بدترین بحران انسانی قرن 21: 5 سوال در سوریه پاسخ داده

به یاد داشته باشید سابق باراک اوباما رئیس جمهور بدنام خط قرمز سخنرانی در سال 2012 ؟ در این سخنرانی رئیس جمهور روشن ساخته است که ایالات متحده نمی خواهد برای ایستادن استفاده از سلاح های شیمیایی و بیولوژیکی توسط بشار اسد علیه نیروهای مخالف در سوریه است.

اما پس از آن با وجود مدارک و شواهد از استفاده از این سلاح توسط نیروهای اسد در ایالات متحده کاهش یافته است به طور مستقیم به مقابله با این رژیم است.

پیچیده و ویرانگر جنگ همچنان ادامه دارد و تا کنون پس از کشته شدن نزدیک به 400 ، 000 سوریه و وادار کردن میلیون ها نفر از خانه های خود. این شامل طیف وسیعی از بازیکنان بیش از نه سال: اسد کنترل دولت رژیم های مختلف شورشی مخالف گروه دولت اسلامی در سوریه اقلیت کرد و عمده قدرت های بین المللی از جمله ایالات متحده و ایران و ترکیه و روسیه و اتحادیه اروپا است.

در نتیجه برخی از سردرگمی در مورد رویدادهای جاری و معنی آنها قابل درک است. بنابراین در اینجا برخی از پاسخ به سوالات کلیدی در مورد اینکه چرا سوریه بازگشته است در اخبار.

1. چه خبر است در حال حاضر ؟

جنگ در سوریه منجر به بیش از 11 میلیون نفر آواره. بیش از نیمی از این آوارگان پناهنده با اکثریت قریب به اتفاق در حال حاضر میزبانی در کشورهای منطقه از ترکیه و لبنان و اردن است.

جنگ در حال حاضر به یک نقطه بحران. از دسامبر روسیه-حمایت رژیم اسد به طور قابل توجهی افزایش یافته هوا و زمین ضرب و جرح در سایت های غیر نظامی در استان ادلب باعث تخریب و جابجایی توده.

ادلب در نظر گرفته شده است باقی مانده دژ شورشی مخالفت با رژیم اسد است. دروغ گفتن در شمال سوریه هم مرز با ترکیه را به حدود 3.5 میلیون نفر است.

سازمان ملل متحد بارها خواستار قطع فوری جنگ ، با این حال حملات خود ادامه داد.

ترکی-حمایت جنگجویان شورشی آتش خمپاره انداز به سمت نیروهای دولتی سوریه به مواضع نزدیکی روستای Neirab در استان ادلب. AP Photo/Ghaith Alsayed

2. چگونه بسیاری از مردم در حال فرار?

از دسامبر حدود 950,000 نفر تخمین زده می شود 80 درصد از آنها زنان و کودکان مجبور به ترک خانه های خود به دلیل از زمین و هوا و جرح توسط روسیه-حمایت نیروهای اسد در طول یک نحو نامشخصی زمستان سرد است.

بسیاری از زندگی های موقت آوارگان اردوگاه در شمال سوریه است. گزارش ها نشان می دهد که زنان در حال سوختن پلاستیک به گرم نگه داشتن و نوزادان و کودکان در حال مرگ هستند به دلیل سرما.

سازمان ملل تخمین می زند که نزدیک به 2 میلیون سوری نیاز به کمک های انسان دوستانه. در حالی که کمک های ارائه شده آن است که کافی برای پاسخگویی به نیازهای خانواده برای غذا و آب تمیز و گرم.

محلی کمک کارگران نیز کشته شده اند.

3. به همین دلیل است که این عنوان یک بحران انسانی?

تا اوایل ژانویه کمک های انسان دوستانه بود که از سازمان های بین المللی به سوریه از طریق عراق است. کمک در حال حاضر در آینده از طریق ترکیه به عنوان آن را می توان به عملی ترین مسیر برای مردم به دنبال پناهگاه و کمک های بشر دوستانه به دریافت از طریق به سوریه است.

با این حال ترکیه به طور موثر مرزهای خود را بسته به کسانی که در حال فرار از ادلب اشاره کرد آن را در حال حاضر میزبان بیش از 3.6 میلیون پناهجوی سوری است.

برخی از گزارش ها قرار داده مرگ و میر در اطراف ادلب در هزار است. U. N. ثبت کرده است صدها نفر از مرگ و میر در ادلب و حلب با توجه به حملات اخیر که حمایت نظامی توسط روسیه است. بسیاری از امکانات پزشکی و مدارس قرار داده شده اند و یا نهفته است.

کارشناسان ادعا می کنند که این حملات بخشی از یک استراتژی به صراحت هدف قرار دادن غیرنظامیان است. از جمله هدف قرار دادن غیرنظامیان به مدارس و بیمارستان ها می تواند جنایات جنگی – قبر نقض قانون جنگ است.

U. N. کمیسیون تحقیق و دادگاه اروپا در حال بررسی جنایات در سوریه.

4. کسانی که درگیر در این مبارزه ؟

درگیری ها در سوریه آغاز شده و با یک قیام مسالمت آمیز در سال 2011 برابر چهار دهه حکومت استبدادی از اسد ، از آن پس آن را تبدیل به طور فزاینده ای پیچیده است که شامل تعدادی از کشورهای دور و نزدیک.

ایران باقی مانده است ثابت قدم حامی بشار اسد در طول جنگ اگر چه آن دقیق نظامی و حمایت مالی دشوار است برای پیگیری.

در سال 2015 روسیه تاریخی متحد از بشار اسد و خانواده به طور مستقیم وارد درگیری به حمایت دولت از طریق حملات هوایی. آن را به کنترل بسیاری از فرودگاهی در شمال سوریه امروز.

ایالات متحده وارد جنگ به عنوان بخشی از یک ائتلاف در سال 2014. این پشتیبانی سوریه شبه نظامی کرد موسوم به یگان های مدافع خلق در یک مشترک مبارزه علیه دولت اسلامی که به دست آورده بودند قدرت در بخش هایی از سوریه است. ایالات متحده حمایت از کردهای سوریه همواره لرزاند ترکیه که لینک های این گروه برای خود حزب کارگران کردستان (پ. ک. ک) در نظر گرفته است که یک گروه تروریستی توسط همسایه ترکیه, اتحادیه اروپا و ایالات متحده است.

در ماه اکتبر رئیس جمهور دونالد مغلوب ساختن پیشی جستن دستور حذف از پرسنل نظامی ایالات متحده از شمال سوریه ترک سنتی از حمایت آمریکا برای کردهای سوریه و باز کردن مزایای رژیم اسد و روسیه است.

در پاسخ به ترکیه مداخله نظامی برای تضعیف کردهای سوریه و ایجاد یک منطقه امن در امتداد مرزهای خود. این اقدامات خشم ترکیه از متحدان غربی به دلیل آن را افزایش درگیری ها در بخش هایی از شمال بود که مسالمت آمیز حکومت سوریه کردهای.

در حالی که ترکیه و روسیه موافق نیست در سوریه شده اند در آینده نزدیک پس از 2015 و حتی غلبه بر بحران مانند سقوط یک هواپیما توسط نیروی هوایی ترکیه در نزدیکی مرز سوریه.

ترکیه و ایالات متحده و اتحادیه اروپا و کشورهای عضو سازمان پیمان آتلانتیک شمالی موسوم به ناتو است. تعمیق شکاف میان ترکیه و ناتو در نظر گرفته شده است توسط کارشناسان به نفع رئیس جمهور روسیه ولادیمیر پوتین.

پوتین به سمت چپ حرکت دست با اسد در طول یک سال 2018 دیدار در سوچی. میخائیل Klimentyev, Sputnik, کاخ کرملین, استخر, عکس از طریق AP

5. چه در حال حاضر ؟

بحران انسانی قبر است و این وضعیت در شار. با مبارزه در اطراف ادلب ادامه تنش های بین المللی در حال شعله ور.

پس از 33 سرباز ترک کشته در حمله با حمایت نیروهای سوریه در فوریه. 27 ترکیه به نام ناتو برای دیدار و انتقام در سوریه است. روسیه هرگونه دخالت در خاص حمله.

نه ترکیه و نه روسیه به نظر می رسد کاهش مداخلات خود را در سوریه است.

با روسیه دارای حق اعمال قدرت وتو در شورای امنیت سازمان ملل این نهاد مسئول برای پرداختن به تهدید برای صلح و امنیت بین المللی شده است قادر به به طور موثر به دخالت برای توقف جنگ و حفاظت از غیرنظامیان است.

بسیاری از کارشناسان ادعا می کنند که این جنگ می تواند قهرمانی خود را در تلاطم و برخی از پیروزی برای اسد است و دیگر در سوال. در حال حاضر برگ برنده دولت حاکی از آن است که هیچ قصد reengaging در سوریه برای محافظت از مردم یمن است.

اما در یک درگیری پیچیده تعادل ظریف از منافع مختل می شود. برای مثال ترکیه باز کرده است مرزهای خود را برای پناهندگان سوری به جریان به اروپا و ایجاد یک پتانسیل تجدید بحران برای اتحادیه اروپا است.

ترکیه از ناتو خواسته است برای حمایت نظامی برای یک منطقه پرواز ممنوع بر ادلب اما به دست آورده به هیچ کشش تا کنون. کارشناسان معتقدند که بهترین راه برای حفاظت از غیرنظامیان خواهد بود مانند یک منطقه و استدلال می کنند که ایالات متحده باید نقش بازی کند.

دیگران خواستار اتحادیه اروپا-ناتو مداخله برای حفاظت از مردم یمن است. اتحادیه اروپا جلسه ای برای بحث در مورد بحران.

در حال حاضر ترکیه در سوریه نیروهای تنهایی و ادعا برخی از موفقیت است. روسیه و ترکیه به ملاقات به بحث در مورد جنگ در 5 مارس.

[بینش در صندوق پستی خود را هر روز. شما می توانید آن را با گفتگو خبرنامه ایمیلی.]

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im