مراحل تلقیح آفریقایی اقتصاد در برابر تاثیر coronavirus

منحنی coronavirus همه گیر شروع به خم شدن به سمت بالا در آفریقا تنها به تازگی – و فقط به عنوان منحنی در 10 بیشتر متاثر از کشورها در سراسر جهان مسطح.

سیاستگذاران در آفریقا در حال حاضر باید جذب درسهایی از تجربه کشورهای دیگر و جلوگیری از اشتباهات در سیاست. مهمتر از همه آنها نیاز به پیاده سازی یک COVID-19 سیاست مانیفست است که قادر به inoculating آفریقایی اقتصاد از بحران و reignitng فعالیت های اقتصادی پس از همه گیر.

چنین مانیفستی را به جمع آوری تمام در دسترس اهرم سیاست. این امر نیاز به بهداشت عمومی, مالی, پولی, مالی, بازار کار, محیط زیست, صنعتی, منطقه ای ادغام و رفاه اجتماعی سیاست.


ادامه مطلب: بزرگترین تهدید برای نیجریه مدیریت COVID-19: وحشت, سیاست و دو دلی


بهداشت عمومی سیاست در وهله اول برای شروع است. جهانی بهداشت در ایران شاخص نشان می دهد که تنها 21 از 54 کشور آفریقایی هستند تا حدودی آماده شده از یک دیدگاه بالینی برای مقابله با اپیدمی تهدید. دیگر 33 به طور کامل بد مجهز شده است.

هزینه های عمومی

“این بیماری همه گیر است هیچ وقت برای سال مالی فاصله” رئیس جمهور آفریقایی توسعه بانک Akinwumi Adesina به تازگی اشاره کرد. به عبارت دیگر این است که زمان به عقب نگه دارید و دولت هزینه ها.

سیاست های مالی نیاز به پاسخ از هر دو هزینه و درآمد طرف. می توان آن را مورد استفاده برای کوسن تاثیر شوک و به حداقل رساندن جابجایی اقتصادی – دو هدف صرفه جویی در زندگی و معیشت.

در هزینه های جانبی وجود دارد باید فوری و سخاوتمندانه هزینه های بخش بهداشت و درمان. این اتفاق می افتد باید بدون در نظر گرفتن چقدر اتاق است که در بودجه.


ادامه مطلب: لاگوس اندازه و زاغه را به توقف گسترش COVID-19 کار سختی


این بیماری همه گیر را ارائه می دهد سیاستگذاران یک فرصت برای ساخت انعطاف پذیر سیستم های سلامت قادر به تحمل فشار ناشی از این بیماری همه گیر و گسترش دسترسی به مراقبت های بهداشتی. این را می توان با:

  • تقویت نظارت و ارزیابی از طریق ارتقاء آزمایشگاه ظرفیت مورد نیاز برای تست و تشخیص;

  • کارآمد مدیریت بالینی به طوری که اولین پاسخ دهندگان نمی شود بیماران خود

  • حفظ خدمات ضروری مانند مواد غذایی و کشاورزی و انرژی و اجرای قانون و عمومی این نسخهها کار به سرعت بازیابی.

کمک نیز باید هدفمند در گروه های آسیب پذیر.

گروه های آسیب پذیر

زنان و افراد جوان در میان گروه های آسیب پذیر به رنج می برند تاثیر بحران. سیاستگذاران باید گسترش مالی مستقیم پرداخت به بخش غیررسمی و نا امنی زنان و کارگران جوان با خانواده.

در شهرهای کوچک و متوسط باید کمک به شناور باقی می ماند. در آفریقا بیش از 80 درصد از فعالیت های اقتصادی است که در بخش غیر رسمی است. کوچک و متوسط بسیار بیشتر در معرض هر دو عرضه و تقاضا و سمت شوک از مستندات. از این رو دولت ها نیاز به استفاده از سیاست های خاص است که هدف رسمی و غیر رسمی شرکت های بخش.

از آنجا که تعداد قابل توجهی از شرکت های کوچک در بخش غیررسمی جلوگیری و یا مالیات پرداخت نمی کند بیشتر سیاستهای کلی فراتر از مالیات مانند deferrals در پرداخت اجاره و ابزار را می توان مورد استفاده برای هدف قرار دادن این گروه است. این انجام شد در ساحل عاج. توده-مبلغ یارانه در قالب ماهانه یک کمک هزینه نیز می تواند مورد استفاده قرار گیرد برای حمایت از شرکت های کوچک و نگه داشتن آنها را شناور.

این هزینه های اضافی خواهد شد به احتمال زیاد بیش از درآمدها در طول بحران. دولت بنابراین باید مالی طرح بازیابی است که به دنبال یک تعادل دقیق بین محرک های مالی و تثبیت مالی: که شدیدا کاهش هزینه های پس از بحران.

مدیریت بدهی

بدهی پایداری باید همچنان در اولویت است. بدون پست-بحران مالی تحکیم طرح بدهی به صورت پیش فرض یک وضعیت که در آن دولت قادر به پرداخت بدهی های خود را – ممکن است بعد از همه گیر.

COVID-19 اضافه خواهد شد به بار بدهی آفریقایی در اقتصاد افزایش مییابد و احتمال گسترده و گسترده بحران بدهی ها اگر به درستی مدیریت شود.

قبل از همه گیر پیش بینی شده میانگین ناخالص بدهی عمومی برای این قاره برای سال 2020 بود به عنوان بالا که 60 ٪ از تولید ناخالص داخلی. بانک توسعه آفریقا تخمین می زند که تامین مالی اضافی مورد نیاز برای مقابله با این بیماری همه گیر خواهد طیف وسیعی از $110 میلیارد دلار به 154 میلیارد دلار در سال 2020 به تنهایی. این بیشتر می تواند با فشار بالا در حال حاضر سطح بدهی بالا توسط یکی دیگر از پنج درصد به 65 درصد از تولید ناخالص داخلی تا پایان سال 2020 است.


ادامه مطلب: پنج معیار کشورهای کم درآمد باید در محل به صورت مستندات به کار


در بالا از افزایش هزینه ها و سقوط مالیاتی و غیر مالیاتی و درآمد ارز خارجی کشورها نیز تجربه نظم سرمایه به دلیل ریسک گریزی سرمایه گذاران. به نوبه خود این است که دامن زدن فرار حرکات بازار و گسترش در آفریقا میزان بازدهی اوراق قرضه ساخت آفریقایی ابزار بدهی ریسک و گرانتر به سرمایه گذاران است.

این برگ های دولت قادر به تشکیلات جدید بکار تجاری بلوغ بدهی.

اگر چه آنها در حال حاضر به دنبال بازپرداخت بدهی moratoriums از بانک جهانی و صندوق بین المللی پول, افریقایی, سیاستگذاران نیاز به طور فعال به دنبال بازپرداخت بدهی moratoriums از خصوصی دو جانبه و چند جانبه طلبکاران.

بحران زور پشتیبانی می کند و در این مورد از جمله دولت مشروط بند که تصریح اقدامات گرفته شود هنگامی که یک رویداد فاجعه بار رخ می دهد در بدهی قرارداد. بحران-مشروط بند در قرارداد بدهی را به معنای اتوماتیک بدهی برای کشورهای آسیب دیده بدون نیاز به طور فعال به دنبال تغییر زمان بدهی طلبکاران است. این مدل در حال حاضر کار به خوبی برای هائیتی هر زمان که زلزله رخ می دهد.


ادامه مطلب: مستند خواهد رسید نیجریه smallscale کارآفرینان سخت است. آنچه می تواند انجام شود


مالی خطوط

نهادهایی مانند صندوق بین المللی پول بانک جهانی و بانک توسعه آفریقا اعلام کرده اند بسته های مالی متناسب با COVID-19 بیماری همه گیر. این امکانات ارائه یک تاسیسات برای اجرای COVID-19 سیاست مانیفست و تلقیح آفریقایی اقتصاد از اثرات مخرب این بیماری همه گیر.

سیاستگذاران باید به سرعت عمل می کنند برای صرفه جویی در آفریقا زندگی و معیشت.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.detny.im