ADA نیست فقط در مورد رمپ — بیش از 30 سال آن را عمیقا تغییر کرده است جامعه ناشنوا

قانون آمریکایی های معلول است 30 سال.

برای افرادی که با رشد ADA نتایج برجسته این قانون بخشی از زندگی روزمره – گاهی اوقات در راه آنها حتی ممکن است متوجه.

من وجود دارد در آغاز. به عنوان یک جوان مرد ناشنوا در سال 1990 من با حضور در باغ گل رز ادا مراسم امضای. من به وضوح به یاد بیاورید خورشید درخشان درخشان و شادی در میان رهبران در جامعه معلولین که به مدت طولانی کار می کرد را در مورد این قوانین حقوق مدنی.

در دهه های پس از من شاهد آدا تاثیر عمیقی به عنوان یک مربی ناشنوا و سخت از شنوایی دانش آموزان برای این جمعیت و ایالات متحده به عنوان یک کل.

دهه های طولانی سفر

چهار سناتور بودند که حامیان اصلی ادا در سال 1980 تا به حال ارتباطات شخصی به این مسئله است. ادوارد کندی از ماساچوست تا به حال یک فکری غیر فعال است. آیووا تام Harkin بود برادر بود که ناشنوا است. باب دل از کانزاس به حال غیر فعال شده است در جنگ جهانی دوم است. کانکتیکات لوول Weicker تا به حال یک پسر مبتلا به سندرم داون. یک لحظه منی در عبور از ادا شد Harkin آدرس به کنگره در زبان اشاره برای اولین بار در بدن شده بود خطاب در این راه.

ADA منع تبعیض علیه افراد معلول در استخدام دولت و دولت های محلی, خدمات کسب و کار است که مکان اقامت یا امکانات تجاری و حمل و نقل.

در بسیاری از زمینه ها, من احساس می کنم مهم ترین تغییرات به ارمغان آورد در مورد قوانین مربوط به ساخت آن را آسان تر برای افراد ناشنوا ارتباط برقرار کند. در کتاب خود “یک تلفن از خود ما: ناشنوایان قیام در برابر Ma بل” مورخ هری Lang توصیف طولانی مبارزه در جامعه ناشنوا برای به دست آوردن دسترسی به تلفن. ADA ارائه یک جهش بزرگ رو به جلو نیاز به ایجاد ارتباطات از راه دور در سراسر کشور خدمات رله. این سیستم ارائه دسترسی به تلفن 24/7 به ناشنوا شهروندان که قبلا متکی داوطلب خدمات با ساعت محدود. دیگر نمی خواهد افراد ناشنوا بود از مطالعه حذف فرصت های شغلی نیاز به استفاده از تلفن. و آن را فعال کنید ناشنوا مردم برای شرکت در جریان اصلی زندگی آمریکایی بودن رایگان برای تماس برای پیتزا و یا مایل به یک دوست تولدت مبارک.

بیشتر سرگرم کننده زندگی

عنوان سوم از ادا مورد نیاز است که امکانات عمومی مانند بیمارستان ها و بارها و مراکز خرید و موزه ها – اما مهم نیست سینما – دسترسی به اطلاعات شفاهی در تلویزیون فیلم یا اسلاید نشان می دهد.

سفت مخالفت from the motion picture صنعت کابل و مانع از ادا از جمله یک نیاز برای بسته captioning در فیلم و تلویزیون کابلی. اما به عنوان یک امتیاز کنگره شامل یک نیاز برای همه بودجه فدرال اطلاعیه های خدمات عمومی به زیر نویس.

سناتور تام Harkin آیوا با استفاده از زبان اشاره برای رسیدگی به کنوانسیون ملی دموکرات ها در سال 2000. Paul J. Richards/خبرگزاری گتی ایماژ

مورخ Lang بررسی تاریخچه دسترسی به فیلم های سینمایی و تلویزیونی از طریق captioning. او توضیح می دهد چگونه ادا شد یک نقطه عطف تا حد زیادی تحت تاثیر تلاش برای ایجاد آموزشی و سرگرمی, فیلم های قابل دسترس برای افراد ناشنوا.

ایجاد یک ناشنوا طبقه متوسط’

ادا و بخش 504 که تضمین دسترسی و امکانات رفاهی در مدارس و ارائه فرصت های آموزشی برای بسیاری از افراد ناشنوا و سخت از شنوایی دانش آموزان برای حضور در دانشگاه. این کمک به ایجاد, به عنوان مربیان و نویسندگان کارول Padden و تام Humphries به آن اشاره ناشنوا و طبقه متوسط از رهبران جامعه و روزافزون تعداد ناشنوا وکلا و پزشکان و دکترا هستند.

در حالی که گام های بلندی ساخته شده اند, مردم با معلولیت هنوز هم دو بار به عنوان به احتمال زیاد بیکار به عنوان کسانی که بدون معلولیت. استخدام شکاف بین ناشنوا و شنوای مردم در ایالات متحده قابل توجه است. تنها 53.3 درصد از افراد ناشنوا در سنین 25-64 شد در سال 2017, در مقایسه با 75.8 درصد از مردم شنیدن یک شکاف اشتغال از 22.5 درصد است. در دور اعداد نزدیک به 10 میلیون آمریکایی در حال شنوا و نزدیک به 1 میلیون و عملکرد ناشنوا هستند.

ناشنوا فارغ التحصیلان دانشگاه کرایه بسیار بهتر است. کالج, من, سرب, روچستر موسسه فناوری ملی موسسه فنی برای ناشنوایان قرار می دهد تاکید بر ایجاد روابط با کارفرمایان. از لحاظ تاریخی 95 درصد از فارغ التحصیلان ما پیدا کردن اشتغال است.

جدید همه گیر چالش های

به عنوان جهان هدایت COVID-19 گیر چالش های جدید ناشی می شد. ماسک ارتباطات دشوار است برای کسانی که تکیه بر speechreading بی پایان زوم جلسات را بیشتر خستگی برای کسانی که تکیه بر ارتباطات بصری و دسترسی به مراقبت های بهداشتی و اورژانس اطلاعات می تواند پر از لکه.

اما وجود نقاط روشن زمانی که یکی معتقد پیشرفت پس از عبور از ادا. به رسمیت شناختن زبان اشاره آمریکایی و اهمیت ASL مترجمین برای دسترسی فوق العاده افزایش یافته بیش از 30 سال گذشته به عنوان ناشنوا و سخت از شنیدن شهروندان باید به دنبال مشارکت بیشتر در mainsteam از جامعه آمریکا است. شرح استفاده شده است توسط بیش از 60% از دانش آموزان با ناتوانی و 50 درصد از کسانی که با هیچ گزارش معلولیت. قبل از اشتغال فعلی بحران اداره آمار نیروی کار پیش بینی افزایش تقاضا برای مترجم زبان اشاره. خودکار تشخیص گفتار نرم افزار اجازه می دهد تا برای افزایش تعامل بین ناشنوا و شنوا و همکاران و همکلاسی ها و دوستان است. این پیشرفت بهره مند شوند نه تنها دانش آموزان در دانشگاه, اما در دیگر دانشگاه ها با ناشنوا جمعیت مانند دانشگاه گالودت و دانشگاه ایالتی کالیفرنیا در نورتریج.

[دانش عمیق, روزانه. ثبت نام برای گفتگو در خبرنامه.]

ADA اعلام دسترس به عنوان یک حقوق مدنی. فقط به عنوان ADA-تحریم امکانات رفاهی از قبیل پیاده رو رمپ در اصل طراحی شده به نفع کسانی که با تحرک مسائل مثبت و معنیداری برای خانواده ها با کالسکه و دوچرخه بسته captioning طراحی شده به عنوان یک سرویس برای کر و سخت از شنوایی افراد در حال حاضر در همه جا در تلویزیون رایانه و تلفن های هوشمند در شنوایی خانواده ها نیز هست.

جامعه ناشنوا در طول تاریخ شده است قادر به کار در اطراف چالش ها و پیدا کردن راه حل به موانع ارتباطات. این بار در تاریخ ما متفاوت است. اندیشمندان نوآوری به طور مستمر پیدا کردن راه به مدافع تغییر و فعلی و در حال ظهور فن آوری های کار برای همه.

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de

خرید کتاب زبان اصلی

آموزش سئو

دیدگاهتان را بنویسید