آن مواد مخدر تولید شده در ناتینگهام در انگلستان است که به رهبری آمریکا در سفر به آفریقای جنوبی برای بازدید از muthi بازارهای بایگانی herbariums و ذخایر طبیعت است.

ما صحبت کرد و با معامله گران درمانگران و محققان و اياد برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد Dioscorea sylvatica.

Dioscorea وحشی یام. نام آن در زبان های مختلف متصل به ظاهر آن – آن پوست خشن شبیه به یک پوسته لاک پشت. آن را به عنوان شناخته شده ‘فیل پا” در زبان انگلیسی در isiZulu ‘ingwevu معنی خاکستری/یا ‘ifudu معنی لاک پشت; در Sepedi نام ‘Kgato’ – ‘مهر’.

در 1950s یام شد به شدت مورد سوء استفاده توسط انگلیسی شرکت دارویی برای تولید کورتیزون. اما استانی حفاظت از مقامات آفریقای جنوبی در مبارزه علیه غارت از یک گیاه وحشی که آنها به رسمیت شناخته شده بود در معرض خطر سوء استفاده قرار گیرد به انقراض است.

یک کارخانه در ژوهانسبورگ

در سال 1949 دانشمندان در آمریکا اعلام کرد این اثر نمایشی جدید, داروی کورتیزون. این می تواند مورد استفاده قرار گیرد برای درمان انواع بیماری از ورم مفاصل به آلرژی به لوپوس و بیماری های پوستی. آنها دریافتند که کورتیزون می تواند ساخته شده ارزان از diosgenin استخراج شده از مکزیکی سیب زمینی وحشی گونه و شروع یک جهانی جستجو برای مکمل گیاهان.

توسط اوایل 1950s آفریقای جنوبی گیاه شناسان شناسایی شده بود Dioscorea sylvatica به عنوان امیدوار کننده است. چکمه های عمده شرکت دارویی بریتانیایی بود مشتاق به توسعه یک منبع diosgenin به تولید داروهای کورتیکواستروئید و شروع یک کارخانه در ژوهانسبورگ در سال 1955 برای مراحل اولیه پردازش کارخانه.

سیستماتیک استخراج آغاز شد و در شرق و شمال شرقی این کشور غارت یک گیاه مورد استفاده توسط درمانگران سنتی برای muthi (طب سنتی).

این اقدامات نیست مستقیم مورد ‘biopiracy’ – در این حس آشکار و عمدی سرقت از دانش بومی برای سود. با این وجود بهره برداری از این کارخانه صورت گرفت در برابر پس زمینه از تاریخ مجموعه کارخانه و صادرات از آفریقای جنوبی. Bioprospecting تسهیل شد توسط یک فرآیند دیگر که درگیر طراحی در طیف وسیعی از دانش محلی در جمع آوری و طبقه بندی علمی.

Dioscorea sylvatica همچنین به عنوان شناخته شده پا فیل می تواند مورد استفاده در ساخت کورتیزون. مارتین Heigan/فلیکر

دانش بومی

مکالمات ما با آفریقای جنوبی درمانگران سنتی در muthi بازار در ژوهانسبورگ و در Acornhoek یک منطقه روستایی از مپوملنگا آورده تا سوال مهم در دانش و مالکیت کارخانه بهره برداری سیستم های فکر کردن در مورد بیماری و شفا و حفاظت.

مفهوم پزشکی (muthi) بسیار متفاوت است به غالب دارویی پارادایم. نه تنها از یک دارو برای درمان یک بیماری, بیماری, بهداشت و درمان و قابل درک جامع تر در راه است.

هنگامی که ما رفت و به دیدار شفادهندگان ما در زمان به همراه یک قطعه از زمینی خریداری شده از یک muthi بازار در ژوهانسبورگ و همچنین 1950s, چکمه, آگهی که آغاز شده بود ما در این پژوهش است.

یک چکمه های کورتیزون آگهی. چکمه, انگلستان

بسیاری از درمانگران ملاقات ما با آن آشنا بودند ، کسانی که می دانستند آن را توصیف آن را به عنوان قدرتمند با هر دو موضعی و تشریفاتی استفاده می کند برای پاکسازی و حفاظت.

محلی دانش است که منجر به یک مورد علاقه در کارخانه از گیاه شناسان و دانشمندان است که به ندرت ثبت شده در هر جزئیات در آرشیو. ما علاقه مند در چگونه در ناتینگهام در سراسر وحشی در آفریقای جنوبی یام به عنوان یک نقطه شروع برای تولید کورتیزون.

انگلستان اتصال

از ما محدود گفتگو با شفا دهندگان سنتی و به دنبال در گیاه شناسی سوابق روشن است که دارویی yams شناخته شدند و مورد استفاده در سراسر بسیاری از مختلف آفریقای جنوبی جوامع قبل از استروئید صنعت در زمان علاقه. اما علاقه Dioscorea در 1950s باعث شد ما تحقیقات در مکزیک زمینی هندی وحشی و جهانی جستجو برای گیاهان مشابه.

آفریقای جنوبی گیاه شناس ثبت شده در 1910s که گیاه مورد استفاده قرار گرفت توسط مردم آفریقا برای آن ساپونین با خواص پزشکی. طیف وسیع تری از کاربردهای ذکر شد در دارویی و سمی گیاهان از غرب آفریقا برای اولین بار منتشر شده در سال 1932.

در 1950s گزارش در مجموعه خود را برای, چکمه,’ آفریقای جنوبی به همکاران Biochemico وجود دارد مختصری اشاره به دانش محلی:

واقعی حفاری انجام شد توسط مردم محلی که نیاز به هیچ آموزش بیشتر نسبت به توان نشان داده شده است یک “ingwevu” گیاه (که اکثریت قریب به اتفاق در آن منطقه می دانیم در هر صورت) و حجم کار مورد نیاز است.

حفر مراجعه به اینجا این است که استخراج از حدود 6000 تن از وحشی yams. این بود که تنها محدود هنگامی که گیاه جمعیت شد در معرض خطر و دولت آفریقای جنوبی اياد متوقف شد بهره برداری.

Natal پارک تخته افسران مضطرب در مورد جرم بهره برداری از یک گیاه وحشی و اقدام به اجرای شرایط سخت.

توسط 1960 آنها موفق به فسخ مجوز و چکمه متوقف شد تولید آفریقای جنوبی diosgenin. این مهم مورد نوپای استانی حفاظت از اقتدار. حفاظت از گیاهان مانند D. sylvatica جذب کمی توجه عمومی است و آن است که به خوبی شناخته شده اما این قسمت مهم در توسعه موسسات و استراتژی های مناسب برای حفاظت از گیاه و دولت حفاظت از محیط زیست به طور کلی.

یک sangoma کارتهای کلبه با انواع داروهای سنتی. ویلیام Beinart

حفاظت از آینده

درمانگران در آفریقای جنوبی به نظر می رسد به خوبی آگاه از موقعیت خود را – حامل دانش سنتی است که می تواند از دست داد بلکه پشتوانه دانش آنها ترس خواهد بود برای بهره برداری سود بدون سود برای آنها و یا جوامع خود. برخی کار کرده اند با فعالان و تیم حقوقی به آزمون و ثبت اثر سنتی, داروهای گیاهی و برای اثبات دانش موجود برای به دست آوردن شناخت است که می تواند منجر به بیشتر دولت حمایت می کند.

یک پرونده مهم در سال 2003 شاهد آفریقای جنوبی سان شورای امضای سود های توافق با شورای پژوهش های علمی و صنعتی برای استفاده از Hoodia به عنوان یک مهار کننده های اشتها و رژیم غذایی مواد مخدر است. قانونی مبارزه به رهبری سن شورا بود که در نهایت موفق و تاثیر متعاقب آن قانون بر دانش بومی و بهره مندی های.

برای فیل پای یام این 70 سال بیش از حد دیر است. اما آن را تا به بسیاری از داستان برای گفتن.

ربکا Beinart یک هنرمند و پژوهشگر به همراه نویسنده – پدر – و کمک به تحقیق و پژوهش برای این مقاله.

این مقاله پنجم در یک سری در مبارزه با مواد مخدر رژیم در آفریقای جنوبی. آنها بر اساس تحقیقات انجام شده برای نسخه ویژه ای برای آفریقای جنوبی تاریخی مجله. خواندن کامل مقاله اینجا.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

خرید کتاب زبان اصلی

آموزش سئو