Coronavirus همه گیر نشان داده است که چگونه شکننده زندگی روزمره است

لحظات اجتماعی اختلال ارزشمند هستند یادآوری است که بسیاری از آنچه که ما را برای اعطا — احساس ما از حالت عادی — و نه لزوما عادی در همه.

تفکیک عادی نیروهای ما برای مقابله با ایده ها و انتظارات است که دروغ در اساس درک ما از جهان در وهله اول.

خیلی از ما فکر کردن در مورد چگونه جهان در واقع با این نسخهها کار است مشروط آنچه که ما تجربه کرده اند و آنچه ما قادر به پیش بینی و بر اساس آن تجربه است. توانایی ما برای درک یک دولت در پاسخ به یک بیماری همه گیر — چه دولت باید یا نمی تواند انجام دهد — تحت تاثیر قرار است توسط جمعی ما حس از آنچه قابل قبول است.

تحقیقات من تساوی در پست-ادبیات آخرالزمانی مانند جف Vandermeer رمان نابودی و N. K. Jemisin را شکسته زمین triology برای کشف چگونگی فاجعه و پایان جهان, روایت استفاده می شود به مشروع و بازگرداندن قدرت و یا برعکس مختل کردن آن.

بی سابقه و پیش بینی نشده

در حال حاضر فوق العاده و قبلا غیر قابل تصور پاسخ گرفته شده شامل رمان coronavirus همه گیر و کاهش عوارض آن. خانواده های از هم جدا شده اند فضاهای عمومی توقیف, تریلیون دلار کمک مالی اعلام کرد. آن زمان تخلیه قرنطينه و در زمان جنگ در بیمارستان تریاژ.


ادامه مطلب: مقیاس اختلال از coronavirus: دیگر ‘اگر’ یا ‘که’ اما ‘در حال حاضر’


جمله های به یاد ماندنی و مخل تلاش های همه در حال انجام برای مقابله با سفت گرفتن از یک رمان coronavirus یک نهاد و نه حتی قابل مشاهده برای چشم غیر مسلح. این اقدامات فوق العاده شواهدی از توانایی جمعی ما برای بازسازی جدید حس معمولی میان ما زندگی می کند به جا یک تغییر چشم انداز جديد و در حال ظهور در اولویت است.

و در عین حال این اقدامات همچنین نشان می دهد که چگونه تغییر عملیات “عادی” جهان تبدیل شده می تواند در برابر فشارهای جدید.

دولت کانادا به مهار عظیم قدرت سیاسی و سرمایه برای کمک به کسب و کار کارگران و خانواده های کنار آمدن با زمان و پیش بینی استرس های مالی.

در مارس 18, 2020, نخست وزیر کانادا جاستین ترودو اعلام کرد یک طرح مالی به ارزش سه درصد از اقتصاد کانادا در پاسخ به کروناویروس بیماری همه گیر.

میلیاردها دلار اختصاص داده شده است برای برنامه های امداد برای حمایت از برخی از جامعه ترین جمعیت های آسیب پذیر از جمله جوامع بومی که از نظر مالی آسیب پذیر و کسانی که در حال فرار از خشونت و یا نیاز به بهداشت روانی پشتیبانی می کند.

بین محتمل و امکان پذیر است

مانند گرفتن از هم جدا یک دستگاه مکانیکی برای دیدن چگونه آن را ساخته شده است و نمایش آن در قطعات تفکیک طبیعی جهان نشان می دهد جنبه های واقعیت ما و اجتماعی آن قانون اساسی قابل مشاهده نیست در زندگی روزمره است.

این COVID-19 همه گیر نشان می دهد آنچه فیلسوف ایزابل Stengers توصیف به عنوان مخفی فاصله بین محتمل و ممکن است. احتمالی نشان دهنده تاریخ اندیشه است که به سادگی به نظر می رسد به عنوان عقل سلیم است. تحت منطق از یک سرمایه داری پارادایم برای مثال این احتمال نیست که دولت اجازه می دهد به صورت ناگهانی تعلیق بدهی وام دانشجویی و یا ایجاد یک پایه درآمد یارانه برای میلیون ها نفر. اما این بدان معنا نیست که چنین اقدامات فوق العاده ممکن نیست.

در بسیاری از جهات مشترک ما حس از آنچه طبیعی است و احتمال دروغ است و مشروط هر دو نظام سرمایه داری و اجتماعی ما تاریخ. اما این انتظارات با توجه به Stengers جلوگیری از دیگر امکانات دیگر از واقعیت ظاهر می شود و یا از ظاهر معقول.

قرار دادن جهان به هم

در عین حال سوال مهم باقی می ماند زمانی که جهان شکسته شدن مانند: چگونه باید آن را قرار داده به هم ؟

نائومی کلاین دکترین شوک کاتالوگ راه قدرت عمل در زمان هرج و مرج به منظور سرمایه گذاری در شبکه های اجتماعی از آسیب و انحراف برای تولید سود است.

در ” دکترین شوک,’ روزنامه نگار و فعال اجتماعی نائومی کلاین به نظر می رسد در این راه سرمایه داری توابع در پاسخ به فاجعه است. (Penguin Random House)

The Canadian Association of Petroleum تولید بزرگترین کانادا نفت و گاز لابی اخیرا یک 13-صفحه یادداشت به اتاوا درخواست دولت فدرال عقبگرد مقررات زیست محیطی و تسلیم مهم نظارت بر محیط زیست در طول مدت COVID-19 بحران است.

صنعت انرژی اجرائی نیز درخواست امداد از کانادا کربن و مالیات بر درآمد.

کانادا در حال حاضر آغاز شده نورد از چند میلیارد دلار کمک مالی بسته برای سرپا نگه داشتن صنعت نفت است که نشان دهنده برخی از ثروتمندترین منابع طبیعی شرکت های بزرگ در جهان است.


ادامه مطلب: کروناویروس و اقتصاد: ما نیاز به سبز محرک نمی سوخت های فسیلی کمک مالی


که مدیران تصرف بر همه گیر به عنوان یک فرصت برای پیشبرد منافع شرکت های بزرگ و لابی برای عقبگرد از مقررات زیست محیطی مهمی است که یادآوری آن لحظات اختلال می توان به ضبط پس از خدمت وضع موجود و جامعه بزرگترین قدرت.

Stengers ما کمک می کند تا درک کنند که چرا رفتارهای فرصت طلب از این شرکت های چند ملیتی به نظر می رسد کاملا طبیعی است. تجدید نظر برای کمک به کسب و کار برای ایجاد ثبات در اقتصاد و ایجاد شغل همه به نظر می رسد یک ماده از موعد در زمان بی ثبات. یک میلیارد دلار کمک مالی برای صنعت شناور به عنوان به سادگی یک ماده از حس مشترک.

این ما هستیم گفت: آنچه برای ما.

اما چه کسی و چه چیزی است که در واقع نشان داده است که ‘ما؟’

‘بهترین’ تصمیم گیری

جوامع به حاشیه رانده شده و زیست محیطی سیستم های به اشتراک گذاشتن یک پیوند مشترک که در آنها نماینده منافع و نیازهای اغلب منعکس نشده در اجرایی تصمیم گیری در بحث از لابی و چاپ خوب از بسته های محرک اقتصادی.

در این زمان بیشتر از همیشه می شود فوری ضروری است که جهانی سازی و تصمیم گیری “را به نحوی در حضور کسانی که تحمل عواقب خود را” به عنوان فیلسوف Donna Haraway آن قرار می دهد.

ظهور COVID-19 خاص اختلال, اما یکی که اشاره به بسیاری از دیگر اختلالات در محل کار در زندگی ما: نابرابری جهانی آب و هوا, اورژانس های شایع گونه انقراض و کاهش منابع.

با افشای شکنندگی طبیعی جهان همه گیر نیز به ما ارائه می دهد یک فرصت برای زندگی را کمتر مخاطره آمیز و نهادهای اجتماعی قوی تر و با تفکر بیشتر به نظر نمی احتمالی جهان — اما امکان ساخت جهان ما امیدواریم آمده است.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.detny.im