تانزانیا بنجامین ویلیام Mkapa: یک زندگی از دستاوردها و تاسف

صبح روز جمعه 24 جولای سال 2020 بود و بعد از مخلوط احساسات در تانزانیا. بسیاری از آنها متاثر از این خبر که رئیس جمهور سابق بنجامین ویلیام Mkapa گذشت بود. اما مرگ او باعث احساسات منفی بیش از حد.

این واکنش ها منعکس متضاد میراث او در طول دهه به عنوان رئیس جمهور از سال 1995 تا 2005.

از یک طرف او یک رکورد چشمگیر در ساختمان دولت نهاد. از سوی دیگر سلطنت او مشخص شده بود قتل و کاهش فضای دموکراتیک است.

Mkapa گذشته ظاهر در عموم اتفاق افتاده فقط چند هفته پیش در افتتاح تازه ساخته شده خانه دولت در دودوما که با حضور او با دو نفر دیگر بازمانده رئیس جمهور سابق. دولت خانه قبلا واقع در دارالسلام.

با فصاحت و بلاغت و با مشخصه معتبر صدای Mkapa داد چه خواهد شد مشخص شده به عنوان آخرین سخنرانی عمومی است.

معمولی خود را دقیق نهادی و ساختاری طرز فکر او به دنبال حفظ رکورد مستقیم. او برجسته بنیادی کار انجام شده توسط دولت های قبلی به ویژه سیستماتیک تلاش های صورت گرفته در حال حرکت به سمت شهرستان پایتخت از دارالسلام به دودوما. حرکت دولت سرمایه به دودوما شده است در برنامه های ملی پس از دهه 1960 است.

او منعکس شده در چگونه او تا به حال به دنبال سیمان نهادی جنبه از دولت است. در واقع یکی از مثبت ذکر شده در میراث بود استقرار نهادهای درون دولت است. دو قابل توجه آنهایی که درآمد اقتدار و امنیت اجتماعی طرح.

با این نهادی طرز فکر فصاحت در توضیح استدلال خود را تمایل به اجرای برنامه های خود را و توانایی برای marshal بین المللی منابع Mkapa می تواند برفلد به عنوان یک سخت “سیاست واقعگرایانه’ سیاستمدار.

او قادر به حفظ تعادل خود را در موقعیت قوی در خانه با مشارکت فعال در سیاست بین المللی. او موفق به دریافت کشور از طریق اصلاحات اقتصادی و مالی قابل توجهی به دست آورد پشتیبانی (کمک) که نیاز به مهارت های فنی و دیپلماتیک فراست در مذاکرات با صندوق بین المللی پول و دیگر بازیگران بین المللی.

متولد سال 1938 Mkapa بود 23 ساله هنگامی که تانزانیا تبدیل به یک کشور مستقل است. او تحت تاثیر ضد استعماری در تلاش خواهد بود و تحت تاثیر این پروژه از ساختمان به عنوان یک دولت مستقل. او در خدمت مختلف مواضع دولت در هر دو پیشینیان خود را’ دولت از جمله به عنوان وزیر امور خارجه.

زندگی شخصی

در خاطرات خود که او نوشت و منتشر شده تنها چند ماه قبل از مرگ او Mkapa نشان دهنده در زندگی شخصی خود – از اوایل دوران کودکی به دوران بازنشستگی.

به عنوان یک انگلیسی زبان فارغ التحصیل ما آموزش دیده در اروپا و انگلستان-آموزش روزنامه نگار و سردبیر زندگینامه زندگی من و هدف: تانزانیا رئیس جمهور به یاد می آوردبه خوبی نوشته شده است با یک روایت است که می تواند به راحتی دنبال کرد.

Mkapa روایت خود را از اوایل زندگی, چالش های او مواجه متولد شدن به یک فقیر محیط زیست و در عین حال با مزیت نسبی است که او تا به حال از شغل پدر خود را در کلیسا زندگی عشق خود را دوستان و خانواده. آن است که شهادت به قدرت تحول آموزش و پرورش است.

تأمل در Mkapa کتاب همراه با دیگر autobiographies مشهور تانزانیایی که معاصران او مانند ادوین Mtei و رجینالد Mengi اجازه می دهد تا به ضبط تاریخی و اقتصادی زمینه بار. سپس روستایی تانگانیکا زندگی و تفاوت بین مناطق در جنوب و شمال این پیشرفت سیاسی از استقلال مبارزات Nyerere دولت و سوسیالیستی تانزانیا و پس از Nyerere دولت است که در آن Mkapa نقش برجسته.

ریاست جمهوری

در 10 سال ریاست جمهوری – 1995-2005 – Mkapa زیادی مواجه با چالش های داخلی و جهانی. ظرفیت خود را بینش و تجربه به عنوان یک دیپلمات به او اجازه ارتباط برقرار کردن در جهانی تصمیم گیری و فصاحت فشار برای تانزانیا محل در اطراف آن جداول. او موفق به ساختاری تبدیل این کشور به سوی یک لیبرال ساختار بازار.

وجود دارد تعدادی از داخلی رزرو که هنوز هم حلق آویز بیش در بحث با توجه به دولت از اقتصاد ملی است. این شامل خصوصی سازی عمده در بخش های تولید و همچنین به عنوان کلید خدمات مانند بانک ها. در خاطرات خود او استدلال می کند با اعتقاد راسخ در حمایت از منطق. به اعتبار خود Mkapa رشد بخش خصوصی در تانزانیا.

او اولین رئیس جمهور پس از از سرگیری یک سیستم چندحزبی در تانزانیا. انتخابات در سال 1995 اولین انتخابات چندحزبی از سال 1965. او و حزب او, Chama چا Mapinduzi مواجه رقابت قوی.

هنگامی که در قدرت Mkapa اداره حکومت با دست آهن. به طور خاص او محدود به نقش احزاب مخالف به عنوان فضای دموکراتیک به طور فزاینده ای محدود شده است.


ادامه مطلب: COVID-19 است Magufuli در بدترین نور در سال انتخابات


1990s بود تنش دهه تانزانیا به عنوان کشور ساخته شده انتقال از یک سوسیالیست از حزب نازی به یک لیبرال تر در بازار محور و نظام حکومتی چند حزبی. سیاسی و مذهبی تنش افزایش نمایی.

Mkapa استفاده از زور و قدرت ریاست جمهوری بیش از مذاکرات برای حفظ خود در قدرت و برای حفظ موقعیت ،

در زندگینامه خود او اعتراف به پشیمانی بر قتل در زنگبار از مخالفان دولت در سال 2001 و با استفاده از پول از بانک مرکزی بود که در نظر گرفته شده برای خدمت به بدهی های خارجی برای حزب حاکم مبارزات.

به اعتبار خود او نیز خواسته او انجام داده بود بیشتر به عنوان مثال برای راه اندازی یک کمیسیون مستقل انتخابات در تانزانیا. این حذف همچنان یک چالش است. فعلی بحث سیاسی در تانزانیا آن را به عنوان نزدیک شدن انتخابات در اکتبر سال 2020 تقاضا برای یک کمیسیون انتخاباتی که آزاد و مستقل است.

در این زمان شخصیت فرقه در تانزانیا سیاست نشان می دهد که چگونه با ارزش Mkapa را جسارت و نهادی طرز فکر بود که برای کشوری که در آن دموکراسی همچنان دشوار است.

tinyurlis.gdclck.ruulvis.net