این کمتر شناخته شده آهنگ های شایسته خود را در تابستان پخش

خسته از تمام اخبار در مورد COVID-19? چرا گوش خود را در تعطیلات با تابستان گوش دادن به لیست پخش مونتاژ موسیقی دانشکده از دانشگاه کارلتون.

اگر شما خسته از لیست پخش و در عین حال نیز ناراضی با صدا-alikes پیشنهاد شده توسط یوتیوب و Spotify ما سرپرستی برخی از “جواهرات پنهان” — کمتر شناخته شده موسیقی است که ما در برآورد سزاوار توجه بیشتر است.

ما انتخاب نمایندگی انواع ژانرهای اغلب برش در سراسر مرزهای سنتی, اما همه آنها شایسته هستند بیشتر گوش دادن را برای خود آهنگی نیز برای آنها چه می گویند و معنی. بسیاری از عوامل منجر به چگونه ما می توانیم فکر می کنم در مورد “سنگهای پنهان” اما در اینجا سه:

  1. به محض در دسترس بودن موسیقی است. درست است که این مقدار از موسیقی در دسترس است بیشتر از همیشه قبل از. در همان زمان, درصد از موسیقی در دسترس شناخته شده عمومی بیشتر بوده است ، (به مردم ایتالیا بتهوون بود “گوهر پنهان” در روز).

  2. شیوه های انحصاری از صنعت موسیقی که بدان معنی است که سهم زنان و سیاه بومی یا racialized آهنگسازان در میان دیگران به حاشیه رانده شده اند.

  3. سرندیپیتی. برای مثال با استعداد آهنگساز یا ترانه سرا ممکن است به مرگ یا ناپدید می شوند پس از یک شروع امیدوار کننده به زندگی حرفه ای خود را مانند گیوم Lekeu یا جیل Janus.

به ما بپیوندید در یک سفر از کشف!

ساخته شده-در-کانادا up-tempo bebop

Kevin Turcotte playing trumpet
‘عاشقانه از بداهه در کانادا: نبوغ Eldon Rathburn’ ویژگی های Kevin Turcotte در صور. (فلیکر/مت Jiggins) CC BY-SA

اگر دوست دارید اواسط قرن up-tempo bebop در مایلز دیویس و یا چارلی پارکر ورید شما باید گوش دادن به “عاشقانه از بداهه در کانادا است.” آن را به عنوان آهنگ از آلبوم اخیر شامل ترتیبات جاز-الهام گرفته از موسیقی فیلم توسط کانادا آهنگساز Eldon Rathburn (1916-2008).

Rathburn نوشت: بیش از 250 فیلم نمرات بسیاری از آنها در طول 30 سال فعالیت حرفه ای به عنوان یک آهنگساز برای سینمای ملی.

مسلما کانادا پرکارترين آهنگساز موسیقی فیلم, Rathburn شد موسیقی polyglot. او با تجربه طیف گسترده ای از سبک ها و نشان های گوناگون تأثیرات اعم از کلاسیک, کشور, بلوز, الکترونیکی, avant-garde, کلیسا, رقص و موسیقی به محبوب موسیقی پاپ و جاز.

کار با تم ها از Rathburn را فیلم انیمیشن نمرات این آلبوم تولید/تنظیم آهنگ, Adrian مات و چچنی راجرز ایجاد یک سری از درخشان ترتیبات. این طراحی شده بودند به عنوان یک سکوی پرشی برای improvisatory مهارت های و تخیل از پنج پیشرو کانادا, جاز, هنرمندانی که با شوق و ذوق این چالش را پذیرفت. لذت بردن از!

– جیمز رایت نظریه پرداز موسیقی و آهنگساز

پیانو: ویلیام Duckworth

اگر دوست دارید پیانو موسیقی توسط فیلیپ گلاس و Max Richter, سپس سعی کنید زمان منحنی مقدمات توسط ویلیام Duckworth. نوشته شده در 1977-78 این مجموعه از 24 کوتاه پیانو قطعه یکی از اولین ساخته های نشان می دهد که چگونه سخت تر از لبه مینیمالیسم از 1960s و 1970s می تواند در ترکیب با بیشتر صمیمی رسا سبک.

ویلیام Duckworth را ‘زمان منحنی مقدمات – شماره 1.’

جدا از پژواک مینیمالیسم, این قطعه نیز اغلب درخواست تجدید نظر به طرفداران هواپیماهای بدون سرنشین, موسیقی هندی, موسیقی کلاسیک, موسیقی قرون وسطی و جاز به دلیل بسیاری از مراجع به این سبک بافته شده را به بافت. یک بررسی اجمالی خوبی از این قطعه در دسترس است از موسیقی دوست داشتنی است.

– ویلیام Echard, musicologist

اگر دوست دارید گرشوین: Dana Suesse

دانا Suesse (1909-87) تشکیل شده است یک آهنگ که تقریبا هر چرم گاومیش فیلم باید بدانید: “شما Oughta در تصاویر باشد” (1934) به عنوان اولین سرود غیر رسمی برای تلفن های موبایل. Suesse آن تشکیل شده زمانی که او در حال ترویج توسط آهنگساز پرکار جورج گرشوین.

A facile آهنگ نویسنده در سبک Tin Pan Alley Suesse با این وجود می خواستم برای نوشتن موسیقی سمفونیک در شیوه ای از دوستان گرشوین. پس از نوشتن در مقیاس بزرگ با این نسخهها کار مانند “کنسرتو در سه ریتم” (1932) و “کنسرتو برای دو پیانو” (1943) او صرف سه سال (1946-49) در پاریس تحصیل “جدی” ترکیب با جهان مشهور, معلم, نادیا بولانگر.

‘جاز, Nocturne,’ توسط دانا Suesse.

اگر دوست دارید گرشوین را “راپسودی در آبی” و سپس شما باید سعی کنید Suesse را “جاز Nocturne” که در آن او ارائه کلاسیک سنت Nocturne در jazzy اصطلاح برای پیانو. پس از مرموز, باز, ما, پر جنب و جوش نوسان à la گرشوین. کندتر عاطفی قلب تکه طول می کشد تا دومی نیم بعد از آن مجموعه را به کلمات به عنوان آهنگ “من سکوت را دوست دارم.”

– جیمز Deaville, musicologist

سرایندگی کار توسط اندرو بلفور

اگر دوست دارید نشاط بخشی با این نسخهها کار برای گروه کر و ارکستر مانند “Ode to Joy” از بتهوون سمفونی نهم, شما ممکن است مانند “Mamachimowin” (قانون آواز ستایش) توسط اندرو بالفور آهنگساز و کری تبار.

‘Mamachimowin” توسط اندرو بالفور انجام شده توسط تورنتو مندلسون گروه کر و ارکستر سمفونی تورنتو.

بالفور است که موسس و مدیر وینیپگ را Camerata نوا, گروه کر است که غرق در موسیقی کرال سنت است. متن ترجمه مزمور 67 به کری و موسیقی جریان از زمزمه متن به صدا دار string همراهی کامل-throated آهنگ.

به عنوان آهنگساز نت این قطعه متحرک “به بررسی مشکل ارتباط بین بومی معنویت و تاثیر فرهنگ مسیحی در سازمان ملل مردم است.” “Mamachimowin” راه اندازی شد توسط تورنتو مندلسون گروه کر در سال 2019 برای آن 125 سالگرد.

– الن Waterman استاد و هلموت Kallmann صندلی برای موسیقی در کانادا

کمتر شناخته شده استعدادهای کوین Breit

Kevin Breit wears a fedora and squints his eyes closed, while smiling against a fuschia background.
کوین Breit آلبوم ‘استلا بلا Strada.’ https://www.kevinbreit.com/new-release

کانادا نوازنده کوین Breit است که به طور گسترده ای شناخته شده برای خود را قابل توجه مهارت به عنوان یک گیتاریست و انجام و ثبت شده با موسیقی مشاهیر از جمله k.d. lang کاساندرا ویلسون و Norah Jones.

شاید کمتر شناخته شده اما کمتر قابل توجه هستند و توانایی های خود را به عنوان یک ترانه سرا است. برای مثال او آهنگ “دشت بیوه انتظار توسط درب جلو” از سال 2005 ضبط سوخته لامپ در برادوی, مجموعه ای از Breit-گذراند آهنگ های انجام شده توسط چندین خوانندگان.

به زیبایی خوانده شده توسط گوئن Swick (یکی دیگر از کانادا نوازنده مستحق گسترده تر به رسمیت شناختن), “دشت بیوه” می گوید تلخ داستان یک کشاورز که در جنگ جهانی اول هر دو از منظر او و که او بیوه است. افتتاح خطوط اول و آخر آیات (“وجود دارد a murder of crows روی طناب رخت” در مقابل “وجود دارد یک قتل Joes در خط مقدم”) ارائه یک خاطره انگیز روایت قاب برای این حرکت آهنگ در مورد عشق و از دست دادن.

– جسی استوارت استاد و آهنگساز

قرون وسطی پیچیدگی: “لو ری au soleyl’

اگر دوست دارید J. S. Bach, استیو رایش و جدول کلمات متقاطع پازل شما را دوست دارم یوهانس Ciconia را مینیمالیستی “لو ری au soleyl.”

تا آنجا که به قرون وسطی سنگهای این یکی مثبت جلوه های ریتمیک با پیچیدگی است.

متن سخنرانی شیرین یار و یک شعاع از نور خورشید تم فراخوانی کبوتر-در-خورشید paraheraldic نشان از دوک Gian Galeazzo ویسکونتی از میلان.

“لو ری au soleyl” یک “دور” تنها با یک notated صدای. دو نفر دیگر صدای حاصل از اول انجام شده و در حوزه های مختلف ریتمیک نرخ. این است که آنچه شناخته شده به عنوان “prolation یا نسبت کانن.” اما به شکل نسبت شما باید به حل یک معما است. سودوکو از قرون وسطی! یک prolation سنگ.

عملکرد “لو ری au soleyl” توسط گروه پروژه Ars Nova به تدریج می افزاید: هر صدا به طوری که شما می توانید درک چگونه آن را ساخته شده است.

– الکسیس Luko دانشیار موسیقی شناسی

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>