‘خیلی به یادگیری’: داستانهای شگفت انگیز از برده داری در کانادا

تورنتو — یک نوجوان باردار فرار از اسارت در یک هوای زمستانی کبک. یک زن جوان مجبور به مطرح برهنه برای یک نقاش در مونترال. پسر یک مرد آزاد در تورنتو ریختن.

این کانادایی داستان فقط یک چند در میان صدها سیاه, برده, روایت از مستعمرات که کانادا شد. داستان اسارت منحصر به فرد هستند به ایالات متحده هر چند بسیاری از کانادایی کتاب های تاریخ را خوانندگان بر این باورند که آهن زیرزمینی شد و ابتدا و انتهای این کشور در پیوند به برده داری. در واقع وجود دارد هزاران نفر از بردگان بسیاری از آنها بومی مناسب و معقول در مستعمرات که کانادا شد.

“اگر ما در حال رفتن به روی چیزی حساب کردن با واقعیت و میراث نژادپرستی و ضد سیاه, نژاد پرستی, ما باید به توجه به این تجربه گفت:” ناتاشا هنری رئیس جمهور از, Ontario تاریخ سیاه و سفید, جامعه که دکترای پژوهش با عنوان یکی بیش از حد بسیاری از: بردگی آفریقایی در اوایل انتاریو 1760 – 1834 با هدف پر کردن شکاف ها در تاریخ کانادا بالا و برده داری. “این مردم واقعا ببینید که چگونه متصل کانادا به بردگی مردم آفریقا که در طلیعه داری و کمک به مدرنیته. این یک شکاف بزرگ در ما روایت تاریخی.”

در سال 2020 بیش از 180 سال پس از لغو برده داری در امپراطوری بریتانیا وجود دارد با فشار به سمت راست قرن ها تخلف است. تجدید نژادی حساب در آمریکا و کانادا آغاز شد و در اوایل این سال با مرگ جورج فلوید یک مرد سیاه پوست توسط پلیس دستگیر و در مینیاپولیس. مرگ او در دست یک پلیس سفید افسر پرسیده سیاه و سفید “زندگی موضوع” جنبش آن را به عنوان مربوط به پلیس اصلاحات اما کشیده تا به فراتر از اجرای قانون است. مجسمه و نام ریشه در تاریخچه برده داری هستند که دوباره به بررسی بیش از حد. حتی برجسته موسیقی کشور آمریکا گروه rebranded خود, ریختن نژادی دال “دیکسی” و “antebellum” کلمات با هم ریشه است.

در کانادا بیش از حد طرفداران خواستار تغییر نام خیابان ها و مدارس اختصاص داده شده به تاریخی صاحبان برده مثل هنری Dundas که سعی کردم به تاخیر پایان برده داری در امپراطوری بریتانیا. کانادا فعالان نیز تمدید خواستار رهایی روز در انتاریو, Aug. 1 که یادبود لغو برده داری در سراسر امپراتوری بریتانیا به اعلام یک روز تعطیل ملی.

به عنوان آثار تاریخی به سفید enslavers در حال تجدید نظر یک گروه کوچک از کانادا دانشمندان در حال تحقیق در مورد این داستان بی حد و حصر از سیاه و بومی مردم بودند که به بردگی گرفته شده در کانادا امیدوار است که در داستان های خود را ممکن است برجسته تر است.

برخی از داستان های خود شده اند و دیگر در راه های کوچک است. در انتاریو یک پلاک می پردازد ادای احترام به چوپان زن کولی سیاه بردگی زن که “مقاومت در برابر خشونت” به او فروخته شد به یک مالک جدید در سال 1793 در نظر گرفته شده است برای هموار کردن راه به صورت تدریجی لغو برده داری در امپراطوری بریتانیا. در مونترال یک میدان عمومی به نام ماری جوزف Angélique سیاه بردگی زن بود که محکوم به تنظیم آتش به صاحب خانه در 1734 سوزش بسیار پایین از حال و روز قدیمی مونترال.

اما بسیاری از ناگفته باقی می ماند. در اینجا فقط چهار داستان از بسیاری از کانادایی archives.

BETT باردار فرار زمستان

چند بردگی مردم اقدام به فرار در طول زمستان کانادا.

“این رفتن به بسیار دشوار بسیار خطرناک … اگر شما سعی می کنید به فرار در زمستان و آن را اشتباه می رود” گفت: دانشگاه مک گیل تاریخ هنر استاد Charmaine نلسون در مصاحبه با CTVNews.ca.

اما در مجموعه ای از 51 “فراری برده” تبلیغات بین 1765-1833 در انگلیسی, کبک, کانادا محقق فرانک Mackey یافت حدود پنج بردگی افرادی که اقدام به فرار در ماه های زمستان. یک زن به نام Bett متعلق به کبک شرکای کسب و کار جیمز جانسون و جان Purss.

Bett runaway ad

در 7 مارس سال 1787 آگهی برای پس گرفتن جانستون و Purss توصیف او به عنوان 18 سال, میانه قد با توانایی صحبت به زبان انگلیسی, فرانسه و آلمانی (مهارت های است که می تواند کمک به او فرار). آنها همچنین اشاره کرد که او باردار بود و به احتمال زیاد ظرف چند روز از موعد مقرر گفت: نلسون. “ترکیبات تراژدی اینجا است که Bett در 18 است در حال اجرا به دور خودش در زمستان در سه ماهه سوم,” او گفت:. “چیزی که واقعا وحشتناک است که در این خانواده برای او به این تلاش در این لحظه در این دولت است.”

 

نلسون گفت: این امکان وجود دارد که کودک متولد نشده بود یا Johnston یا Purss را به عنوان وجود دارد تمرکز بر روی به اصطلاح “پرورش” از آنجا که کودکان در زمان وضعیت خود را به بردگی کشانده و تضمین بیشتر کار برده برای صاحبان. “برای از دست دادن Bett نیز به از دست دادن فرزند در رحم,” او گفت:. “تجاوز جنسی و اجبار شد بومی در منطقه است.”

Bett دستگیر شده است اما نشان می دهد تا بعد از آن سال در بایگانی به عنوان متهم به قتل فرزند خود است. او تبرئه شده است هر چند دادگاه رونوشت وجود ندارد تا توضیح دهد چه اتفاقی افتاده است. همان سال Bett به نظر می رسد هر چند که نامش ذکر نشده در برای فروش آگهی در کبک روزنامه. مردان مشتری جلب او را خاص و مهارت های زبانی است که مورخان مورد استفاده برای تعیین آن Bett به عنوان به خوبی به عنوان او کارهای خانه مهارت. و در آنچه نلسون به نام “بسیار بی رحمانه” توجه داشته باشید اضافه کردن که او است که “دستی در مراقبت از کودکان.”

شکسته خانواده تورنتو

تورنتو است که اغلب متصل به برده داری در حساب تاریخی اما آغاز آن در شهر نیویورک مرکز سیاسی ایجاد لینک به عمل.

“بردگی آفریقایی بود که بخشی از آن در حال ظهور به عنوان یک مرکز شهری” گفت: هنری که کشیده شد به آرشیوی مدارک و شواهد از یک بردگی زن به نام پگی و سه فرزند امی مشتری و Milly همه متعلق به کانادا بالا سیاستمدار پیتر راسل. پگی شوهر پامادور بود و به تازگی آزاد مرد پس از خدمت در ارتش بریتانیا در طول انقلاب آمریکا. او برای دستمزد در راسل ملک در حالی که بقیه خانواده به بردگی گرفته شدند به عنوان “دام های اهلی,” انجام وظایف خانگی و یا کار در مزرعه.

Peggy sale ad

اما سوابق تاریخی مانند راسل حساب و کتاب و دادگاه پرونده و تبلیغات در Upper Canada Gazette نشان می دهد که خانواده ممکن است مقاومت سیستم در موارد متعدد. سوابق اشتغال نشان داد که پامادور اخراج شد توسط راسل اما بعد از آن دوباره. اسناد دادگاه نشان می دهد که هر دو پگی و پسرش مشتری برگزار شد و در زندان به عنوان یک شکل از نظم و انضباط است که شایع بود در مراکز شهری گفت: هنری. در سن 13, مشتری گره خورده بود تا در یک انبار به عنوان مجازات. در بیش از یک مناسبت راسل اقدام به فروش پگی در تلاش برای جدا کردن او از فرزندان او.

در راسل خواهر الیزابت خاطرات پگی و خانواده اش بودند به عنوان “گستاخ” “pilfering” و “دروغ است.” برخی از مورخان بر این باورند که این رفتار ممکن است عمدی اعمال مقاومت است.

به درد پرتره

مورخان در مورد آموخته بردگی زن ماری-ترز دسکرو Zémire از طریق 1786 روغن پرتره توسط فرانسوا Malépart د بیوکورت که اعتقاد بر این است برای به تصویر کشیدن او در Saint-Domingue و یا چه شد هائیتی. نلسون گفت که این احتمال وجود دارد که Zémire خریداری شد در مستعمره فرانسه قبل از شورش برده بود و به زور آورده به کبک جایی که او متعلق به Malépart ،

“اگر او تا به حال زندگی می کردند, انقلاب, او می توانست یک رایگان زن گفت:” نلسون. “او را بردند و به امپراتوری بریتانیا بود که هنوز هم در آسیا و حذف از یک فضای که در آن مردم قادر به تضمین آزادی خود را. که یک فاجعه است.”

نقاشی تنها به طور کامل به پایان رسید پرتره از یک بردگی فرد در کانادا. معمولا به بردگی گرفته شده بودند به تصویر کشیده شده در کنار سفید اشراف بودند و قرار است به عنوان “زائده” گفت: نلسون. به جای Zémire به احتمال زیاد فقط 15 سال سن در آن زمان است که رنگ تنهایی اما در یک “نگران کننده” و “بیش از حد جنسی” مد گفت: نلسون. او ممکن است لبخند زدن در نقاشی, اما نمی خواهد که تا به حال یک انتخاب مطرح برای پرتره. او لبخند, با سرطان پستان, در معرض برگزاری یک بشقاب از میوه های گرمسیری که همه حاوی یک پیام: “به من بدن به عنوان شما را از این میوه است.”

“این نقاشی در واقع کمک می کند تا برای انجام کار جنسی انگ زدن زنان سیاه ضروری است که به اصطلاح عملکرد مناسب از برده داری است که از طریق آن پس از آن وجود دارد مادری دستور به برده داری” گفت: نلسون.

مانند داستان Bett بالا Zémire جنسی را در تصویر بر چگونه به بردگی گرفته شده بودند قطعات ارزشمند از اموال برای آنها می تواند تولید را به بردگی کشانده فرزندان.

“که incentivizes تجاوز جنسی و اجبار به دلیل به او حامله بود که بیشتر واحدهای کارگری گفت:” نلسون.

Marie-Therese Zemire

امروز بقایای برده داری

در حالی که برده داری از بین رفته از کانادا خاک باقی مانده از این سیستم احساس می شد بیش از صدها سال است که به دنبال لغو و امروز هم طرفداران و مورخان می گویند.

“بقایای هستند نژادی سلسله مراتب است که به اطلاع جامعه ما امروز” گفت: هنری که در اوایل سال جاری نوشت: یک مقاله آنلاین در مورد واکنش رسمی دولت عذرخواهی برای برده داری.

عذرخواهی فقط یک “گام اول” نوشته هنری به عنوان یادگیری در مورد بی حد و حصر زندگی سیاه بردگی و مردم بومی در کانادا.

“در نگاه این افراد به عنوان افراد به عنوان انسان که تا به حال یک زندگی خاص سفر و داستان” او گفت:. “وجود دارد بسیار برای یادگیری است.”

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de