تانزانیا بنیامین Mkapa: صلح ساز, درست, شرق آفریقا و پان Africanist

سابق رئیس جمهور تانزانیا بنجامین ویلیام Mkapa که در جولای 24, شد و این کشور سومین رئیس جمهور. او از سال 1995 تا 2005.

متولد سال 1938 در Masasi جنوب شرقی تانزانیا Mkapa بود یک حامی سرسخت از تانزانیا آفریقا, اتحادیه ملی که موفق به کسب استقلال از بریتانیا در سال 1961 تحت Mwalimu Julius Nyerere. ستاره خود را افزایش به طور پیوسته تحت Nyerere طولانی سلطنت – از سال 1961 تا سال 1985 به عنوان رهبر تغییر نام داد, پارتی, Chama چا Mapinduzi.

در علاوه بر این به سردبیر روزنامه حزب و ایجاد national news agency Shihata او به عنوان وزیر امور خارجه و اطلاعات و فرهنگ و علم و فناوری و آموزش و پرورش.

Mkapa شد و در نتیجه یک تجربه ارتباط برقرار سیاستمدار و مدیر و زمانی که او وارد انتخابات ریاست جمهوری.

Mkapa ریاست جمهوری است به خصوص قابل توجهی از آن را نشان دهنده فاز اول تانزانیا چند حزب دموکراسی است. آن Nyerere که در سال 1991 افتتاح شد بحث در چند حزب دموکراتیک سیستم برای تانزانیا. او را دیدم آن را در آینده در پی تحولات در کشور همسایه یعنی کنیا که در آن چند حزب دموکراسی ترویج شد و در مرحله اولیه توسط کلیسا و رهبران جامعه مدنی و مردم در مقیاس بزرگ است.

او گزارش پاسخ در Kiswahili آزادانه ترجمه به

هنگامی که شما همسایه خود را که اصلاح کرده, شما بهترین توصیه برای مرطوب
ریش خود را در غیر این صورت شما باید یک اصلاح.

Nyerere شد یک شرکت حامی Mkapa بود و کلام در Mkapa حزب نامزدی برای ایستادن برای چند انتخابات در سال 1995.

Mkapa دولت در ابتدا با آن مواجه غم انگیز اقتصادی و موقعیت. این بود که تا حدودی مبتنی بر اقتصاد جهانی رکود. آن را نیز تا حدودی با توجه به دولت قبلی عدم اقتصادی و نظم و انضباط سازمانی. سلف خود علی حسن Mwinyi (1985-1995) از دست داده بود اعتماد به موسسات مالی بین المللی ارائه شده است که قابل توجهی از کمک ها و وام.

اولین چالش اصلی برای Mkapa شد به منظور افزایش نظم و انضباط در امور مالی دولت و ایجاد ثبات در اقتصاد است. دوم شد و بازگرداندن اعتماد به نفس در میان اهدا کنندگان به دنبال حمایت غرب نئو-لیبرال سیاست های بازار. پس از موافقت برای اجرای طرح های تایید شده توسط اهدا کنندگان Mkapa به سرعت برنده بین المللی اعتماد.

رشد در میان چالش های قدیمی

از سرگیری خارجی کمک های توسعه ای کافی بود تا بلافاصله تحریک اقتصاد. در طول دهه 1990 به طور متوسط سالانه واقعی سرانه تولید ناخالص داخلی کاهش کمی.

اما در دوره دوم خود از آن رشد قابل توجهی داشتند. رانندگان اصلی شامل طلا و سنگ های قیمتی گردشگری و ساخت و ساز.

Mkapa همچنین نظارت یک دوره که در آن سطح فقر کاهش یافته است با این حال کمی. گرسنگی آمار از سال 2005 نشان داد که مردم روستایی بودند و بدتر از آن از جمعیت شهری. توجه خود را به مناطق روستایی بسیار مهم برای Nyerere رشد تنها در اواخر ریاست جمهوری خود.

به جای تقویت کرد و زنان سرزمین حقوق است که قوانین زمین از سال 1999 سعی به انجام این کار, او رفت برای بالا و پایین formalisation فردی از حقوق زمین و پشتیبانی توسط پرو دسوتو اقتصاددان.

Mkapa آمد به دیدن “ملک و کسب و کار formalisation” به عنوان یک اولویت مهم دولت خود را هم تراز بین المللی سرمایه داران که حمایت خود را از دولت سخاوتمندانه.

این انتقال قادر برای زمان حال به چالش ایجاد کرد و خرده پا تولید و زمین سیستم های مدیریت. اما آنها ایجاد یک باز برای آینده دولت برای جذب سرمایه گذاران خارجی هل دادن مقیاس بزرگ مکانیزه کشاورزی که تقاضای زمین (بیشتر ایجاد کرد) اما ارائه محدود اشتغال است.

همراه با کاهش در تولید به سرعت در حال رشد جمعیت روستایی باقی مانده بود با محدود خروج از گزینه های.

بنابراین در پایان Mkapa مدت چالش یک تحول ساختاری در اقتصاد است که می تواند توزیع مجدد رشد پایدار و ایجاد سیستم های تولید است که می تواند در جذب نیروی کار و از همه مهمتر روستایی جوانان حل نشده باقی مانده است.

مبارزه با فساد جنگهای صلیبی

در مراحل اولیه Mkapa به دنبال افزایش مشروعیت دولت او هر دو در داخل و خارج با مبارزه با فساد است. خود را مبارزه با فساد استراتژی – گذاشته Warioba گزارش – شروع در سال 1996.

اما جنگ صلیبی خود را ندارد در نتیجه قابل تغییر است. خرده فساد مربوط به کسب و کار خارجی و سرمایه گذاری به نظر می رسد به کاهش است. اما پیوند مربوط به خانواده و خدمات مانند بهداشت و آب نیست. در واقع شواهد و مدارک است که فساد نشان داد افزایش در طی دومین دوره ریاست جمهوری و فراتر از آن.

یک منطقه که در آن Mkapa مدت دیدم مهم نهادی سیاست حقوقی و توسعه آن در بخش جنگل. این است که دیدم 8 000 ثبت نام روستاها و گروه های اجتماعی مدیریت 70-80 % ملی زمین از طرف دولت است.
سیاست های مانند این باز یک فضای روستایی و روستا بودیم.

بنابراین مردم می توانند با استفاده از نهادهای موجود از پایین به منظور مدیریت جامعه و مشترک مدیریت جنگل برای روستاییان خود مزایای. در راه قابل توجه این بود Mkapa تلاش برای انداختنش دموکراتیک و مشارکتی روح در تانزانیا.

میراث

پس از ریاست جمهوری خود Mkapa بسیار پس از دنبال او روحیه همکاری و مشارکت و صلح است. او یک میانجی مهم در درگیری های سراسر آفریقا از جمله کنیا پس از انتخابات مناقشه در سال 2007 و 2011 همه پرسی در جنوب سودان.

فارغ التحصیل از Makerere و کلمبیا است که به درستی مورد ستایش قرار داد کنیا و دیگران به عنوان یک ساز صلح و درست در شرق آفریقا و پان Africanist.

برای مردم خود در جنوب شرقی و ساحلی تانزانیا او قطعا یاد می شود به عنوان رئیس جمهور که ساخته شده املاک تمایل خود را برای بهتر حمل و نقل و ارتباطات و همکاری های خود را در بخشی از کشور است. در سال 2003 ساخت و ساز از مدتها پل – این Mkapa پل در سراسر رودخانه Rufiji – نهایی شد.

برای تانزانیایی – شاید به عنوان یک کل — او نیز یاد می شود به عنوان یک رئیس جمهور که در ادامه و امن راه صلح و همکاری میان – و برای خود مردم است. او 81.

Kjell Havnevik و آیدا Isinika به طور مشترک ویرایش تانزانیا در انتقال – از Nyerere به Mkapa. منتشر شده در سال 2010 توسط Nordic آفریقا موسسه اوپسالا و Mkuki na Nyota, Dar es Salaam.

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de