فراموش زنانی که کمک به ساخت, انگلیسی, اسلام

این دو برای اولین بار, بریتیش, مساجد تاسیس شد و در سال 1889 در لیورپول و وکینگ و زنان همچنین سهم عمده ای را به جوامع کمک کرد که برای راه اندازی این مساجد. اما شما لزوما نمی آن را می دانم. در واقع زنان سهم در طول تاریخ همواره فراموش شده – اغلب از دست داده و پس از گذشته می شود “داستان”. من امیدوارم که من تحقیقات جدید بازی خواهد کرد در حال تغییر این.

من با استفاده از بایگانی و مواد مربوط به دو قدیمیترین انگلیسی مساجد به بررسی زندگی روزمره زنان در این تاریخی جوامع است. این پژوهش ارائه منسجم و قانع کننده روایت از زندگی زنان و نقش خود را به عنوان همکاران و رهبران جوامع خود.

زنان در این جوامع معمولا از طبقه متوسط دارند که در مواجه با اسلام از طریق مسافرت, مسجد, نشریات و یا سخنرانی های عمومی. آنها زندگی می کردند در یک محیط است که بیشترین بازدید را در مورد اسلام و مسلمانان با سوء ظن و تمسخر. انگلیسی مسلمانان بودند به عنوان “وفادار دشمنان” و “کافران در درون” جامعه آن زمان است.

یک زن جسی Ameena Davidson نوشت: در مورد تبدیل در اسلام را نقد کنید در ماه ژوئن سال 1926. نویسنده ارائه شده

در هر دو لیورپول و وکینگ مساجد و زنان بودند در عید و جشن و بحث و رویدادهای دیگر. زنان در لیورپول مسجد نیز فرار یک خانه در شهر “بی بضاعت” کودکان تاسیس شد و در ژانویه سال 1897.

زنان نوشت: برای مسجد نشریات که همچنین جشن زنان دستاوردهای. در ژانویه سال 1895 لیورپول مسجد خبرنامه اشاره کرد که خانم Zubeida علی اکبر تا به حال افتخار ارائه شده به ملکه. در 20 مارس سال 1895 آن اشاره کرد که از دست Teyba Bilgrami “یک جوان Mahommedan بانوی حیدرآباد”, حال گذشت, برای اولین بار در هنر در مدرس دانشگاه.

تنقلات و سرگرمی

زنان بودند و تقریبا همیشه در شارژ از تنقلات و “سرگرمی” در مسجد حوادث از جمله سالانه کریسمس صبحانه که لیورپول مسلمان موسسه سازماندهی شده است. زنان در ابتدا از مطالعه حذف شدند ادبی و بحث جامعه – این که تنها برای “مردان جوان”. سپس در ماه مارس سال 1896 برای اولین بار یک زن, رزا, Warren داد بحث بر شاعر Henry Wadsworth Longfellow .

در این عکس از وکینگ مسجد Archives چند زنان نشستن در پشت شرکت در نماز. نویسنده ارائه شده

مقالات در مسجد نشریات معمولا نوشته شده توسط مردان نشان می دهد که چگونه اسلام مردسالاری از زمان همگرا با آن جامعه ویکتوریا به marginalise زنان است. برای مثال شعر منتشر شده در لیورپول مسجد خبرنامه derides “زن جدید” که:

تا به حال مورد مطالعه قرار ریاضیات … می دانستم که همه چیز در مورد اساطیر … ذهن او در علم … می دانستم که تمام تاریخ از تاریخ … بحث می تواند با loquacity در پرسش از ظرفیت اما نمی تواند دوختن یک دکمه بر برادر کوچک او ،

پیشگام زنان

هنوز وجود دارد و همچنین زنانی که به چالش کشیده این patriarchies. به عنوان بخشی از تحقیقات من, من کشف بسیاری از داستان های جالب از زنان و نقش آنها در مساجد. وجود دارد Mrs Nafeesa T را نگه دارید برای مثال تبدیل به اسلام که وارد در لیورپول از ایالات متحده است. او به مذاکرات در اسلام حقوق زنان و به چالش کشیدن هر دو مردسالار فهم از اسلام و کلیشه ای از اسلام است. او منصوب شد معاون سرپرست از Medressah-من-iyyum-al-Sebbah یک موسسه با هدف آموزش جوانان مسلمان در دین است.

زینب Cobbold (متولد خانم ساناز موری) اسکاتلندی diarist عرب و noblewoman شده که برای او تبدیل به اسلام در عصر ویکتوریا. نویسنده ارائه شده

نیز وجود دارد مادام ترزا گریفین Viele (1831-1906) که نام مسلمان Sadika Hanoum. او یک خبر خبرنگار برای لیورپول مسجد نوشتن “رزومه از وقایع سیاسی” در آن مجله از ماه سپتامبر سال 1894 به مارس سال 1895. و خانم ساناز زینب Cobbold یک با مشخصات بالا تبدیل از یک اشرافی خانواده انگلیسی که یکی از اولین زنان اروپایی برای انجام حج یا زیارت به مکه. فوق العاده برای او انجام حج خود در موتور خودرو و سپس نوشت: یک کتاب پرفروش در سال 1934 در مورد تجارب خود را.

دیگر زنان در این جامعه عبارتند از: فاطمه چنانند که یک عضو کلیدی و در واقع موسس خزانه لیورپول مسلمان موسسه بدن است که خود را تاسیس بریتانیا اولین مسجد در این شهرستان است. در ضمن زن دیگری بگوم شاه جهان بوپال هند بودجه بریتانیا اولین هدف ساخته شده مسجد در وکینگ. زنان بودند بنابراین در مرکز بنیاد از اولین مساجد در بریتانیا.

شاه جهان مسجد در شرقی جاده وکینگ انگلستان اولین هدف ساخته شده مسجد در انگلستان است. نویسنده ارائه شده

بازنویسی تاریخ

همانطور که تحقیقات من نشان می دهد و تاریخ قرار می دهد زنان در مرکز استقرار اسلام در بریتانیا. و خود را در راه های مختلف این زنان در نقش رهبری و نمایندگی. آنها زندگی می کردند در یک زمان بود که به لحاظ اجتماعی و فرهنگی بسیار متفاوت از آن از معاصر انگلیسی مسلمانان است. هنوز مسائل این زنان مواجه می شوند در عمل خود را از اسلام و مذاکرات خود را با چندین patriarchies و زندگی روزانه خود را بر خلاف مسائل اطراف جنسیتی و مسجد رهبری بحث معاصر در بریتانیا.

توسط تاباندن نور در تاریخ زنان مسلمان در انگلیس, معاصر, مسائل کمتر به نظر می رسد غیر قابل عبور. این زنان به شکل جوامع مسلمان از وقت خود را و آن را ضروری است که داستان های خود را شناخته شده است.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de