بشریت تنها به تازگی تبدیل به عادت کرده اند به یک ثبات آب و هوا. برای بسیاری از آن سابقه طولانی یخبندان مربوط با جادوها با جایگزین های کوتاه دوره گرم. انتقال از سرد به آب و هوای گرم بودند به خصوص هرج و مرج.

سپس در حدود 10000 سال پیش زمین به طور ناگهانی وارد یک دوره آب و هوا ثبات انسان مدرن به حال هرگز قبل از دیده می شود. اما به لطف همیشه شتاب تولید گازهای گلخانه ای دی اکسید کربن و دیگر گازهای گلخانه ای انسانیت است که در حال حاضر در آوردن این دوره به پایان رسید.

این از دست دادن ثبات می تواند فاجعه آمیز. اگر بیماری همه گیر کوروناویروس به ما آموزش می تواند هر چیزی در مورد بحران آب و آن این است: ما مدرن در ارتباط تنگاتنگ با اقتصاد جهانی بسیار آسیب پذیر تر از ما فکر و ما باید فورا تبدیل شدن به بیشتر انعطاف پذیر و بهتر آماده برای ناشناخته است.

پس از همه پایدار آب و هوا زیربنای بسیاری از تمدن مدرن. حدود نیمی از بشریت بستگی به ثبات باران های موسمی برای تولید مواد غذایی است. بسیاری از گیاهان زراعی نیاز به برخی تغییرات درجه حرارت در عرض یک سال به تولید پایدار گندم و استرس حرارتی آنها می تواند آسیب تا حد زیادی. ما با تکیه بر دست نخورده یخچالهای طبیعی یا سالم جنگل خاک برای ذخیره آب در فصل خشک است. باران های سنگین و طوفان می تواند به پاک کردن زیرساخت از تمام مناطق.

این نوع از اثرات آب و هوا است که ما می دانیم در مورد شده اند و به طور گسترده مورد مطالعه توسط پانل بین دولتی تغییر آب و هوا (IPCC). اما بزرگترین خطر ممکن است از مربوط به آب و هوا هرج و مرج است که ما انتظار ندارد.

غیر ممکن است موج گرما در سال متوالی

در سال 2018 طولانی موج گرما و خشکسالی ضربه های زیادی از غرب و شمال اروپا و نابود خیلی از برداشت سیب زمینی در منطقه است. درجه حرارت در آلمان بومی بالاترین رکورد در یک تابستان که خشک و داغ تر از در بسیاری از نقاط مدیترانه. مدل های آب و هوایی پیش بینی کرده بود در اروپا بیشتر گرمای شدید افزایش خواهد رخ می دهد در یونان و ترکیه و اوکراین پس شانس چنین heatwave غیرممکن به نظر می رسید پایین.

راین خشک: آلمان, جولای 2019. Friedemann وگل / EPA

تنها یک سال 2019 در اروپای غربی زده شد توسط یکی دیگر از “غیر ممکن” موج گرما. در آلمان با درجه حرارت شکوه 40°C, رکورد سال گذشته شکسته شد دو بار. حتی در هلند شناخته شده برای خنک آن نسیم دریا حتی در اوج تابستان اوج درجه حرارت بیش از یک سوزاننده 39°C.

بزرگ آتش سوزی وارد دهه های اولیه

بخش زیادی از جنگل استرالیا متمرکز در جنوب-شرق کشور. این اکوسیستم ارزشمند تکامل یافته با آتش و به این ترتیب قرار است برای سوزاندن غالبا. در این آتش سوزی به طور معمول 1-2 ٪ از منطقه مصرف توسط شعله های آتش.

عظیم bushfires وارد دهه قبل از مدل های پیش بینی کرد. میک Tsikas / EPA

آتش سوزی و مدل های آب و هوا – از جمله من در کار خودم – آیا پیش بینی یک افزایش بزرگ در bushfire فعالیت در جنگل های جنوب شرق استرالیا است. اما آنها پیش بینی شده این اتفاق می افتد و در اواخر این قرن است. این مدل قطعا پیش بینی نیست که megafires پاک کردن به عنوان آنجا که 20 درصد از این جنگل ها خواهد اعتصاب به عنوان اوایل به عنوان سال 2020 است.

ملخ هستند بحران آب و هوا

در دراز مدت IPCC پیش بینی محصول را کاهش می دهد حدود 10 درصد یا بیشتر اما تا به امروز آن را نادیده گرفته است امکان مقیاس بزرگ آفات بیماری است که می تواند به پاک کردن کل برداشت.

در پایان 2019 و آغاز سال 2020 شبه جزیره عربستان و با تجربه بسیار در وتر آب و هوا نسبت به نرمال به احتمال زیاد بدهکار به اقیانوس گرم شدن. ایجاد این شرایط است که فعال تعداد بیابان ملخ به منفجر شود.

مبارزه با ملخ در سومالی مارس سال 2020 است. دانیل Irungu / EPA

این رویداد غیر معمول به دنبال داشت یکی دیگر از طوفان که منتقل بسیاری از این ملخ ارتش در حال حاضر چند صد میلیارد قوی به شرق آفریقا. در کنیا شد بدترین جمله شیوع بیش از 70 سال است. با آغاز فصل فقط و دانه ها را برای آینده فصل برداشت آن است که در حال حاضر می ترسید که ادامه داد: پرورش ملخ را ایجاد موج دوم خواهد شد که به مراتب بدتر از یکی از اولین.


ادامه مطلب: چرا اقیانوس هند است که تخم ریزی قوی و مرگبار طوفان گرمسیری


دانشمندان آب و هوا تمایل به تمرکز بر روی تغییرات آهسته با خود آب و هوا پیش بینی. اما چقدر آب و هوا بیشتر می شود هرج و مرج است دشوار برای پیش بینی با مدل های آب و هوا. ما نیز تنها یک درک بسیار سطحی از چگونگی آسیب پذیر جامعه مدرن ما است به آب و هوا هرج و مرج و غیر منتظره آب و هوا-اخبار مرتبط.

به جای دیدن مشکل آب و هوا به عنوان یک احساس توسط نسل های بعدی ما نیاز به شروع به تمرکز بر روی آنچه که می تواند اتفاق می افتد فردا یا سال آینده. برای انجام این کار ما باید بهتر درک درک و اذعان آسیب پذیری جامعه مدرن و آدرس این آسیب پذیری در هسته خود است.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de