یک سوال کلیدی برای دولت درآمد بازنشستگی بررسی است که در نهایت برای پرداخت اجباری سوپر سهم به خصوص از آنجایی که آنها را به صعود از 9.5 درصد از حقوق و دستمزد به 12 درصد در طول پنج سال آینده.

از نظر قانونی آنها می آیند از کارفرمایان در بالا از حقوق و دستمزد. اما کارفرمایان سهم باید از جایی. اجباری فوق العاده معرفی شد و در سال 1992 با هدف آنها خواهد آمد از بودجه که در غیر این صورت پرداخت شده را به عنوان دستمزد را افزایش می دهد.

مدل سازی توسط خزانه Grattan موسسه و بخش خصوصی به مدت طولانی فرض شده است که آنچه اتفاق افتاده است.


ادامه مطلب: بهره وری کمیسیون می یابد فوق العاده یک معامله بد. و بله, آن بیرون می آید و دستمزد


اما تا به حال شده است وجود دارد اندک شواهد تجربی در مورد کسی که در واقع می پردازد و در مقابل افت مزمن رشد دستمزد پایین و قریب الوقوع را افزایش می دهد, عقل متعارف است مورد حمله قرار می آیند.

جدید امروز Grattan موسسه مطالعه هیچ ناهار رایگان: بالاتر بازنشستگی به معنی دستمزد پایین تر پر کردن شکاف.

در استرالیا برای اولین بار آن را به بررسی دقیق داده ها در 80,000 شرکت توافقات چانه زنی بیش از سه دهه از اجباری فوق العاده و نتیجه می گیرد که به طور متوسط 80 درصد از هر افزایش اجباری فوق العاده گرفته شده است از چه در غیر این صورت شده اند و دستمزد را افزایش می دهد.

افزایش فوق العاده می آید از دستمزد

در تئوری فوق العاده کمک می آمده از سه منبع:

  • کارگران از طریق کاهش رشد دستمزد

  • مصرف کنندگان از طریق قیمت های بالاتر

  • سرمایه گذاران از طریق کاهش سود.

مطالعات بین المللی از طرح های مشابه پیدا کنید که اکثر اگر نه همه از هزینه های منتقله توسط کارگران از طریق کاهش رشد دستمزد.

مطالعه ما به بررسی اداری microdata در 80,000 سازمانی چانه زنی موافقت نامه ثبت بین سال 1991 و 2018 منابع از محل موافقت نامه پایگاه داده نگهداری توسط دادستان کل گروه.

ما در مقایسه با موافقت نامه های که از نظر میرسد leglislated افزایش اجباری فوق العاده با کسانی که نمی.

سپس ما تخمین زده می شود چه دستمزد افزایش در هر توافق باید به شده است بر اساس اطلاعات دقیق در مورد توافق کارفرما صنعت و شرایط اقتصادی در زمان آن مذاکره شد.


ادامه مطلب: 5 سوال در مورد بازنشستگی دولت جدید درخواست نیاز به درخواست


ما قادر به ببینید که آیا یک سیستماتیک تفاوت در دستمزد افزایش می یابد بين موافقت نامه های که میرسد گام به گام تا افزایش اجباری فوق العاده و کسانی که نمی.

به طور متوسط 80 درصد از هزینه افزایش اجباری سوپر سهم تصویب شد به کارگران از طریق کاهش دستمزد افزایش می یابد از این امر شده اند و انتظار می رود بیش از زندگی از این توافق نامه. تاثیر دراز مدت به احتمال زیاد بالاتر بوده است.


ادامه مطلب: ناراحت کننده حقیقت در مورد فوق العاده: هیچ ‘one-size-fits-all’ سهم


این نمودار نشان می دهد که به طور کلی پیدا کردن با استفاده از داده ها از سال 1992 تا سال 2018 و همچنین نتایج حاصل از زیرمجموعه از جمله خصوصی یا دولتی بزرگ و شرکت های کوچک و دوره پس از سال 1997.

در هر صورت جایی بین ترین و همه هزینه فوق العاده افزایش تصویب شد از طریق به کارگران در قالب کاهش دستمزد را افزایش می دهد.


به طور متوسط 80 درصد از افزایش در هزینه حقوق و دستمزد

یادداشت: دیدن گزارش. منبع: هیچ ناهار رایگان بالاتر بازنشستگی به معنی کاهش دستمزد Grattan موسسه فوریه سال 2020

آن را نه تنها موافقت نامه های سرمایه گذاری

مطالعه ما نگاه تنها در کارگران در فدرال-ثبت شرکت توافقات چانه زنی حدود 30 درصد از نیروی کار است. دیگر کارگران نیز به احتمال زیاد به تحمل هزینه بالاتر فوق العاده از طریق کاهش دستمزد.

این نمایشگاه کار کمیسیون – بدن که مجموعه جایزه حقوق و دستمزد — ساخته شده است که ارتباط بین فوق العاده افزایش می دهد و جایزه دستمزد صریح گفت که وقتی سوپر می رود تا جایزه حقوق و دستمزد رشد آهسته تر از آنها در غیر این صورت خواهد بود.

شرکت دولتی موافقت نامه بعید است که تفاوت بسیار از فدرال موافقت نامه و کارگران تحت پوشش یکی ترتیبات به احتمال زیاد به تجربه مشابه trade-offs.

آینده فوق العاده افزایش می دهد و بعید است که به صورت متفاوت

بعید است leglislated آینده گام های یو پی اس در اجباری سوپر سهم متفاوت خواهد بود از آنهایی که قبل از آن.

منبع: اداره مالیات استرالیا

اگر چه رشد دستمزد کندتر است در حال حاضر نسبت به گذشته دستمزد هستند با این وجود با تمام اقدامات در حال رشد بیش از 2 ٪ از یک سال و ارائه فضای کافی برای کارفرمایان پشت به باد افزایش دستمزد به منظور صندوق هر یک از پنج برنامه ریزی سالانه یو پی اس های مرحله 0.5% در اجباری سوپر سهم که شروع در 1 ژوئیه 2021.

در واقع اگر کارگران قدرت چانه زنی کاهش یافته است به تازگی به عنوان برخی پیشنهاد – کارفرمایان ممکن است احساس آنها می تواند فشار و حتی بیشتر از هزینه بالاتر فوق العاده بر روی کارگران نسبت به گذشته.

تجزیه و تحلیل ما نشان می دهد قبلی افزایش اجباری سوپر آمد عمدتا از دستمزد: آنها در زمان و پول است که می شده اند به دست کارگران به عنوان دستمزد را افزایش می دهد و آن را به دست مدیران صندوق برای نگهداری و سرمایه گذاری تا آن دسته از کارگران بازنشسته شد.

مجموعه بعدی از وضع قانون را افزایش می دهد به احتمال زیاد به انجام همان.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

خرید کتاب زبان اصلی

آموزش سئو