از آن آسان است به فرض استرالیا دارای مطبوعات آزاد. ما squawky روزنامه ها پر از داستان در مورد نقایص دولت اسید زبان columnists به طور معمول شلاق سیاستمداران ما و تا ماه مه سال گذشته پلیس به ندرت حمله اتاق های خبر و یا روزنامه نگاران.

روز چهارشنبه دادگاه عالی به نظر می رسد برای رعایت اصل آزادی مطبوعات که آن را حکم داد که حکم پلیس فدرال استرالیا استفاده می شود به جستجو در اخبار پارسیان نگار Annika Smethurst در سال 2019 شد نامعتبر است.

شما ممکن است به یاد بیاورید که به پلیس حمله کردند و خانه اش (و جستجو از طریق لباس زیر کشو) به دنبال منبع داستان Smethurst تا به حال منتشر شده در دیلی تلگراف بیش از یک سال پیش از آن. داستان او نشان داد دولت با توجه به گسترش قدرت بین المللی ما الکترونیکی استراق سمع آژانس استرالیا سیگنال های اداره پس از آن می تواند به نوبه خود پیچیده اشکالات در استرالیا شهروندان است.

(روز بعد از AFP جستجو ABC Sydney, ستاد به دنبال منابع دیگری داستان – افغانستان Files – در مورد نیروهای ویژه استرالیا در افغانستان است.)


ادامه مطلب: چرا حملات در رسانه های استرالیا در حال حاضر روشن تهدیدی برای دموکراسی


Smethurst داستان مهم بود چرا که آن را نشان داد جزئیات تغییر در سیاست است که تحت تاثیر تمام استرالیایی ها. صرف نظر از آنچه شما فکر می کنم در مورد حقوق و یا اشتباهات از جمله تغییر, آن را سخت به استدلال می کنند آن را نباید مجبور شده است بخشی از باز کردن بحث های عمومی.

در همان زمان هیچ کس تا کنون پیشنهاد امنیت ملی رنج می برد به عنوان یک نتیجه از داستان است. این یک مثال خوب از یک مطبوعات آزاد انجام کار خود را با کشف اقدامات دولت است که همه ما باید بدانید در مورد.

اخبار پارسیان رفت به دادگاه به استدلال می کنند که پلیس نوشته بود حکم بد است که آن را شکست خورده به توضیح دهد که چرا آنها انجام جستجو و آنچه که آنها به دنبال. در یک اتفاق آرا با کف دست زدن-را برای پلیس هفت قاضی روی نیمکت توافق حکم “فاقد وضوح” و حکومت آن را نامعتبر است.

یک پیروزی برای روزنامه نگاری? نه کاملا.

اخبار پارسیان نیز خواسته دادگاه به دستور پلیس به یکی از دو عوض یا از بین بردن هر گونه مدارک و شواهد جمع آوری شده در طول حمله. در یک تصمیم گیری تقسیم 4:3, قضات رد درخواست. این به طور موثر اجازه پلیس به هنوز هم با استفاده از شواهد برای هر تحقیق و پیگرد قانونی.

استدلال پیچیده و بسیار فنی اما کلی آن اثر است به تضعیف در حال حاضر کاغذ-نازک برای حمایت از آزادی مطبوعات در استرالیا.

این گسل از دادگاه. آن انجام آن کار داوری در باریک امتیاز از قانون و پلیس, روش, اما آن را نشانی از تاکید بر نیاز فوری برای قوی اصلاحات حقوقی ما ،


ادامه مطلب: برای محافظت از آزادی مطبوعات ما باید بیشتر خشم عمومی – و تعمیرات اساسی از قوانین ما


استرالیا روزنامه نگاران فعالیت آزادانه با وجود قانون و نه به دلیل آن است. در حالی که قانون اساسی ایالات متحده است اول خود را اصلاح و بریتانیا ماده 10 آن قانون حقوق بشر (به نام چند) که اکثر ما این است که ناامیدانه ضعیف “ضمنی آزادی ارتباطات سیاسی” که صرفا استنباط در قانون اساسی ما است.

بدون صریح تر حمایت ما شاهد کشت از قوانین امنیت ملی تضعیف توانایی از روزنامه نگاران به بررسی دولت و حفظ منابع خود را امن است.

این مسائل به دلیل توانایی مطبوعات به عنوان پر سر و صدا (و نصی) ناظر است حیاتی برای راه دموکراسی ما کار می کند. هیچ کس استدلال به صورت کامل و نامحدود برای حفاظت از روزنامه نگاران. خیلی از کار های ما امنیت سازمان افراد اطلاعات خصوصی و اطلاعات حساس تجاری باید خارج از محدوده اما وجود دارد راه برای ایجاد یک تعادل بین این ضرورت.

یک میزبان از سازمان ها در حال حاضر پیشنهاد مجموعه ای از اصلاحات. اتحاد برای روزنامه نگاران و آزادی (که من نماینده) منتشر شده یک کاغذ سفید بر آزادی مطبوعات در استرالیا سه هفته قبل از حملات. این AJF پیشنهاد:

  • حمایت از روزنامه نگاران منابع

  • فرصتی برای, اخبار سازمان های به مسابقه حکم حتی قبل از پلیس انجام جستجوهای خود را

  • یک “معافیت از پیگرد قانونی” به طوری که زمانی که خبرنگاران مشغول در کار مشروع مطبوعات آزادی فرض شده است.

این امر پس از آن بود تا به پلیس نشان می دهد یک قاضی که چرا به اندازه کافی وجود دارد از یک خطر برای امنیت ملی برای توجیه کنار گذاشتن که اصل و صدور حکم.

آن است که غیر ممکن است برای اصلاح هر گوشه از ما اساسنامه کتاب, هر چند, بنابراین ما نیز باید رسانه ها آزادی عمل پاس که اصل آزادی مطبوعات در حقوقی ما ، که راه هر دادگاه و از جمله دادگاه عالی است و آن را به حساب در هر مورد که تهدید به تضعیف آزادی رسانه ها.

با هم, این نوع حمایت را به راحتی به روزنامه نگاران و منابع خود را: به عنوان طولانی به عنوان آنها را نقض روشن و صرفا مجموعه ای از قوانین امنیت ملی و حریم خصوصی و در غیر این صورت عمل مطابق با قانون آنها باید موضوع را به دادستان. آن را نیز به پلیس کمک می کند اجتناب از متهم شدن به راه اندازی با انگیزه های سیاسی سوالات.

مطبوعات ما ممکن است نگاه رایگان و بی باک اما بدون اصلاحات قابل توجهی است که باقی می ماند یک خطرناکی شکننده توهم است.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im