نزدیک به یک میلیون نفر در کانادا در حال حاضر اعمال می شود برای بیمه و استخدام و تحلیلگران پیش بینی می کنند که coronavirus مربوط به تعداد مدعیان بیکاری در ایالات متحده می تواند بیش از سه میلیون نفر است. از دست دادن شغل است تنها یکی از بسیاری از اثرات COVID-19 روز کار و کارگر است.

این اثرات آبشار فراتر از شتاب کار مداوم-از-صفحه اصلی جنبش است. برخی از این تغییرات می تواند باقی بماند و فراتر از همه گیر خود را. در میان COVID-19 و اقدامات گرفته شده شامل تاثیر آن بسیاری از کارکنان هستند و نه فقط انجام شغل خود را اما تبدیل روال کار خود را.

Coronavirus است بین بردن وظایف است که برخی از کارکنان به طور معمول انجام دهد. وجود دارد هیچ مشتریان به مشورت بدون سفر به کتاب هیچ دانشجویان برای آموزش به هیچ کنسرت به انجام و سازماندهی هیچ محصولی برای ارائه هیچ اطلاعات جدید به ورودی.

از بین بردن مواضع یکی ممکن است پاسخ به این تغییر. دیگر برای کارکنان با مدیران و همکاران به تنظیم مجدد کار می کنند و در مسئولیت های مختلف.

بسیاری از وظایف کارکنان در حال حاضر انجام نمی شد تصور حتی هفته پیش. مردم در حال تبدیل شدن به بحران مدیران بهداشت مانیتور و کار از خانه هماهنگ.

اسپانیایی, خیابان ضد عفونی با توجه به شیوع کروناویروس. (Unsplash)

در ضمن کارگران در تاخت و تاز کردن ادارات دولتی و بیمارستان ها و فروشگاه های مواد غذایی و همچنین به عنوان کسانی که عامل از چشم های عمومی در زنجیره تامین نیاز به پیدا کردن راه های جدید کار است که اجازه می دهد آنها را برای مدیریت یورش مسئولیت های حرفه ای آنها در حال حاضر چهره.

راه اندازی عمیق تر اثرات

در حالی که این اثرات گسترده آنها به احتمال زیاد شدید تر برای افراد مشغول به کار در شرکت های کوچک و به ویژه در راه اندازی است. پس از coronavirus-سوخت کاهش در بازارهای مالی, راه اندازی, سرمایه گذاران در مواجهه با فشارهای جدیدی و آنها در حال عبور آنها را به کارآفرینان آنها بودجه است.

مدیر عامل یکی راه اندازی شده اند تحصیل در رشته کارگردانی شده است توسط خود سرمایه گذار اصلی برای کاهش هزینه ها 50 درصد است. او همچنین با بستن یک دفتر فیزیکی و مصرف بیش از محصول, مالکیت, کار برای ایجاد انگیزه و حفظ مردم در موقعیت های کلیدی و ایجاد حس همبستگی اجتماعی در حالی که همه نقشه استراتژی فروش برای بازار است که در شار ثابت.

او را به انجام تمام این کار از خانه در حالی که کمک به خانه و مدرسه دو فرزند جوان است. روز خود را به حال هرگز یک الگوی قابل پیش بینی قبل از همه گیر اما این نشان دهنده یک جدید ،

برخی از کارگران در خانه مدرسه کودکان خود را در حالی که پایین نگه داشتن شغل در طول بیماری همه گیر. (آنی Spratt/Unsplash)

این راه اندازی عملیاتی شیفت با توجه به COVID-19 پایان ندارد با مدیر عامل ، کارگران در هنگام راه اندازی آماده شده است در بسیاری از راه. با سه دفتر گسترش در سطح جهانی و سیاست های موجود است که تشویق های گاه به گاه کار از صفحه اصلی ویدئو کنفرانس و از راه دور کار بودند هیچ چیز جدید است.

اما در حال حاضر همه از او باقی مانده کارکنان خود را در حال تغییر عادات کار به عنوان آنها کشف کردن که چگونه به تکرار شیوه های مانند چهره به چهره مصاحبه های شغلی و غیر رسمی تماس بگیرید.

چه در حال حاضر ؟

به طور مشابه کارکنان در بیشتر تاسیس سازمان نیز تغییر روال کار. یک ارکستر هنری co-ordinator من می دانم که رفت از پیش بینی قرار دادن در 90 ساعت در هفته با مدیریت تدارکات برای یک کنسرت سری به نزدیک به یک تخته سنگ سفید با کمی اطمینان در مورد آنچه کار او باید در حال حاضر انجام می شود.

او آغاز شده توسط ریشه ترتیبات برای هفته کنسرت و پس از آن دوباره. او معطوف به کار بر روی موج بعدی کنسرت بود که به زودی لغو شود. او سپس با انتقال به برنامه ریزی برای سال آینده برنامه نویسی, اما هنوز هم به اندازه کافی برای پر کردن ساعت.

در نهایت او در ارائه خدمات خود را برای کمک به بخش بازاریابی با ترجمه و ویرایش و دو برابر پایین در تلاش برای راه اندازی یک symphonic-ترکیب رقابت است که کمک خواهد کرد که معیشت هنرمندان باید صدمه دیده اند coronavirus.

در دانشگاه من همان است که در دیگر مدارس آموزش منتقل شده از فرد در کلاس های درس را به یک کنترل از راه دور با فرمت. موج دار شدن اثرات گسترده است.


ادامه مطلب: Coronavirus هل دانشگاه برای رفتن به کلاس های آنلاین — اما آنها آماده است ؟


مربیان در حال تقلا برای تبدیل مواد یادگیری متخصصان پیشرو نیروهای وظیفه و کارگاه های آموزشی برای سهولت انتقال و مدرسان با بیشتر از راه دور-آموزش تجربه مربیگری کسانی که هیچ.

در همین حال محققان در حال کار برای پیدا کردن راه هایی برای انجام تحقیقات خود را از خانه.

بازسازی کار

تحقیقات نشان می دهد که ایجاد کار در سازه های پرواز غیر معمول است. مختلف وقایع غیر منتظره — فن آوری های جدید, قوانین و مقررات کار اختلافات و بیشتر روزمره شگفتی و مشکلات ارائه موارد برای بازسازی کار می کنند. اما آن وقایع نمی آیند بسته بندی شده با پاک کردن دستورات در مورد چگونه است که کار باید ساختار.

پس از این شوک کسانی که در کارگاه در آزمایشگاه نیمکت یا در C-suite تقلا برای تنظیم مجدد و گاهی اوقات کسانی که بازآرایی دائمی تبدیل کنید.

برای مثال در تحقیقات من نشان می دهد که پس از معرفی جدید خودکار توالی DNA تکنولوژی کار حل و فصل را به الگوهای مختلف در سراسر یک سری از آزمایشگاه به عنوان کسانی که با استفاده از تجهیزات جدید روزانه ایجاد مدل برای مقدمات کار.

Coronavirus ارائه یکی دیگر از نیاز به بازسازی ما چگونه کار می کنند. آن باقی مانده است دیده می شود که چگونه کارهای حل و فصل خواهد شد و اینکه آیا این تغییرات خواهد صدمه دیده و یا کمک به کارگران است.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im