برخی از ایالات متحده آمریکا-رشد پیاز به یاد می آورد در کانادا بیش از سالمونلا نگرانی

تورنتو — کانادا آژانس بازرسی مواد غذایی صادر کرده به خاطر برخی از ایالات متحده رشد کرده و قرمز و زرد و سفید و شیرین و زرد پیاز به علت فقر و نگرانی بیش از سالمونلا آلودگی.

کانادا آژانس بازرسی مواد غذایی (CFIA) ارائه جزئیات بیشتر در روز شنبه در مورد فراخوان برای پیاز که در حال رشد توسط تامسون International Inc. در بیکرزفیلد کالیفرنیا. فراخوان صادر شده در روز پنج شنبه پس از شیوع سالمونلا ساخته شده حداقل 114 نفر بیمار در سراسر پنج استان.

فراخوان اخطار صادر شد که در کانادا به دنبال یک فراخوان در ایالات متحده توسط تامسون International Inc. استان را تحت تاثیر قرار و منطقه شامل, Alberta British Columbia, Manitoba, انتاریو, ساسکاچوان, مناطق شمال غربی و یوکان.

این CFIA گفت: مصرف کنندگان باید مصرف را به یاد می آورد محصولات و یا مواد غذایی حاوی پیاز خام. کانادایی ها که فکر می کنم آنها ممکن است تبدیل به بیمار از مصرف این محصول به یاد می آورد می گفت برای تماس با دکتر خود را.

به یاد می آورد برندهای ال Competidor, Imperial, تازه, پیاز, 52, مناقصه ها و مزایده محبت, مراقبت, تامسون بین المللی تامسون بین المللی بیمه و تامسون حق بیمه. این محصول به یاد می آورد ممکن است فروخته شده به صورت فله یا در بسته های کوچکتر با و یا بدون لیبل و ممکن است تحمل همان نام تجاری و یا نام محصول.

ایالات متحده آمریکا-رشد پیاز شد و به احتمال زیاد خریداری آنلاین و یا از طریق رستوران های مختلف با پیاز فروخته شده از طریق فروشگاه های مواد غذایی نهفته نیست با توجه به آژانس. هیچ کانادا-رشد پیاز نهفته را به یاد بیاورید.

این CFIA گفت: خرده فروشان و توزیع کنندگان و تولید کنندگان مواد غذایی و موسسات خدمات از جمله هتل ها رستوران ها سالن های غذاخوری و بیمارستانها و خانه های سالمندان باید در خدمت استفاده و یا فروش پیاز.

به یاد می آورد محصولات باید پرتاب کردن یا بازگشت به محل که در آن آنها خریداری شده CFIA گفت. اگر موسسات مطمئن نیستید از هویت خود را از پیاز آنها گفته می شود برای تماس با محل خود را خرید.

باکتری سالمونلا است که رخ می دهد به طور طبیعی در روده حیوانات معمولا انتقال از طریق غذاهای آلوده که از منابع حیوانی مانند مرغ و گوشت گاو و لبنیات هر چند تازه تولید نیز می تواند یک منبع.

PHAC توصیه تمرین امن عادات بهداشت از جمله شستن دست حداقل به مدت 20 ثانیه قبل از دست زدن به گوشت خام و تازه های تولید و همچنین پس از, و مطمئن شوید که مواد غذایی پخته شده است به امن داخلی متوسط. مواد غذایی خام نیز باید نگه داشته و دور از سایر مواد غذایی در تمام زمانها.

با توجه به فراخوان متوجه مواد غذایی آلوده به سالمونلا ممکن است نگاه و یا بوی خراب شده اما هنوز هم می تواند مردم را بیمار.

کودکان زنان باردار و سالمندان و افراد با سیستم ایمنی ضعیف ممکن است قرارداد جدی و گاهی کشنده عفونت های ناشی از سالمونلا. افراد سالم ممکن است تجربه کوتاه مدت علائم مانند تب ، سردرد ، استفراغ و تهوع و دردهای شکمی و اسهال. عوارض دراز مدت ممکن است شامل آرتریت شدید این CFIA هشدار داد.

کانادا شیوع آغاز شد که مدتی در اواسط ماه ژوئن تا به بیمار 114 نفر با سالمونلا نیوپورت بیماری از روز شنبه از جمله 55 عفونت های جدید پس از آخرین جمعه است.

جنوب مرز نزدیک به 400 نفر در سراسر 34 متحده را تبدیل به بیمار با توجه به CDC با 59 نفر در بیمارستان بستری است.

هیچ کس مرده است در کانادا و یا ایالات متحده است.

این CFIA گفت: تحقیقات خود را در حال انجام است به عنوان آن را به نظر می رسد به دیگر منابع ممکن است عفونت های اضافی و مواد غذایی به یاد بیاورید هشدارها ممکن است توسط صادر شده است.

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de