این شرکت ها رشد با توسعه یک ائتلاف متنوع ذینفعان کسب و کار و دانشگاهیان و بخش عمومی – به جمعی مقابله با این موضوع از زباله های مواد غذایی از طریق راه های مختلف.

چه بعدی

به منظور کاهش ضایعات دولت اندونزی ساخته شده است که تعهد به کاهش انتشار گازهای گلخانه ای از زباله 6 درصد. متاسفانه شده است وجود دارد هیچ به روز رسانی در پیشرفت این طرح است.

برای دولت و برای پیشرفت در این تعهد کاهش میزان ضایعات مواد غذایی نیز باید در دستور کار خود.

کاهش ضایعات غذایی ممکن است آسان نخواهد بود. من تحقیقات اخیر نشان می دهد که مردم عادات خرید در اندونزی در حال تغییر و سوپر مارکت های مدرن را ساخته اند آن را آسان تر برای مردم را به بیش از مصرف است و در نتیجه آنها را تشویق به اتلاف بیشتر مواد غذایی است.

من تحقیقات مربوط به بیش از 300 خانوار در بوگور نشان می دهد که با درآمد بالا و درآمد متوسط مردم تمایل به خرید در سوپر مارکت های مدرن. در معرض تبلیغات و رانده عادت کردن در مواد غذایی این خانواده ها هستند به احتمال زیاد به خرید بیشتر از آنها نیاز است.

برای پرداختن به این موضوع دولت باید با جامعه مدنی صنعت و مربیان به آمده تا با راه حل های موثر است که می تواند کمک به مردم برای جلوگیری از هدر رفتن مواد غذایی است.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de