به طور سنتی, مارس 17 بود یک روز به یاد داشته باشید سنت پاتریک که ministered مسیحیت در ایرلند در طول 5 قرن. اما در طول زمان به روز تکامل یافته برای نشان دادن یک جشن ایرلندی فرهنگ به طور کلی. امروز به عنوان با هالووین و کریسمس به معنای واقعی از جشن شده است سیراب کردن و حتی بیشتر. در حال حاضر آن است که فقط به عنوان به احتمال زیاد مشخص شده توسط non-ایرلندی مردم که استفاده از آن به عنوان بهانه ای برای مصرف مقادیر زیاد الکل و لباس به عنوان leprechauns.

در میان رنگ سبز رودخانه ها و پیمانه نیم لیتری گینس می توان آن را آسان برای فراموش کردن اهمیت نمادین از روز سنت پاتریک برای مردم ایرلند در اوایل قرن 20th. این آشفته زمانی که ایرلند به دنبال استقلال سیاسی از حکومت بریتانیا. در زمانی که انگلیسی ها در نظر گرفته شده هر شکل ایرلندی عمومی جمع آوری می شود “یک جبهه برای Fenian [ملی] فعالیت های یک مجوز برای مستی و یک کاتالیزور به خشونت اختلال” شد از نگرانی ملی را روز سنت پاتریک تعطیلات محترم. این دست آورد با تشکر از تلاش های اسکاتلندی لیگ.

این اسکاتلندی لیگ یا Conradh na Gaeilgeتاسیس شد در سال 1893 توسط Eoin MacNeill تشویق به استفاده از ایرلندی در زندگی روزمره و مبارزه مداوم anglicisation از کشور است. آن تشکیل شد به عنوان بخشی از گالیک احیای یا Athbheochan na Gaeilgeکه ترویج ملی احیای علاقه به زبان ایرلندی و فرهنگ است. این لیگ با هدف “ترک سیاست در خارج از درب” و با هم کار کنند بیشتر به این علت احیای و حفظ ایرلندی فرهنگ و زبان.

لیگ نقش مهمی در ساخت Irishness چیزی است که مردم افتخار می کنم. این سازمان هفتگی گردهمایی به بحث ایرلندی فرهنگ تاسیس خود روزنامه (یک Claidheamh Soluis) ارائه ایرلندی جایگزین وارداتی سرگرمی و سرگرمی, تشویق ایرلندی مردم به خرید ایرلندی کالا تنها و با موفقیت مبارزات انتخاباتی به ایرلندی گنجانده شده در برنامه درسی مدرسه است.

در این زمان ایرلندی مردم هنوز هم می تواند زندانی منظور از قانون بریتانیا برای استفاده از زبان مادری در اسناد رسمی. بنابراین لیگ اعتراض با تشویق شهروندان به آدرس تمام نامه ها و ضبط تمام سرشماری بازده در ایرلندی. ادموند کنت شد Éamonn Ceannt برای مثال و اسکار Traynor شد Osgar Ua Tréinfhir.

ساخت یک تعطیلات ملی

اگر چه سنت پاتریک روز جشن جشن شده بود در ایرلند پس از 9 قرن از آن هنوز هم نه یک روز تعطیل ملی. مبارزه را روز سنت پاتریک یک بانک تعطیلات تبدیل به یکی از لیگ های برتر و نگرانی است. مارس 17 نمایندگی نمادین مناسبت برای مردم ایرلند به تأمل در خود حس خود و به عقب نگاه با نوستالژی در باستان ایرلند.

سنت پاتریک به تصویر کشیده شده در یک پنجره شیشه ای رنگی در موزه اسمیت از پنجره های شیشه ای رنگی در اسکله نیروی دریایی شیکاگو. تاد Zajdowicz از طریق فلیکر

این رقم از سنت پاتریک رانندگی مارها از ایرلند استعاره برای مبارزه علیه حکومت بریتانیا. عنوان آگهی در Gael مجله اظهار داشت: یکی از اهداف جشن روز سنت پاتریک بود “برای دیدار با تجاوز از ننگین anglicisation و پرتاب آن را به دریا به عنوان پاتریک پرتاب مارها از سرزمین ما”. در سال 1903 بانک تعطیلات (ایرلند) قانون 1903 شد و در نهایت تصویب در مجلس. تعطیلات ملی از روز سنت پاتریک رسما مندرج به قانون است.

بانک تعطیلات عمل کرده بود بلافاصله قابل اثر است. قبل از اینکه مردم مشخص مارس 17 با حضور در کلیسا و پوشیدن shamrocks. در حال حاضر رژه می روند و کروبی صورت گرفت در سراسر زمین. در سال 1903 به اسکاتلندی لیگ چیده شده برای اولین بار سنت پاتریک رژه در واترفورد. آنها همچنین اعلام کرد کل هفته “زبان ایرلندی هفته” – سازماندهی “زبان کروبی”, feiseanna (رقص سنتی) و کنسرت را ترویج زبان ایرلندی.

جمع آوری کمک های مردمی نیز بخشی جدایی ناپذیر از روز سنت پاتریک با پول مطرح شده از کنسرت و کروبی رفتن به زبان ایرلندی صندوق. به عنوان لیگ اظهار داشت:

به زبان ایرلندی است که باقی مانده یک لینک که متصل به ایرلند به روز با ایرلند از گذشته است.

آن را ضروری است برای استفاده از روز سنت پاتریک برای ترویج آن است. این اسکاتلندی لیگ نیز با اعتبار بازگرداندن نظم و متانت به روز سنت پاتریک. آن را تشویق بسته شدن خانه های عمومی که آنها معتقد بودند که کاهش خلوص تعطیلات – شاید جالب توجه در این جشن که شرکت را احاطه کرده در روز است.

Grand ایرلندی شب

این اسکاتلندی لیگ همچنین ترویج “درست” جشن روز سنت پاتریک در میان ایرلندی جوامع در انگلستان به خصوص در لیورپول و لندن است. آنها استدلال می کنند که سازماندهی زبان کروبی و گالیک توده ها لازم بود در مقابله با “شم میهن پرستی” از “بزرگ ایرلندی شب” که تمایل بیشتر به “denationalise و demoralise مردم ما از ارائه تفریحی سالم”. این نگرانی ها نشان می دهد که حتی در اوایل قرن 20th برخی از استدلال های ما را بشنود امروز در مورد روز سنت پاتریک در حال حاضر در حال مطرح شده است.

ملتهب ایرلندی ملی: Padraic Pearse. ایالات متحده کتابخانه کنگره

در 1915 اسکاتلندی لیگ شد نفوذ توسط جمهوریخواه ایرلند اخوان و در سال 1918 از آن اعلام شده بود یک عمل غیر قانونی توسط دولت بریتانیا. لازم دیدم در لیگ به عنوان یک “قبر تهدید طراحی شده برای ایجاد وحشت در روستاها صلح آمیز و مطیع قانون افراد از عظمت خود را در ایرلند”.

با وجود این ادعا آن است که غیر قابل انکار است که اسکاتلندی لیگ بازی نقشی اساسی در ترویج زبان ایرلندی و فرهنگ در سراسر جهان و به عنوان نویسنده و ملی Pádraic Pearse مدعی شد یکی از “ترین های انقلابی تحت تاثیر قرار است که تا به حال آمده به ایرلند”.

تجارت و یا نوستالژی ؟ جشن و یا نمایش مسخره ؟ فرهنگی تخصیص بودجه و یا فرهنگی قدردانی? هر چه نظر شما ما باید اسکاتلندی لیگ به خاطر این واقعیت است که سنت پاتریک روز باقی مانده است بسیار دوست داشتنی تعطیلات ملی است که نگه می دارد ایرلندی فرهنگ در خط مقدم در سراسر جهان است.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de