SpaceX تاریخی encore: فضانوردان وارد در ایستگاه فضایی

اسکودوی کیپ کاناورال فلوریدا. — SpaceX تحویل دو فضانورد به ایستگاه فضایی بین المللی ناسا برای روز یکشنبه پس از یک تاریخی شروع با یک اندازه و صاف docking در عین حال دیگر برای اولین بار ایلان شرکت.

با خلبانان تست داگ هرلی و باب Behnken آماده به برد کنترل دستی اگر لازم باشد SpaceX Dragon کپسول کشیده تا به ایستگاه لنگر انداخت و به طور خودکار بدون کمک مورد نیاز است. این میتینگ رخ داده است 262 کیلومتر (422 کیلومتر) بالاتر از چین و مغولستان مرز.

“تبریک فوق العاده موفقیت و خوش آمدید به ایستگاه فضایی بین المللی” SpaceX کنترل ماموریت radioed از Hawthorne, کالیفرنیا.

این نخستین بار بود که یک بخش خصوصی ساخته شده است و متعلق به فضاپیما انجام فضانوردان به مدار آزمایشگاه در آن نزدیک به 20 سال است. ناسا در نظر این باز شلیک در یک کسب و کار انقلاب به دور زمین و در نهایت کشش به ماه و مریخ است.

“براوو در حال حاضر با شکوه در پروازهای فضایی تاریخ” ناسا ماموریت کنترل لوله کشی از هوستون.

ناسا فضانورد کریس کسیدی استقبال ورودی خدمه توسط زنگ کشتی بل سرنشین ایستگاه فضایی.

این docking رخ داده است کمی زود به سختی 19 ساعت پس از SpaceX Falcon 9 rocket لعنتی خاموش بعد از ظهر شنبه از مرکز فضایی کندی, ملت, اولین فضانورد پرتاب به مدار از خاک خانه در نزدیک به یک دهه.

با وجود این بیماری همه گیر کوروناویروس هزاران ماجرا اطراف سواحل پل ها و شهرها به سازمان دیده بان به عنوان SpaceX شد اولین بار در جهان شرکت خصوصی برای ارسال فضانوردان به مدار و به پایان رسید نه سال راه اندازی خشکسالی برای ناسا. این دستاورد سال در ساخت است که انتظار می رود برای رانندگی کردن هزینه های راه اندازی به طوری که بیشتر مردم ممکن است قادر به پرداخت هزینه یک بلیط برای سفر به فضا در سال آینده.

چند ساعت قبل از متصل کردن اژدها سواران گزارش داد که کپسول به تازگی به نام اندور پس از بازنشسته شاتل انجام شد به زیبایی. فقط در مورد آنها تضعیف بازگشت به خود را تحت فشار راه اندازی مناسب و کلاه برای قرار ملاقات گذاشتن.

Gleaming سفید در نور خورشید اژدها بود که به راحتی قابل مشاهده از چند مایل آن بینی مخروط باز و افشای آن اتصال قلاب به عنوان به خوبی به عنوان یک چشمک زدن نور است. کپسول loomed همیشه بزرگتر به صورت زنده از تلویزیون ناسا آن را به عنوان بسته فاصله.

هرلی و Behnken در زمان بیش از کنترل — با استفاده از تکنولوژی بالا و صفحه لمسی — و کمی خلبانی کمتر از چند صد متری (متر) به عنوان بخشی از تست پرواز قبل از قرار دادن آن را به عقب به صورت خودکار برای رویکرد نهایی. هرلی گفت: این کپسول به کار گرفته شده “واقعا خوب بسیار واضح است.”

فضانوردان تشکر هر کس یک بار کپسول بود ضامندار ایمن به ایستگاه فضایی. تنها مانع به نظر می رسد شامل اژدها خطوط ارتباطی: فضانوردان به سختی می تواند درک خواستار آمدن از هوستون کنترل ماموریت پس از میتینگ.

“این یک افتخار واقعی برای فقط بخش کوچکی از این نه سال تلاش از آخرین باری ایالات متحده سفینه فضایی لنگر انداخت با ایستگاه فضایی بین المللی” هرلی گفت. او خلبان است که آخرین سفینه فضایی شاتل آتلانتیس در ماه جولای سال 2011.

ناسا تبدیل شده به بخش خصوصی به انتخاب کنید تا شل زیر شاتل ناوگان بازنشستگی, استخدام SpaceX و بوئینگ در سال 2014 به ایستگاه فضایی خدمات تاکسی. بوئینگ اولین فضانورد پرواز نیست و انتظار می رود تا سال آینده.

با توجه به ادامه معرض خطر درام, SpaceX و ناسا مقامات برگزار شده بود در هر جشن تا بعد از جمعه صبح docking-و احتمالا تا دو فضانورد به پشت بر روی زمین مدتی در این تابستان. به وضوح رها ناسا مدیر جیم Bridenstine توییتی بزرگ “به خانه خوش آمدید” به اژدها آگهی — “آمریکا دو مورد علاقه پدران است.” SpaceX در تماس بوده است و آنها را “پدران” به درایو صفحه اصلی این واقعیت است که دو زندگی در خطر در این بسیار فنی تلاش است.

ناسا هنوز به تصمیم می گیرید چه مدت هرلی و Behnken صرف خواهد شد در ایستگاه فضایی جایی بین یک تا چهار ماه. در حالی که آنها وجود دارد اژدها تست خلبانان پیوستن به ناسا کسیدی و دو ایستگاه ساکنان در انجام آزمایش و احتمالا spacewalks به نصب تازه ایستگاه باتری.

در حالی که فضانوردان ایالات متحده ادامه خواهد داد به گرفتن یک سواری در روسیه, موشک سایوز, از آن خواهد شد از طریق یک سیستم داد و ستد کالا در حال حاضر که NASA commercial crew program در نهایت گرفته پرواز. ناسا شده بود توپخانه ده ها میلیون دلار برای هر سایوز صندلی.

در یک نمایش-و-tell زودتر پنج شنبه, فضانوردان به یک تور سریع از اژدها را تمیز و درخشان داخل کاملا جادار برای یک کپسول. آنها گفت: پرتاب شد بسیار پر از دست انداز و پویا هیچ چیز را شبیه سازی می تواند تقلید.

آبی sequined دایناسور همراه آنها-به فرزندان خود اسباب بازی به نام لرزش — نیز در شکل خوب Behnken مطمئن باشید بینندگان. لرزش قرار بود برای پیوستن به خاکی با شکوه جهان تحویل به ایستگاه فضایی در سال گذشته تست پرواز خدمه کمتر خدمه اژدها. Behnken گفت: هر دو اسباب بازی را بازگشت به زمین با آنها در ماموریت تا پایان.

سبک قدیمی کپسول فرود برنامه ریزی شده است.

پس از پرتاب مشک به خبرنگاران گفت که این کپسول بازگشت خطرناک تر خواهد بود در برخی از راه, از راه اندازی آن. حتی پس از گرفتن دو فضانورد با خیال راحت به مدار و سپس به ایستگاه فضایی تا به حال هر کس تنفس بزرگ آه امداد.

مثل همیشه مشک بود و نگاه به آینده.

“این است و امیدوارم اولین گام در سفر به سوی یک تمدن در مریخ,” او گفت: شنبه شب.

tinyurlis.gdclck.ruulvis.net