سیدنی قطار در مسیر اصلی تجدید سازمان

راه آهن و تراموا و اتوبوس اتحادیه امور الکس Claassens گفت: او همیشه نگرانی در مورد هر گونه پتانسیل بازسازی و هزینه های که از آن سرازیر شد.

“همه این تغییرات هزینه مقدار زیادی و مقدار زیادی از پول و ما نمی بینیم هر ملموس بهبود برای مسافران NSW. آن را قرار داده نمی شود و هر اضافی قطار و یا هر گونه اضافی اتوبوس,” او گفت:.

سیدنی قطار’ اقدام اجرایی استوارت میلز جایگزین شد چهار هفته پیش توسط سوزان هولدن. آقای میلز جانباز لندن زیرزمینی که در زمان بیش از مشخصات بالا رئیس Howard کالینز در اوایل این سال است از بازگشت به زادگاه خود در انگلستان به “دلایل شخصی”.

آقای کالینز شد رئیس افسر عملیات یک بخش جدید دوبله بیشتر سیدنی بود که وظیفه توسعه “مجتمع خدمات حمل و نقل” و “به صورت حمل و نقل” برای NSW.

حمل و نقل برای NSW تایید آن آغاز شده بود یک “فرآیند مشاوره با کارکنان مربوطه” را در نظر بگیرید که آیا یکپارچه سازی عملکرد شرکت بهتر خدمات پشتیبانی.

“در حالی که به عقب دفتر بازده ممکن است شناسایی شده در یک مدل جدید هیچ تصمیم گیری ساخته شده اند در مورد آنچه که این ساختار خواهد بود و چه نقش ما را” آژانس گفت.

در حال بارگذاری

“همه سیدنی قطار و NSW TrainLink خط مقدم عملیات خود ادامه خواهد داد که آنها بدون تغییر به مدیریت هسته خدمات تحویل مسئولیت است.”

آژانس آشکار نیست که چگونه بسیاری از نقش های تحت تاثیر قرار خواهد اگر آخرین پیشنهاد شد و به تصویب رسید و نه آمار گرفته شده به کرایه درآمد از قطار و دیگر خدمات حمل و نقل عمومی بیش از چهار ماه گذشته به دلیل بیماری همه گیر کوروناویروس.

در بیشتر تجدید سازمان حمل و نقل برای NSW معاون وزیر Anne هایس را تبدیل به بازیگری مدیر عامل به مدت شش ماه از حمل و نقل دارایی برگزاری نهاد که دولت ایجاد شده به خانه دهها میلیارد دلار از NSW عمومی حمل و نقل دارایی.

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de