‘دو پاپ’ زیبایی مجموعه – اما فیلم حذفیات چپ من با طعم محرومیت

دو پاپ را فراهم می کند یک خلاقیت گفت و گو در مورد خدا, ایمان و مسئولیت اخلاقی. این فیلم یک داستان تخیلی برخورد بین آلمانی کاردینال جوزف رتزینگر شد که پاپ بندیکت شانزدهم در سال 2005 و کاردینال آرژانتینی Jorge Mario Bergoglio. Bergoglio انتخاب شد پس از استعفای پاپ بندیکت شانزدهم را در سال 2013 تبدیل شدن به زمان فرانسیس.

درخواست تجدید نظر از این فیلم است که با لمس بشر و اساسی شخصیت جهانی کلیسای کاتولیک.

به عنوان یک بومی آرژانتین, من یک اتصال خاص با این فیلم. من نیز یک استاد تاریخ آموزش و پرورش در دانشگاه و تحقیقات با تمرکز بر تفکر اجتماعی کاتولیک آموزش و پرورش و دولت و زنان مذهبی سفارشات اختصاص داده شده به آموزش. من هم مطالعه فکری تاریخچه آموزش و پرورش از جمله ایده های انتقادی نویسنده و مقاله نویس و کشیش ایوان ایلیچ و برزیل کاتولیک مربی Paulo Freire, یکی از چهره های کلیدی در آموزش و پرورش حرکت.

علاقه من در این فیلم نهفته است که چگونه آن را کشف کلامی جریان های اساسی نهادی کلیسا و همچنین در فیلم سکوت.

پاپ فرانسیس چپ و بازنشسته پاپ بندیکت شانزدهم در آغوش در مراسم جشن پاپ بندیکت شانزدهم را سالگرد 65 از روحانی هماهنگی در واتیکان ژوئن 2016. (L’osservatore رومانو/استخر عکس از طریق AP)

جریان های واگرا

این فیلم روایت انتقال با هنرمندی یک مکالمه است که در برابر دو (از بسیاری) divergent جریان در کلیسای کاتولیک: یک اصلاح طلب و محافظه کار که حفظ و ضد مدرن تن از کلیسا قبل از آنچه کاتولیک می دانم به عنوان واتیکان دوم (1962-65). این کلیسا شورای نمایندگی تلاش برای وفق دادن کلیسای کاتولیک اجتماعی و تغییرات فرهنگی در قرن 20th.

در اوایل دهه 1970 آمریکای لاتین متکلمان توسعه الهیات رهایی یک دیدگاه پدید آمده است که از مردم تجربه از ظلم و ستم در آمریکای لاتین است. این کلام را تغذیه جنبش مردمی آموزش و پرورش در 1970s و اوایل 1980s با قوی مردمی پایه و اساس است. کاردینال رتزینگر فعال بود در تضعیف الهیات رهایی بخش.

فیلم مراجع ظهور فرانسیس مذهبی تماس و تعهد خود را به فقیر. یک مونتاژ نشان می دهد این بار از سرکوب در آرژانتین (1976-83) که همپوشانی با Bergoglio زمان خدمت به عنوان برتر از یسوعیان در آرژانتین و اروگوئه (1973-79).

زمانی که Bergoglio خدمت در این نقش به عنوان نشان داده شده در این فیلم دو یسوعیون کشیش ربوده شده توسط ارتش است. Bergoglio را یسوعیون جامعه بعد می فرستد و او را به تبعید در قرطبه. این فیلم نشان می دهد Bergoglio عذاب شکست خود را به محافظت از کشیش. همچنین اشاره به “بحران داخلی” است که پاپ فرانسیس گفت و با تجربه در قرطبه.

‘دو پاپ’ تریلر رسمی.

آن را تعجب آور نیست که در این فیلم Bergoglio دیده می شود مدتی پس از مارس سال 1976 کودتا در آرژانتین به نظر می رسد با پرتاب کتاب به دور از یسوعیون کتابخانه مانند برزیل اسقف اعظم Dom Hélder Cȃmara (1909-99) و توسط ایتالیایی مارکسیستی فیلسوف و متفکر آنتونیو گرامشی. Cȃmara در حالی که بسیار درگیر در عمل اجتماعی نیز مهم از سلسله مراتبی اداری ساختار کلیسا و جدایی از کارگران و فقرا است. این امر می شده اند در میان کتاب هایی که در آمریکای لاتین در سمت چپ خوانده شده در آن زمان است.

بعد Bergoglio یکی از معماران از آنچه شناخته شده به عنوان Aparecida سند است. این سال 2007 سند بیان یک کلیسا متعهد به فقرا در نور از یک رابطه بین ملکوت خدا و کرامت انسان است.

راه رفتن در باغ

طرح آغاز می شود با کاردینال خورخه Bergoglio تمایل به ارائه استعفای خود را به پاپ بندیکت شانزدهم با توجه به رود سن بازنشستگی. این دیدار در کاخ Castel Gandolfo و بحث در مورد خدا و کلیسا.

روز بعد آنها به واتیکان توسط هلیکوپتر. در اینجا این فیلم طول می کشد برخی از تاریخی آزادی مانند زمانی که بندیکت نشان می دهد قصد خود برای استعفا و برنامه ریزی برای Bergoglio به عنوان پاپ جدید با توجه به نیاز به تغییر.

گفتگو بازسازی موقعیت خود و pasts خود زیبایی مجموعه در باغ اقامتگاه تابستانی پاپ در Castel Gandolfo و بعد از آن در کلیسای سیستین.

یکی می تواند فراموش کرده ام برای یک لحظه یک خط از Ivan Illich: “کلیسای روم است که بزرگترین در جهان غیر دولتی و بوروکراسی.” یکی می تواند همچنین فراموش نکنید نهادی کلیسای سلسله مراتبی و ساختار استبدادی بسیار از هماهنگی با جهان در رابطه با حقوق و هویت.

گناهان کلیسا

پاپ بندیکت صدای گناهان کلیسا در قالب یک اعتراف. این فیلم اذعان سوء استفاده جنسی و همچنین رسوایی مالی.

اما تضاد روح بسیاری از کاتولیک ها که گناهان نهاد — از جمله محرومیت زنان از هماهنگی کلیسای مخالفت با ازدواج و طلاق و پیشگیری از بارداری و غیره — در حال کروشه در سکوت.

یکی از صداهای می کند که از طریق آمده است که از متکلمان فمینیست و نبوی فمینیستی سند چشم انداز. این متکلمان ارائه قدرتمند خط فکری است که پذیرای عدالت اجتماعی و محیط زیست نیز به عنوان یکی است که می بیند و جنسیت و طبقه و نژاد به عنوان مهم لنز.

خواهر بانوی ما از ماموریت در مقابل کلیسای سنت پیتر رم. (Rosa Bruno Jenner), نویسنده ارائه شده

خود من تحقیقات زنان در جوامع مذهبی و مستند به جماعت’ تلاش برای بازسازی خود فردی و جمعی هویت زیر واتیکان دوم اصلاحات و تغییرات در 1960s.

من آمده اند در سراسر قدرتمند اظهارات, به عنوان مثال از خواهران از بانوی ما از ماموریت/Religieuses De Notre Dame des ماموریت در مورد خواهر’ راه خود را از زندگی و عدالت اجتماعی به عنوان زنان و نقد coloniality و غربی کیهان شناسی در خود ساختمان سازگار با محیط زیست-معنویت.

در این خواهران’ به طور کلی جمع آوری در رم در سال 1996 آنها نوشت:

“ما می دانیم مبارزه و نگه دارید و به درد کسانی که تحت ستم توسط کلیسای نهادی و … ما بیش از حد ممکن است خودمان را در شرایط تنش با سلسله مراتب است.”

نسبت به جهان

واتیکان دوم مجموعه صحنه را برای باز بودن نسبت به تغییر و جهان شد و در برابر بسیاری از جمله رتزینگر. تغییرات بسیاری صورت گرفت که عمدتا در خارج از واتیکان دیوار و شروع قبل از واتیکان دوم.

یک دریای سرخ از مردان در تصمیم گیری آینده کلیسای کاتولیک: Jonathan Pryce به عنوان کاردینال Bergolio قبل از او می شود پاپ فرانسیس در ‘دو پاپ.’ (Netflix)

کار برزیل کاتولیک مربی Paulo Freire که کتاب Bergoglio نشان داده شده است خواندن در یک صحنه برای مثال نقطه عطفی در چه انتقادی فکر مربیان در آمریکای لاتین با نزدیک شدن آموزش بزرگسالان پروژه — و چگونه آنها را درک منابع معتبر دانش است. این نقطه عطفی بود که ریشه در فرهنگی و جنبش های اجتماعی در آمریکای لاتین است. فریر نظریه و روش منعکس زبان عدالت و آزادی از یک رادیکال اجتماعی کاتولیک خیالی از دهه های 1960 و 1970 در امریکا لاتین.

هنوز واتیکان دوم را لمس مسائل مرکزی که در حال حاضر تبدیل شده اند ضروری است اگر کلیسا نمی خواهید مورد بررسی قرار گیرد به عنوان یک باقی مانده نهاد گذشته است.

امروز رهبران کلیسا باید نقل مکان کرد به سمت یک دموکراسی از کلیسا به عنوان یک فراگیر نهاد و در ادامه با یک مستبد خط. این مورد حتی به عنوان یک مدرک داخلی تغییر اتفاق می افتد و حتی به عنوان پاپ فرانسیس به عنوان به تصویر کشیده شده در این فیلم یک تعهد به فقرا و تحول اجتماعی است.

به طور کلی این فیلم حذفیات چپ من با طعم محرومیت احساس نیاز به یک رنسانس. من به سادگی نمی تواند تعیین محل من معنوی روح در دریای سرخ از گرد مردان مجموعه در طراحی آیین های تصمیم گیری آینده از کلیسا.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>