جاده به COVID-19 تست: نقش یک کانادایی زیست فناوری پیشگام

کانادایی ها در حال به روز رسانی روزانه در چند وجهی ویرانی ناشی از SARS-CoV-2 و در نتایج COVID-19 تست از سراسر کشور است. تعداد کمی از مردم ممکن است آگاه باشید که این آزمون ها بر اساس یک روش ابداع شده توسط اولین بیوتکنولوژی شرکت Cetus شرکت تاسیس شده در کالیفرنیا توسط کانادا متولد شده و تحصیل کرده Ron مبدل اسکودوی کیپ. او Cetus اول رئیس جمهور در سال 1971 و پس از آن رئیس هیئت مدیره و مدیر عامل.

بیوتکنولوژی بود که مدتی قبل از این. کیپ به دست آمده دکترای خود را در دانشگاه مک گیل در سال 1967 با جان اسپنسر به عنوان ناظر که یکی از پیشگامان در DNA بیوشیمی. در همان زمان کیپ شد رئيس جمهور از حرفه ای داروسازی شرکت در مونترآل.

John Bergeron and Ron Cape standing side by side
جان و ملجأ و ران کیپ در کنگره مشترک انسان پروتئوم سازمان و اتحادیه بین المللی بیوشیمی و بیولوژی مولکولی (IUBMB) در سال 2003. این IUBMB جلسه منتقل شد و از تورنتو به مونترال به دلیل سارس. (جان Bergeron), نویسنده ارائه شده

روش مورد استفاده در سطح جهان را برای حضور در آزمون از SARS-CoV-2 ویروس است که باعث COVID-19 شناخته شده است به عنوان واکنش زنجيرهای پلیمراز یا PCR. این انقلابی نوآوری توسعه داده شد در Cetus در خانه دانشمند Kary Mullis. اهدا جایزه نوبل در شیمی در سال 1993 Mullis دریافت تنها جایزه نوبل برای کشف و ساخته شده توسط یک شرکت زیست فناوری.

تکنولوژی DNA شد کلید استراتژی برای Cetus طرح کسب و کار هنگامی که این شرکت تاسیس شد کیپ و شرکای خود را. در سال 1983 Kary Mullis کشف یک روش به صورت تصاعدی تقویت توالی خاص از DNA در لوله آزمایش. او آن را به نام روش واکنش زنجيرهای پلی مراز.

او کلید بینش بود به استفاده از یک آنزیم است که فعال بوده و در درجه حرارت بالا به کپی DNA. این DNA-کپی کردن آنزیم شناخته شده به عنوان Taq DNA polymerase به حال خود کشف شده است که توسط دیوید Gelfand و سوزان Stoffel در Cetus.

تقویت DNA

جیمز واتسون زیست شناس و فیزیکدان فرانسیس کریک توصیف ساختار DNA در سال 1953: دو رشته هستند که با ثبات در یک مارپیچ دوگانه در ساختار. هر رشته از DNA است که تراز وسط قرار دارد anti-موازی (موازی اما در حال اجرا در جهت مخالف) با یکی دیگر از مکمل رشته برگزار شد با آنچه شناخته شده به عنوان هیدروژن اوراق قرضه. این پیوند شکسته توسط گرما.

Mullis می خواستم برای پیدا کردن یک راه برای ایجاد نسخه های متعدد از DNA است که به خودی خود می تواند مورد استفاده برای ایجاد پروتئین است که Cetus آرزو به تجاری به عنوان درمان برای سرطان است. بینش خود برای طراحی یک روش برای انجام این کار با استفاده از Taq DNA polymerase.

Mullis طراحی یک پروتکل با استفاده از تغییر درجه حرارت و تکرار چرخه تکثير DNA. او برای اولین بار با استفاده از درجه حرارت بالا برای جدا کردن دو رشته DNA است. کاهش دمای مجاز Taq DNA polymerase برای کپی کردن و گسترش توالی در طول رشته DNA. هنگامی که یک چرخه از کپی کردن انجام شد و دمای هوا مطرح شد دوباره جدا کردن رشته اجازه می دهد برای ادامه یکی دیگر از تقویت چرخه.

با Cetus, Mullis طراحی یک دستگاه thermocycler قادر به تکرار این چرخه به نمایی مقدار DNA بسیار شبیه به یک واکنش زنجیره ای هسته ای — از این رو اصطلاح polymerase chain reaction.

PCR و SARS-CoV-2 تست

این ژن در SARS-CoV-2 ویروس های ذخیره شده به عنوان RNA, DNA نداریم. استاندارد تست پروتکل است برای نگاهی عمیق بینی گرد و خاک از یک بیمار است. برای تشخیص ویروس با استفاده از روش PCR-تست مبتنی بر RNA ویروس کپی شده است به DNA با استفاده از یک آنزیم به نام رونوشت معکوس. آن است که این کپی DNA استفاده شده است که برای PCR تکثير.

ضرورت برای درمان COVID-19 ساخته شده است که علم اکتشافات حرکت در سرعت. در Jan. 11 توالی ژن از SARS-CoV-2 ویروس ساخته شده بود آشکارا در دسترس از دانشمندان در چین است. توسط Jan. 24 سازمان بهداشت جهانی در دسترس ساخته شده به روش PCR بر اساس پروتکل های تست برای SARS-CoV-2.

میراث Montréaler ران کیپ و اولین شرکت زیست فناوری است تست PCR استفاده می کنیم برای تشخیص COVID-19 بیماری است.

با استفاده از رونویسی معکوس واکنش زنجيرهای پلیمراز (RT-PCR) در COVID-19 تست.

ملی کانادا میکروبیولوژی آزمایشگاهی در وینیپگ راه اندازی SARS-CoV-2 آزمون برای COVID-19 بر اساس داده های توزیع شده که در ژانویه سال 2020 برای تست PCR.

این آژانس بهداشت عمومی کانادا مقررات ملی میکروبیولوژی آزمایشگاه. این PHAC ایجاد شد و در سال 2004 پس از شیوع سارس در سال 2003 به عنوان یک نتیجه از یک ویرانگر گزارش نوشته شده توسط David Naylor بود که پس از آن دانشکده پزشکی در دانشگاه تورنتو در مورد کانادا عدم آمادگی برای کشنده سارس شیوع.


ادامه مطلب: رام کردن فلج اطفال و چالش آنفولانزا


متاسفانه بسیاری از مفصل توصیه به آماده شدن برای یکی دیگر از ویروس کشنده که هرگز اجرا شده است. آخرین جمله از سال 2003 گزارش در صفحه 221 سرد است امروز به عنوان خوانده شده: “اگر نه در حال حاضر و پس از سارس،”

پیشبرد کانادا تست تخصص

تست ما است تنها راه برای دانستن که آلوده شده است که در آن و زمانی که. عدم انسجام و استاندارد کردن آزمون و ارتباطات از نتایج باید غیر قابل قبول امروز با توجه به توصیه های 2003 Naylor گزارش سارس.

ژنوم کانادا بنادر فوق العاده با استعداد دانشمندان که تخصص نقشه برداری از ژنوم. آژانس در حال انجام تلاش های قهرمانانه برای کمک به کانادا COVID-19 پاسخ.

با استفاده از ژنوم کانادا تست تخصص از طریق آن شش ژنوم مراکز می تواند کمک به نشانی شکاف در تکمیل دقیق و دائمی تست و گزارش مورد انتظار بعدی SARS-CoV-2 موج بعدی یا بیماری همه گیر.

اگر نه در حال حاضر و پس از COVID-19 ،

جان برگرون سپاسگزاری اذعان کاتلین دیکسون به عنوان نویسنده مشترک است.

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de