کاپیتان جیمز کوک وارد اقیانوس آرام 250 سال پیش تحریک انگلیسی, استعمار از منطقه است. ما در حال درخواست از محققان به تأمل در آنچه اتفاق افتاده است و چگونه آن اشکال ما امروز. ما خواهد بود با انتشار مطالب بیشتر در این مجموعه در هفته آینده.

Aboriginal and Torres Strait Islander خوانندگان توصیه می شود این مقاله شامل عکس و نام مرحوم و مردم است.


در اوایل سیدنی مستعمره تازه واردان معمولا سوال های بومی محلی در مورد خاطرات خود از کاپیتان کوک و تلاش.

آنها معتقد بودند ورود یک shipload از مردان که ماند برای یک هفته بود فوق العاده رویداد به یاد ماندنی; و فرض بر این است که جزئیات آن را حفظ کرده و حتی ارزشمند — در طول زمان است.

با این حساب با توجه به سختی تا کنون ساده بازگویی آنچه کوک بود. و آنها به ندرت به چوب خط حساب کردن با آنچه که ثبت شده است در این سفر حساب.

به جای آنها کسانی که از ویژگی های مشترک است از به خاطر سپردن: تلسکوپی conflating میان زمان, رقص برهنه کردن جزئیات پشت و بردن نماد و استعاره. Unpicking موضوعات از این خاطرات است حیاتی برای مورخان مایل به پیدا کردن توافق بر جزئیات و تفسیر و منشأ از مواردی است که دست تغییر طول اولیه مواجه است.

A new series from The Conversation.

Recollecting خاطرات

برخی از دهان حساب نوشته شد – چه در زمان آنها شنیده می شد و یا بعد. سوابق فاش کردن حساب های استخراج شده از روی کنجکاوی برای کمک به بزرگداشت و یا به سادگی به تصویب زمان.

تلاش های در جریان برای روشن شدن تاریخ و اصالت موارد مانند این پوست سپر برگزار شده توسط موزه بریتانیا. موزه بریتانیا CC BY-NC-SA

یکی حساب می آید از اوایل 1830s. دو کشیش مستقر در کلیسای جامع سنت مری در نزدیکی سیدنی دامنه ملاقات یک مرد بومی از گیاه شناسی خلیج. آنها از او پرسید “اگر او تا به حال هر خاطراتی از فرود کاپیتان کوک”? او خیلی دیر به آن را شاهد خود را, اما او به اشتراک گذاشته منطقی داستان بلند او به ارث برده از پدرش خاطره که یکی از کشیش بعد از آن منتشر شده است.

به طور مشابه, در اخیر برنده جایزه مقاله مورخ فضل Karskens بازسازی یک وسوسه انگیزی مکالمه بین بومی زن Nah Doongh و مهاجر دوست سارا Shand.

“Shand بود به شدت کنجکاو در مورد Nah Doongh حافظه از اولین تماس با مردم” Karsken توضیح می دهد اما ناموفق ناتوان از دیدن او دخیل در سلب مالکیت از مردم بومی از جمله Nah Doongh.

Nah Doongh ارائه یک داستان در مورد طبخ آنها او را به عنوان بزرگ و بد و خشونت آمیز و حریص در راه است که پیش بینی اواخر 20 قرن بومی دهان و روایات.

طبخ ظهور به عنوان یک مغبون موضوع فرهنگی مکالمات در سراسر استعماری سیدنی اما این ماده از آنچه گفته شد و به همین دلیل بود که کمتر وابسته به جزئیات آنچه در آشپز و خدمه خود را انجام داده بود در سال 1770 نسبت به شرایط و زمینه ها و اهداف از چت.

به عنوان بسیاری اشاره کرده اند که گفتمان در مورد طبخ در استرالیا در حال neverending; اما خطوط آنها و تعابیر تغییر در رابطه با – و کمک به تغییر در استرالیا گسترده تر فرهنگ و سیاست است.

که صحبت کنید ؟

گاهی اوقات آن را به حساب داده شده از کوک است که علاقه اولیه اما هویت راوی.

Dharawal زن کلفت Giles زندگی در اطراف گیاه شناسی منطقه خلیج برای بسیاری از قرن 19. حساب او از طبخ و ایران نوشته شده بود را پس از مرگ او توسط یک مهاجر.

او به یاد می آورد او می گفت: “همه آنها فرار دو همراهان ایستاده; طبخ آنها در پاها; و آنها فرار بیش از حد!”.

Dharawal زن کلفت Giles (سمت چپ) با جیم براون جو براون جوی و جیمی Lowndes. وزارت امور خارجه کتابخانه NSW

این مقرون به صرفه به حساب وفادار به دیگر تلاش سفر renditions. اما محققان بیشتر بر زندگینامه اطلاعات نشان Giles به طور خلاصه به مقدار پیرمرد Cooman. حدس و گمان چرخش که Cooman پدربزرگ نیز نامیده می شود Cooman شد یکی از دو همراهان شات.

هنگامی که مورخ هدر گودال در کتاب خود رودخانه ها و انعطاف پذیری بازگشت به Giles,’ زندگی او روشن ساخته است که او فکر مورخان که با اتکا بر منابع مستند باید تلاش چنین جهش.

بازگشت درخواست

همه محققان بوده است تا هوشیار. در سال 2016 گمانه زنی ها درباره هویت یکی از دو نفر به ضرب گلوله کمک به درخواست رسمی به موزه بریتانیا برای بازگشت آثار باستانی یا شناخته شده اند در گیاه شناسی خلیج در طول سفر تلاش (چهار نیزه در موزه باستان شناسی و مردم شناسی کمبریج) و یا اعتقاد به شده است (یک سپر در موزه بریتانیا در لندن).

بازگشت ادعا تکرار مورخ کیت وینسنت اسمیت ادعای یکی از دو مرد بود Cooman.

وقتی پرسیده شد که برای مشاوره در این بازگشت درخواست من (Nugent) به این نتیجه رسیدند هیچ اجماع در مورد آن ادعای با اشاره به این مایه تاسف بود که:

تاریخی ادعا می کند که مشتق از مجمل شواهد مبتنی بر سوال تفسیری فراز و ارائه شده در راه است که به رسمیت شناختن و احترام به پیچیدگی های نوشتن “در اوایل تماس با ما” تاریخچه ناقص از منابع […] بودند که با تکیه بر.

استدلال دیگر را در خدمت برنامه های کاربردی برای بازگشت به مراتب بهتر است.

درخواست ناموفق بود اما روند تولیدی و به طور کلی مثبت است. کار بیشتر صورت گرفته است پس از هر دو بیشتر تحقیقات تاریخی و تحلیل و از همه مهمتر تازه و غنی شده رابطه ساختمان.

ساختمان مواد, تاریخچه

Retracing نظری فراز ساخته شده بين تاریخی برخوردهای جمع آوری اشیاء و مرتبط با نوشته شفاهی و بصری منابع تقویت نیاز فوری برای منابع انتقادی reflexive و مرکب روش تفسیر است. این درست است به خصوص هنگام بازگشت از یک شی و دانش آن مظهر است که به شدت مورد نظر است.

انواع ماهیگیری با نیزه و سپر و سنگ و تیشه و باشگاه و شمشیر توسط چارلز الکساندر Lesueur (1807) میچل مجموعه/State Library of NSW

در این سال ما آغاز خواهد شد جدید ARC-بودجه پروژه بسیج اشیاء را به منظور جلب با هم اشیاء در مجموعه بین المللی, تصاویر نوشته شده, سوابق دهان حساب و معاصر تخصص برای تولید یک تاریخچه مواد اولیه استعماری سیدنی.

این پروژه با هدف ایجاد دانش مورد استثنایی اما ضعیف-مستند بومی اشیاء از سیدنی و ساحل NSW (حدود 1770-1920) در بریتانیا و موزه های اروپا. ما امیدواریم که به ایجاد روابط قوی بین جوامع بومی و خارج از کشور, موزه ها و ذخیره کردن پایه قوی برای پروژه های آینده به دنبال بازگشت بومی میراث فرهنگی است.

جمع آوری با هم سوابق از حساب های داده شده توسط مردم بومی در مورد طبخ و دیگر seaborne interlopers و دست و پنجه نرم کردن با چالش های تفسیری آنها در حال حاضر خواهد بود از جنبه های حیاتی از این کار.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.rushrtco.de