او اعلام استقلال بنگلادش راست قبل از او دستگیر شد توسط ارتش پاکستان در مارس 26, 1971. آن را باعث آزادسازی جنگ و بنگلادش به عنوان یک کشور مستقل پس از نه ماه به حمام خون زمانی که پاکستان شغلی نیروهای تسلیم در 16 دسامبر 1971.

اما شکست نیروهای ادامه داد: نقشه آورده و در مورد تاریک ترین فصل در بنگلادش ، در آگوست 15, 1975 بزرگترین Bangalee از همه زمان Bangabandhu شد ترور با بسیاری از خانواده اش توسط یک گروه سرکش پرسنل ارتش.

Bangabandhu دختران, شیخ حسینه خواستند و شیخ ریحانه جان سالم به عنوان آنها در خارج از کشور در آن زمان است.

ملت جشن تولد صدمین سالگرد Bangabandhu در یک زمان زمانی که او دختر شیخ حسینه خواستند که نخست وزیر بنگلادش.

دولت اعلام کرده است که 2020-2021 به عنوان Mujib Barsha یا Mujib سال برای جشن تولد صد سالگی پدر ملت است.

شمارش معکوس برای تولد سده جشن شروع شده در Jan 10, Bangabandhu بازگشت به خانه بعد.

وجود خواهد داشت یک برنامه از آغاز Mar 17.

این اپیدمی جهانی از رمان coronavirus اما دولت مجبور به مقیاس پایین افتتاحیه مراسم تولد جشن سده.

از KHOKA از تونگیپرا به پدر ملت

Bangabandhu شیخ Mujibur رحمان متولد شده در Mar 17, 1920 در تونگیپرا, گپلگنج در فریدپور منطقه.

Mujib سوم فرزند شیخ Lutfar رحمان و شیخ Sayera خاتون بود و از روی علاقه به ‘Khoka’.

خواهر و برادر خود شد علي بگوم آسیا بیگم, آمنه بیگم, Khodeja بگوم و شیخ ابو ناصر.

Khoka در دوران کودکی و نوجوانی بود پر از انرژی و زمان یک بخش فعال در چندین جنبش های دانشجویی. در زمان او رسید در سن 55 او صرف 4,682 روز یا 13 سال در زندان است.

با گذشت زمان Khoka در ادامه به ظهور به عنوان پدر ملت با قرار دادن بنگلادش بر روی نقشه جهان با چشم انداز خود را و رهبری است.

شیخ Mujib مورد مطالعه در Gimadanga مدرسه ابتدایی گپلگنج مدرسه دولتی و مدرسه. او تا به حال یک شور و شوق برای فوتبال قبل از او به طور فعال درگیر در جنبش های دانشجویی و سیاست است.

Mujib ازدواج کرده بود به شیخ Fazilatunnesa. فرزندان خود را شامل دختران شیخ حسینه خواستند شیخ ریحانه و فرزندان شیخ جعفر شیخ جمال و شیخ راسل.

یک شورشی پس از روز دانش آموز

شیخ Mujib شروع به کار به عنوان یک عضو فعال سازمان “مسلمان Seba Samity’ از روزهای مدرسه خود را. سازمان استفاده می شود به جمع آوری برنج در کمک مالی از خانواده مسلمان و پرداخت هزینه برای آموزش و پرورش از دانش آموزان فقیر با فروش آن است.

او سازماندهی یک پذیرش برای Sher-e-بنگلادش AK Fazlul Haque ارشد وزیر میخواهد بنگال و وزیر کار حسین شهید Suhrawardy در سال 1938 در طول سفر خود را به گپلگنج.

شیخ Mujib نیز آوازی در مورد دانش آموز خواسته است. در آن زمان او تاسیس تماس با Suhrawardy.

بعد از آن او شد دبیر گپلگنج بنگال مسلمان Chhatra لیگ و استانی شورا از فریدپور بال از همه بنگال مسلمان Chhatra لیگ.

Mujib انتخاب شد گپلگنج مسلمان دفاع کمیته. او شناخته شده به عنوان شجاع فرد و یک شورشی در روز دانش آموز.

در سال 1941 شیخ Mujib انتخاب شد شورا از بنگال مسلمان Chhatra فدراسیون برای یک سال. او دستگیر شد که دو بار در سال است.

شیخ Mujibur رحمان پاک دخول یا نام نویسی امتحانات در سال 1942 از گپلگنج بچه مدرسه. او فارغ التحصیل از کلکته Islamia College, در حال حاضر شناخته شده به عنوان مولانا آزاد دانشگاه, در سال 1947.

در سال 1943 انتخاب شد شورا از بنگال استانی مسلم لیگ شاخه ای از تمام هند مسلم لیگ. انتخاب شد او همچنین بلامنازع دبیر شورای دانشجویی در کلکته Islamia College در سال 1946.

با یک چشم انداز برای ایجاد یک حاکمیت مستقل بنگال به عنوان یک کشور ثالث علاوه بر هند و پاکستان Mujib پیوست و جنبش به رهبری Suhrawardy در سال 1947.

هر چند ابتکار اوراق بعد Bangabandhu پرورش رویای خود را از یک کشور مستقل بر اساس این ایده است.

او در بخشی مهاتما گاندی صلح ماموریت سیاسی خود را بت Suhrawardy.

پیشرو CHHATRA لیگ عوامی لیگ و پس از آن زبان جنبش

شیخ Mujibur رحمان کردم بستری در بخش قانون در دانشگاه داکا در سال 1948. او با تشکیل شرق پاکستان مسلمان Chhatra لیگ اولین سازمان دانشجویی در پاکستان که مخالف دولت است.

آن را در همان سال که Mujib آغاز یک جنبش در برابر مسلم لیگ را به توطئه برای ایجاد زبان اردو به عنوان تنها زبان ملی در پاکستان است.

او پیشنهاد ‘Sarbadoliyo Rashtrabhasha Sangram Parishad’ و یا یک حزب شورای ملی زبان در این جلسه در Fazlul Haque مسلمان هال در دانشگاه داکا.

Mujib همراه با همکارانش دستگیر شدند زمانی که آنها در ادامه اعتصاب بیش از تقاضا به ایجاد بنگلادش به عنوان یک زبان ملی. اما مقامات تا به حال به انتشار آنها در مواجهه با کتاب.

در حالی که تحصیل در داکا دانشگاه Mujib دستگیر شد به دلیل نقش خود در مبارزه برای برقراری حقوق چهارم-کلاس کارکنان دانشگاه.

عوامی مسلم لیگ که در حال حاضر شناخته شده به عنوان عوامی لیگ تشکیل شد Jun 23, 1949 در حالی که Mujib بود در زندان است. او انتخاب شد مشترک از سازمان است.

Bangabandhu صرف دو سال 1950 و 1951 – در زندان است.

در سال 1952 پس از آن نخست وزیر پاکستان Khaja Nazimuddin اعلام کرد که “اردو خواهد بود که تنها زبان ملی در پاکستان است.” تظاهرات شکست در برابر تصمیم و شیخ Mujib فعالانه با تظاهرات با ارسال دستورات از زندان.

در فوریه 21, 1952, Chhatra Sangram Parishad به نام برای یک اعتصاب عمومی به مطبوعات تقاضای خود را از ساخت Bangla زبان ملی. معترضان در زمان صفوف هجوم بخش 144 اعمال شده توسط دولت است. پلیس آتش گشودند در صفوف قتل رفیق, سلام, Barkat, Jabbar Shafiur و دیگران.

شیخ Mujib رفت و در اعتصاب غذا در زندان و منتشر شد و پس از 11 روز در فوریه 27.

شیخ MUJIB – ظهور یک رهبر بنگالی

شیخ Mubiur رحمان رز منجر به Bengalis وقتی او انتخاب شد دبیر عوامی مسلم لیگ در سال 1953.

اولین انتخابات عمومی در شرق پاکستان برگزار شد در Mar 10, سال 1954. Jukto جلو بود و یک پیروزی در انتخابات برنده 223 از 237 کرسی با عوامی لیگ خود کیسه 143 صندلی.

شیخ Mujib انتخاب شد از گپلگنج حوزه و در زمان ادای سوگند به عنوان تعاونی کشاورزی و وزیر جدید دولت استانی. او جوانترین عضو Jukto مقابل دولت.

Mujib بازگشت به داکا از کراچی هنگامی که دولت مرکزی پاکستان به طور ناگهانی اعلام کرد کابینه باطل و از درجه اعتبار ساقط است. بعد او دستگیر شد و سپس منتشر شده در Dec 23.

تحت رهبری شیخ Mujibur رحمان کلمه “مسلمان” بود کاهش یافته است و این تغییر نام به عنوان “عوامی لیگ” را در آن شورا در سال 1955. Mujib بود دوباره انتخاب دبیر کل این حزب است.

او سپس به عضویت استانی دولت به عنوان یک وزیر و اما در سمت چپ کابینه پس از نه ماه تنها به سازماندهی حزب خود را. او انتخاب شد عوامی لیگ و دبیر کل دوباره در سال 1957.

برای حرکت به سمت هدف خود را دستیابی به استقلال بنگلادش Mujib حال تشکیل یک راز سازمان به نام “Swadhin Bangla Biplabi Parishad’ با رهبران دانشجویی.

پاکستان رئیس جمهور سرگرد ژنرال اسکندر میرزا و فرمانده ارتش ژنرال ایوب خان تحمیل حکومت نظامی و ممنوع تمام فعالیت های سیاسی سال آینده.

Mujib دستگیر شد و مورد آزار و اذیت با چند غلط موارد است. او منتشر شد و پس از چهار سال از زمانی که حکومت نظامی به پایان رسید.

او به لاهور رفت و تحت رهبری Suhrawardy تشکیل ‘Gonotantrik مقابل’ که شامل دیگر احزاب مخالف.

AL احیا در سال 1964 شش نقطه حرکت و دیگران

عوامی لیگ احیا شد در سال 1964 در یک جلسه ویژه در شیخ Mujib محل اقامت در جاده شماره 32 در Dhanmondi. Moulana Abdur رشید Tarkabagish انتخاب شد حزب رئیس جمهور و شیخ Mujib دبیر. عوامی لیگ به عنوان یک حزب مستقل شکستن از Jatiya Gonotantrik جلو.

Mujib دستگیر شد قبل از انتخابات ریاست جمهوری و آمریکا برای یک سال. او منتشر شد و تنها در یک دادگاه.

در طول کنفرانس احزاب مخالف در لاهور شیخ Mujibur رحمان ارائه تاریخی ” شش نقطه منشور مطالبات است.’

پیشنهاد منشور بود که پایه استقلال Bengalis. شش نقطه منشور پاشیدند بذر مبارزه برای رسیدن به اقتصادی و اجتماعی و استقلال برای مردم در بنگلادش به عنوان آن را زده پاکستان استعمار.

پس از خدمت عوامی لیگ به عنوان دبیر کل 15 سال شیخ Mujib از رئيس جمهور انتخاب شد ، او سپس شروع به سفر در سراسر کشور برای ایجاد افکار عمومی به نفع این شش نقطه منشور.

او دستگیر شد و هشت بار در سه ماه طول این زمان. او صرف تمام سال 1967 در زندان بود و بعد از تجمع حدود سه سال است.

اگرتلا مورد توطئه

دولت پاکستان آغاز شده آرامبخشی پرونده 35 نفر نامگذاری شیخ Mujib به عنوان نخست را متهم کرد در حالی که شارژ آنها را با آغاز جنبش های جدایی طلب در پاکستان با کمک هند است. مورد “دولت در مقابل شیخ Mujib و دیگران را تبدیل به شناخته شده به عنوان “اگرتلا مورد توطئه’.

مردم به خیابان ها ریختند و خواستار خروج از این مورد و انتشار شیخ Mujib. گسترده کتاب مجبور ایوب خان دولت برای آزادی او و دیگر زندانیان در اگرتلا مورد توطئه on Feb 22, 1969.

در فوریه 23, Kendriya Chhatra Sangram Parishad مفتخر شیخ Mujibur رحمان با عنوان ‘Bangabandhu’ در این دوره مسابقه زمین در حال حاضر شناخته شده به عنوان Suhrawardy Udyan در یک تجمع با حضور هزاران نفر از دانش آموزان.

در یک تظاهرات سازماندهی شده توسط عوامی لیگ در دسامبر 5, به مناسبت سالگرد مرگ حسین شهید Suhrawardy, Mujib تغییر نام از شرق پاکستان به ‘بنگلادش است.’

عوامی لیگ برنده لغزش در سال 1970 انتخابات با نماد ‘قایق’.

از آن خواهد 167 از 169 کرسی در شرق پاکستان بخشی از شورای ملی و 298 کرسی از 310 در شورای ولایتی.

پدر ملت منجر به استقلال …

شورای ملی جلسه به تعویق افتاد و برای مدت نامعلوم در سال 1971 و در آن سوخت Bengalis’ رویای رسیدن به آزادی است.

از Mar 1 به بعد Bangabandhu بود که رهبری کشور است.

در Mar 7, او اعلام کرد در یک تجمع در این دوره مسابقه زمین ‘Ebarer sangram amader muktir sangram, ebarer sangram shadinotar sangram,’ — در این زمان مبارزه برای آزادی ما در این زمان مبارزه برای استقلال ما.

از طریق این تاریخی سخنرانی Bangabandhu به نام مردم برای آماده شدن برای آزادسازی جنگ.

On Mar 25, نظامی پاکستان راه اندازی یک نسل کشی علیه غیر مسلح بنگالی شهروندان است.

Bangabandhu اعلام استقلال بنگلادش در اولین ساعت Mar 26.

اولین دولت جمهوری مردم بنگلادش تشکیل شد Apr 17 با Bangabandhu شیخ Mujibur رحمان به عنوان رئیس جمهور آن است.

سید Nazrul Islam انتخاب شد اقدام رئیس جمهور در غیاب Bangabandhu و Tajuddin احمد ساخته شده بود نخست وزیر. دولت در زمان خود سوگند در Baidyanathtala, Meherpur.

بنگلادش زمانی استقلال خود را پس از خونین نه ماه جنگ با ssurrender از پاکستان نیروهای on Dec 16, 1971.

Bangabandhu به خانه بازگشت به بنگلادش مستقل در Jan 10 در سال 1972 از طریق لندن و دهلی نو است.

او نخست وزیر جنگ زده بنگلادش در Jan 12, 1972 با یک چشم انداز برای بازسازی کشور است.

عوامی لیگ تشکیل دولت در Mar 7, 1973 توسط برنده 293 از امکان 300 کرسی در اولین انتخابات عمومی در بنگلادش برگزار شد تحت قانون اساسی جدید است.

در طول حکومت خود را از سه سال و نیم Bangabandhu موقعیت جدید کشور در یک پلت فرم قدرتمند.

بنگلادش یادبود Aug 15, به عنوان ملی عزاداری روز تاریک ترین روز در تاریخ آن زمانی که پدر از این کشور کشته شد. آنها همچنین خود را پرداخت ادای احترام به بزرگترین رهبر پرورش شجاعت و ایدئولوژی در قلب خود را.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.detny.im