“برنج طلایی” است که احتمالا ترین در جهان به شدت مورد بحث اصلاح شده ژنتیکی موجودات زنده (GMO). آن در نظر گرفته شده بود بتا کاروتن غنی شده محصول را کاهش می دهد کمبود ویتامین A یک مشکل بهداشتی در مناطق فقیر. اما هرگز ارائه شده به کشاورزان برای کاشت.

چرا که نه ؟ از آنجا که برنج طلایی است یک فعال مشکل با توجه به طرفداران آن. آنها اصرار دارند که برنج را مانع از میلیون ها نفر از مرگ و میر کودکان در حال حاضر شده است مسدود شده توسط anti-علوم سیاسی ،

در خصوص آنها تنها از صلح سبز که مبارزه در برابر تصویب برنج طلایی به عنوان بخشی از آن گسترده تر مخالفان به GMOs. فعالان صلح سبز در پاسخ می دهد که اقدامات خود هستند نه آنچه نگه داشته است برنج طلایی از رسیدن به بازار است.

ما مطالعه توسعه-جهانی کشاورزی از جمله استفاده از محصولات اصلاح شده ژنتیکی و در حال انجام تحقیقات در حال انجام در برنج طلایی اصل بودجه توسط بنیاد تمپلتون. ما مدافع نگه داشتن یک ذهن باز در مورد برنج طلایی که در نهایت ممکن است برخی از تغذیه بالقوه در موارد محدود. اما به نظر ما و بر اساس مطالعات متعدد علمی است که برنج است که هنوز هم احاطه مشکلات است که کمی برای انجام با فعالان.

پر کردن تغذیه ای در فاصله?

ویتامین A یکی از فاقد بسیاری از مواد مغذی در رژیم غذایی جهان در فقیرترین کودکان است. کمبود ویتامین A یا VAD می تواند باعث کوری و حتی مرگ زودرس می شود.

این ویتامین می آید به طور مستقیم از محصولات حیوانی و غیر مستقیم از بتا کاروتن در گیاهان است که بدن انسان می تواند تبدیل به ویتامین A. گیاه دانشمند اینگو Potrykus که توسعه همکاری های طلایی برنج ادعا کرده است که “VAD اغلب رخ می دهد که در آن برنج عمده غذای اصلی.” برنج سفید, برنج سبوس دار حاوی بتا کاروتن است.

اما برنج کار برای ارائه به ویتامین ها. اکثر رژیم های غذایی در سراسر آسیا و آفریقا شامل کربوهیدرات هسته ای مانند برنج یا ذرت فراهم می کند که کالری و فله و سس خورش یا سوپ برای عطر و طعم و مواد مغذی است.

پس از برنج فقیر منبع ویتامین ها و مواد معدنی هر کودک خوردن برنج فقط رژیم غذایی بیمار می شود. اصلاح ژنتیکی برنج حاوی بتا کاروتن است که در بهترین گروه کمک برای موارد شدید از VAD نه اصلاحی برای یک مشکل گسترده.

برآورد شيوع کمبود ویتامین A در کودکان 6 تا 59 ماه های کشور در سال 2013. Stevens et al, 2015, CC BY

دهه توسعه

Potrykus و همکاران ابداع یک استراتژی برای تولید برنج طلایی در سال 1992 اعلام کرد در سال 2000 که آنها تا به حال توسعه یافته تجربی نمونه. Potrykus به نظر می رسد بر روی جلد مجله تایم با برنج که پوشش اعلام کرد “می تواند صرفه جویی یک میلیون کودک در سال است.”

این زیست شناسان بودند به چیزی اما نمونه اولیه بود و ابدا آماده برای کشاورزان و مصرف کنندگان است. بتا کاروتن غلظت بیش از حد کم و محققان نمی دانند که اگر این گیاهان را به خوبی رشد می کنند. نمونه اولیه نیز برنج انواع مختلفی است که کشاورزان در VAD مناطق نمی خواهد رشد کند.

در سال 2002 طلایی برنج تحقیقات منتقل شده به موسسه تحقیقات بین المللی برنج (IRRI) در فیلیپین به توان توسعه یافته برای کشاورزان فیلیپینی. در همین حال دانشمندان در کشاورزی جهانی شرکت Syngenta که تا به حال به دست آورد و حقوق تجاری به برنج شروع به توسعه یک بسته جدید از ژن ها به منظور بهبود بتا کاروتن سطوح. در سال 2005 آنها پرده برداری برنج طلایی 2 که انجام این کار.

بعدی محققان درج این GR2 ژن به گیاهان با هدف معرفی آنها را بدون اخلال در ژن دیگر است. هر یک درج شده است به نام “رویداد”. IRRI پرورش دهندگان در زمان امیدوار کننده ترین رویداد و شروع پرورش صفت به دو قابل اعتماد دشت ارقام برنج.

بسته های مختلف برنج نژادهای ذخیره شده در یخچال اتاق در موسسه تحقیقات بین المللی برنج برنج ژرم پلاسم بانک لاگونا, فیلیپین, Nov. 27, 2003. جوئل Nito/خبرگزاری گتی ایماژ

اما یک مشکل وجود دارد. محاکمه صحرایی نشان داد که معرفی ژن تا به حال در واقع مختل دیگر ژن و کاهش برنج بهره وری بنابراین پرورش دهندگان تبدیل به یک رویداد. 2017 زمینه آزمایشات نشان داد که این برنج رشد به اندازه کافی. برنج ارائه شد به فیلیپین اداره گیاه صنعت که تعیین شده آن را به عنوان امن در دسامبر 2019.

اما برنج طلایی هنوز به تایید شود برای فروش تجاری و هنوز هم نیاز به یک شرکت برای رشد عرضه در مقادیر بذر. طرفداران ” ادعا می کنند که برنج خواهد بود با توجه رایگان به کشاورزان نادرست است: هیچ کس پیشنهاد کرده است به منظور تولید و توزیع برنج دانه برای هیچ چیز. و حتی اگر کسی به رشد قابل عرضه در بازار مقدار بذر برای فروش دو مشکلات بسیار مهم باقی می ماند.

سوالات پاسخ داده نشده

اول ادعا می کنند که برنج طلایی را درمان کمبود ویتامین A هنوز ثابت نشده است. به عنوان IRRI دانشمندان خود تاکید کرد در سال 2013 “آن هنوز مشخص نشده است که آیا مصرف روزانه برنج طلایی نشانی از بهبود وضعیت ویتامین A از افرادی که ویتامین A کمبود.”

ویتامین A محلول در چربي و کودکان با VAD به ندرت چربی در رژیم غذایی خود را. علاوه بر این, آنها رنج می برند معمولا از روده انگل و عفونت است که آن را سخت تر برای تبدیل بتا کاروتن به ویتامین A.

2012 مطالعه که ذکر شده بیش از 70 بار – با وجود اینکه کردهاند در سال 2015 برای نقض اخلاق در پژوهش – به نظر می رسید نشان می دهد که برنج طلایی را در بالا بردن کودکان ویتامین یک سطح است. اما کودکان در این مطالعه تغذیه وعده های غذایی متعادل که شامل چربی و در نتیجه نشان دادن تنها که برنج طلایی مشغول به کار در کودکان است که به آن نیاز نیست.

حتی آخرین تحلیل از برنج طلایی ایمنی اشاره می کند که هنوز تحقیقات نشان می دهد که آن را کاهش VAD. و زمان طلایی برنج می شود به کودکان دچار سوء تغذیه آن بتا کاروتن سطح ممکن است بسیار کم از ترکیب بدتر نسبتا به سرعت.

تقویت مواد غذایی مانند برنج پرمصرف تاسیس استراتژی برای کاهش سوء تغذیه. اما برنج طلایی اولین تلاش برای انجام این کار از طریق مهندسی ژنتیک.

دوم وجود ندارد و روشن راه را برای برنج برای رسیدن به کودکانی که به آن نیاز دارید. پیش بینی از مزایای برنج طلایی فرض کنیم که کشاورزان بلافاصله رشد آن از خانواده های فقیر به اندازه کافی برای تحت تاثیر قرار VAD اغلب فاقد زمین برای رشد برنج برای خود. VAD در فیلیپین بوده است و کمترین در استان کوه که در آن کشاورزان بعید به گیاه دشت ارقام برنج و در بخشی از مترو مانیل که در آن هیچ برنج کشاورزی رخ می دهد.

برای رسیدن به سوء تغذیه کودکان در مناطق مانند این برنج طلایی می توانست به رشد تجاری کشاورزان و فروش در بازار. بررسی کنیم که آیا کشاورزان خواهد گیاه برنج طلایی در یک مطالعه جدید از انتخاب بذر شیوه در یک “کاسه برنج” منطقه از فیلیپین.

کشاورزان را انتخاب کنید از یک بزرگ و به سرعت در حال تغییر مجموعه ای از دانه برنج بر اساس صفات زراعی و عملکرد و خواسته های بازار و روند محلی. انتخاب های خود را نشان می دهد که گونه های حاوی “طلایی” صفت هستند از مد پیشی گیرد و توسط جدیدتر و بهتر انجام انواع.

برخی ممکن است اتخاذ برنج طلایی اگر آن را می تواند دریافت یک حق بیمه در بازار, اما بسیار فقیر مشتریان بعید به آن پرداخت. کشاورزان ممکن است نیاز یارانه به کارخانه برنج طلایی اما معلوم نیست که آنها را به کارخانه آن است.

یک کف فروش راه حل

این ادعا تکرار دوباره در اخیر کتاب که برنج طلایی شد “در واقع آماده برای استفاده در سال 2002” احمقانه است. به تازگی به عنوان 2017, IRRI روشن ساخته است که برنج طلایی هنوز هم به “با موفقیت توسعه یافته به ارقام برنج مناسب برای آسیا و تایید شده توسط تنظیم کننده های ملی و نشان داده شده است به منظور بهبود وضعیت ویتامین A در جامعه شرایط است.”

فیلیپین موفق به قطع آن دوران کودکی VAD رای در نیمه معمولی با برنامه تغذیه. اگر برنج طلایی به نظر می رسد در بازار در فیلیپین توسط 2022 را گرفته اند بیش از 30 سال از توسعه برای ایجاد یک محصول است که ممکن است تاثیر ویتامین سطوح در آن هدف قرار دادن مردم و کشاورزان ممکن است نیاز به پرداخت می شود به گیاه است.

[ شما باهوش و کنجکاو در مورد جهان است. بنابراین در حال گفتگو نویسندگان و ویراستاران. شما می توانید برجسته ما هر آخر هفته. ]

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

خرید کتاب زبان اصلی

آموزش سئو