دوربین های حرارتی ایدهآل نیست اما آنها می تواند کمک به کنترل این بیماری همه گیر کوروناویروس

در پاسخ به کروناویروس بیماری همه گیر جهانی است و با عجله برای استقرار مادون قرمز دوربین های تصویربرداری حرارتی (همچنین به عنوان شناخته شده مادون قرمز ردمترس) برای اندازه گیری افراد متوسط و تکنولوژی تبدیل شده است و کسب و کار.

پس از همه گیر شروع حرارتی دوربین های مستقر شده در مناطق بالا-تراکم ترافیک پا مانند فرودگاه ها و مراکز خرید, پرستاری در خانه, کارخانه, ساختمان های اداری و مدارس و حتی آرایشگری. این است که بالا بردن سوال در مورد خود ایمنی و دقت است.

و در حالی که دقت این دستگاه ها بستگی دارد که چگونه آنها استفاده می شود ما می توانیم برای برخی می گویند که این تکنولوژی به شمار هیچ آسیبی به مردم و کاملا امن است.

چگونه دوربین های حرارتی کار می کند ؟

مادون قرمز دوربین های تصویربرداری حرارتی اندازه گیری تابش انرژی از یک سطح جسم مانند پوست انسان بدون نیاز به لمس است که سطح. دماهای مختلف نشان داده شده است به عنوان رنگ های مختلف در یک thermogram که می تواند تغییر رنگ به عنوان مثال در آستانه یک تب (38℃).

این ایده می رود به 1800 زمانی که ویلیام هرشل سلطنتی ستاره شناس بود که در حال حاضر معروف برای کشف سیاره اورانوس اول توضیح داده شده وجود تابش مادون قرمز. وی با نور خورشید از طریق یک منشور شیشه ای و اندازه گیری درجه حرارت از هر یک از رنگین کمان رنگ های مختلف با دماسنج. او متوجه یک درجه حرارت بالاتر در یک منطقه تاریک و نام این “تابشی”: ما در حال حاضر تماس با این اشعه مادون قرمز.

اوایل thermal imagers شد در دسترس در سراسر سال 1959 و مورد استفاده قرار گرفت در ابتدا برای اندازه گیری افزایش حرارت بیش از ورم و اماس مفصل لگن. دیگر برنامه های کاربردی پزشکی شامل رینود (که بر گردش خون) دیابت علائم و ملانوم با این حال غربالگری برای تب تبدیل شده است رایج ترین بالینی استفاده از امروز.

A man wearing a mask has his temperature taken by a thermal camera in Athens.
دوربین های حرارتی مادون قرمز اجازه می دهد تا درجه حرارت به توان در یک فاصله. Pantelis Saitas/EPA

در گذشته تب تشخیص داده شد با استفاده از جیوه در دماسنج, که به دلایل ایمنی باید توسط دستگاه های مادون قرمز است که اندازه گیری tympanic (گوش درام) متوسط. این نیاز به تماس نزدیک با فرد است که ایده آل نیست در غربالگری موارد بالقوه coronavirus.

امروز دوربین های مادون قرمز بسیار قابل اعتماد با تعداد بسیار کمی از قطعات متحرک ساده به کار گیرند اما به طور دقیق آن را حیاتی است که کاربر اهداف صحیح منطقه صورت. در سال 2009 آنفولانزای خوکی همه گیر پیشانی بود که این منطقه هدف استفاده می شود و این به نتایج گمراه کننده.

آخرین به روز رسانی از thermographs از سازمان بین المللی استاندارد تایید این منطقه است که به پایدار ترین نتایج در نزدیکی درونی canthi (مجرای اشک) به دلیل آن واقع شده است به طور مستقیم بیش از یک عمده عروق. اگر این منطقه است یک یا چند درجه بالاتر از پایه متوسط (37℃), یک احتمال وجود دارد که فرد تب دارد که باید پس از آن تایید شده به روش معمول با یک سنتی مادون قرمز tympanic دماسنج.

در تصویر زیر ما می توانید ببینید تفاوت بین چگونه یک کودک بدون تب (در سمت چپ) را نشان می دهد تا بر روی یک دوربین حرارتی در مقایسه با کودکی که تب دارد (در سمت راست) هنگامی که دوربین هدفمند در مجاری اشکی.

Two thermal images: one of a child without a fever and one of a child with a fever.
MDPI/مجله تصویربرداری CC BY

محدودیت های دوربین های حرارتی

تب یک نشانه مهم عفونت با COVID-19 اما همیشه نمی شود در حال حاضر. عفونی فرد در مراحل اولیه این بیماری ممکن است هیچ علائم در تمام و یا آنها ممکن است برخی از علائم اما بدون تب است.

این است که چرا داروها و محصولات بهداشتی نظارتی آژانس در انگلستان هشدار داد که متوسط غربالگری نمی توان اتکا برای تشخیص موارد COVID-19.

هنوز هم وجود دارد شواهد بالینی برای حمایت از استفاده از دوربین های حرارتی برای تب غربالگری. واقعیت این است که با حق تصویربرداری حرارتی دوربین و لنز سمت راست و زیر صحیح دستورالعمل ها و استانداردهای آن می تواند موثر باشد به عنوان یک ابزار غربالگری.

چگونه برای به دست آوردن بهترین نتایج

برای به حداکثر رساندن شانس موفقیت دوربین های حرارتی قرار گرفته و نزدیک به سطح چشمها را به تصرف خود یک خوشه از پیکسل تصویر از نزدیکی مجاری اشکی.

نوع دوربین و لنز بسیار مهم است – یک تشعشع سنج مادون قرمز با حداقل 320 x 240 پیکسل در نظر گرفته شده است حداقل نیاز با یک لنز استاندارد بین 20-24°. در حالت ایده آل باید اشغال حداقل 75% از تصویر و بنابراین فاصله بین فرد در حال اسکن و دوربین 70-120 سانتی متر توصیه می شود برای رسیدن به این.

اگر این فاصله در حال گسترش آن خواهد شد در نتیجه کاهش درجه حرارت. شما می توانید تفاوت در درجه حرارت از همان فرد در 600cm نتایج در یک قطره از 1.6℃.

Comparison of two thermal images: one taken 600cm away and one taken 70cm away.
مادون قرمز دوربین حرارتی مورد استفاده در 600cm (سمت چپ) در مقابل 70 سانتی متر (سمت راست). Roderick توماس, نویسنده ارائه شده (بدون استفاده مجدد)

به طور منظم کالیبراسیون دوربین و ضبط دمای محیط بر روی تصویر بسیار مهم است چرا که تنوع در دمای اتاق و رطوبت را نیز تحت تاثیر قرار نتیجه. مخفف کلمه تری نیتروتولوئن و نور مستقیم خورشید نیز می تواند باعث مشکلات و باید اجتناب شود.

بیشتر مهم است که بدانید برای کسانی که نگران ایمنی این است که دوربین های مادون قرمز مانند سایر دوربین های جذب انرژی ساطع شده از بدن و نه تولید هر تابش خود را. بنابراین وجود دارد هیچ خطر از آنها.

اگر چه مناسب و دقیق با استفاده از به حداقل رساندن منفی کاذب و نتایج مثبت این مشکلات رخ خواهد داد و بنابراین مهم است که محدودیت های این تکنولوژی برای غربالگری قابل درک هستند و از آن استفاده می شود در رابطه با دیگر اقدامات برای محدود کردن گسترش coronavirus. اگر مستقر در کنار اجتماعی فاصله, ماسک پوشیدن و شستن دست دوربین های حرارتی هنوز هم می تواند بخشی از زرادخانه ما در مبارزه برای کنترل این بیماری است.

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de