شش ماه معاینه: چگونه کانادا و جهان به مراتب در برابر رمان coronavirus

تورنتو — یک سخنگوی سازمان بهداشت جهانی (WHO) می گوید کانادا است که شاهد موفقیت در مبارزه با به عقب رمان coronavirus اما سریعتر-افزایش عفونت اعداد در سراسر جهان مطرح می تواند مشکل اینجا بیش از حد.

“منحنی جریان است تا در سطح جهانی و نه پایین با وجود تلاش ها و موفقیت در بسیاری از کشورها” که مسیحی Lindmeier گفت: CTV News Channel در روز یکشنبه.

“مرکزی اروپا بسیار خوب انجام شده است; کانادا بسیار خوب انجام شده است.”

Lindmeier را به مدت کوتاهی پس از جهان پیشی گرفته 10 میلیون تایید موارد COVID-19 با توجه به شمارش توسط دانشگاه جانز هاپکینز و پس از یک هفته که در آن سازمان بهداشت جهانی بارها و بارها هشدار داده است که این بیماری همه گیر شتاب گرفته است.

این هفته علائم شش ماه پس از چینی مقامات بهداشتی برای اولین بار به اطلاع جهان در مورد مرموز موارد پنومونی در ووهان در آنچه در حال حاضر به عنوان اولین شواهد از وجود ویروس است.

آن را تا 2 آوریل بیش از سه ماه بعد که جهان آمار یک میلیون مورد از COVID-19. پنج میلیون مارک بود پیشی هفت هفته بعد و در آن زمان تنها کمی بیش از پنج سال آینده پنج میلیون نفر به شناسایی – پشتیبان گیری از کسانی که ادعا می کنند که این بیماری همه گیر وضعیت وخیم تر شده است بر اساس در سراسر جهان.

Lindmeier گفت: این شتاب باید متوقف کانادایی از تفکر جنگ برنده شده است فقط به این دلیل که منحنی در اینجا این است که نسبتا مسطح در حال حاضر.

“آن را کمک نمی کند اگر یک کشور در حال انجام است و دیگری نیست,” او گفت:.

“هیچ کشوری در این تنهایی. ما باید برای مبارزه با این همه با هم.”

این نقاط جدید

این COVID-19 نقشه به نظر می رسد تفاوت زیادی با امروز از آن حتی سه ماه پیش زمانی که کانادایی ها بودند بیدار شدن از خواب به تحقق است که کسب و کار و تعطیلی مدارس و نمی خواهید به اقدامات کوتاه مدت.

فراموش نکنید که در مورد چین و ایتالیا و نیویورک. اگر شما می خواهید بدانید که در آن رمان coronavirus است wreaking ترین ویران در حال حاضر تمرکز بر آمریکای لاتین و هند و آریزونا. و فلوریدا. و تگزاس. و برخی دیگر از ایالت های جنوبی.

ایالات متحده هدف قرار دادن رکورد در آن روزانه جدید مورد شمارش تا حد زیادی رانده شاید بالغ در ایالات متحده است که تا به حال شده است در میان اولین به بازگشایی مدارس و کسب و کار. بسیاری از جنبه های زندگی در این کشورها بار دیگر بسته بودن از جمله میله های زندان در تگزاس و سواحل در منطقه میامی.

دکتر متی Oughton مدیر بیماری های عفونی و برنامه های آموزشی در دانشگاه مک گیل مرکز بهداشت گفت: CTV News Channel در روز یکشنبه که این کشورها برداشته و خود را مستند مانند اقدامات “بیش از حد به زودی قبل از آنها حتی به داشتن مسطح منحنی های خود را” که به طور مستقیم ناشی از جریان بالا caseloads.

“این اجازه بسیاری از فرصت ها برای ویروس است که هنوز هم وجود دارد … به گسترش expotentially,” او گفت:.

دکتر رونالد St. John, اولین مدیر کل آژانس بهداشت عمومی کانادا مرکز آمادگی اضطراری گفت: CTV News Channel در روز یکشنبه که بخشی از تقصیر را به گردن برای افزایش اعداد نهفته است با کشورهای مجاز تا حد زیادی به طور مستقیم خود را در پاسخ به این ویروس بدون قوی فراگیر فدرال طرح است.

“وجود دارد هیچ منسجم کنترل در سراسر همه از کشورهای مختلف,” او گفت:.

در حالی که چندین ایالت های جنوبی به نظر می رسد به مراتب بدتر از بقیه آمریکا در دفع این ویروس روشن است که COVID-19 باقی می ماند یک مشکل ملی. تنها دو کشور هستند گزارش کاهش تعداد موارد جدید از آنها در هفته گذشته: کنتیکت و رودآیلند.

در خارج از آمریکا بالاترین تعداد جدید روزانه موارد در حال حاضر در هند گزارش روسیه و مکزیک است. خاورمیانه و جنوب آسیا و آمریکای مرکزی و جنوبی به شدت در لیست نشان داده شده.

سنت جان گفت که پرو است “داشتن یک زمان وحشتناک” مقابله با ویروس ها و توصیف وضعیت در برزیل به عنوان “تقریبا پر هرج و مرج.” برزیل جمهور Jair Bolsonaro شد و به دستور قاضی این هفته به پوشیدن یک ماسک صورت ،

بسیاری از کشورهای اروپایی در ضمن با موفقیت پهن خود را منحنی و به آرامی دوباره خود را به جوامع است. وجود دارد حتی شده صحبت از بازگشایی اروپا به مسافران از خارج از قاره – اگر چه در این مرحله به نظر نمی رسد آمریکایی ها خواهد بود در میان کسانی که مجاز در.

بازگشت از سفر جهانی به شمار مشکل دیگری که کارشناسان معتقدند برخی از بدون علامت COVID-19 بيمار مطمئنا لغزش از طریق غربالگری و ناخواسته گسترش این ویروس به مناطقی که از آن تا به حال تقریبا ریشه کن شده است.

“مهم نیست که چقدر شما روی صفحه نمایش در فرودگاه و یا چقدر شما روی صفحه نمایش در هواپیما … هنوز هم وجود دارد این مشکل از [این] بدون علامت کسی که می تواند به گسترش این بیماری” سنت جان گفت.

“ما باید در دادن آتش سوزی در همه جا.”

سنت جان به گفته مدیر عامل این بیماری به طور موثر شامل کشورهای افشای هر زمان آنها یاد بگیرند از یک مورد جدید حتی اگر انجام این کار را دلسرد دیگر گردشگران از بازدید. وی با اشاره به چین جدید مستند مؤثر در حدود 500000 نفر در خارج از پکن با توجه به موارد جدید مربوط به یک عمده فروشی مواد غذایی در بازار به عنوان یک مثال خوب از این است.

“این نوع از چیزی است که ما قصد داریم برای دیدن در مکان های مختلف در دوره های مختلف از زمان” او گفت:.

به طور کلی چین منحنی باقی مانده است نسبتا مسطح از ماه مارس با تمام شیوع بیماری های جدید که جدا شده به منظور جلوگیری از آنها را از به طور ناگهانی ramping تا تعداد موارد جدید. کره جنوبی یکی دیگر از اوایل COVID-19 کانون که به سرعت یک ویروس است که در حال حاضر برخورد با ترس از موج دوم در میان جدید روزانه مورد شمارش در ده.

Lindmeier گفت: هنوز زود است که برای تعیین زمانی که موج دوم ویروس ممکن است ضربه و یا شدت آن چگونه ممکن است. او گفت که در مورد افزایش سطح به عنوان کشور بازگشایی شود و نباید به عنوان یک دلیل برای بازگشت به پتو مستندات.

“این مهم است که ما در زندگی اجتماعی مهم برای اقتصاد مهم برای سلامت جسمی و روحی ما – اما آن را با احتیاط انجام شود,” او گفت:, و هشدار داد که برنامه های قوی آزمایش جداسازی موارد مشکوک و ردیابی تماس های از کسانی که تست مثبت خواهد بود لازم را برای حفظ و تجدید حیات از رشد خارج از کنترل است.

کانادا در مقابل. جهان

کانادا منحنی هنوز پهن به میزان چین و یا حتی کره جنوبی اما روشن است که این بیماری همه گیر است که به آرامی فروکش.

جدید روزانه مورد تعداد این هفته کمتر بود هر روز بيشتر و ثبت شده است در اینجا پس از افزایش آغاز شد و در اواخر ماه مارس است.

با بیش از 100,000 موارد COVID-19 در حال حاضر تایید شده در کشور کانادا در مجموع بالاتر از آمار رسمی از جمعیت کشورهایی مانند چین و اندونزی و اوکراین است. سرانه بوده ایم ضربه سخت تر از فرانسه و آلمان و یونان, در میان دیگران.

دانشگاه جانز هاپکینز داده ها قرار می دهد کانادا در میان 20 کشور برتر جهان در مجموع موارد بالا 15 در مجموع مرگ و میر – و این که این کنترل مرز است که باید به شدت محدود تعداد مهاجران جدید در کشور است.

با وجود کسانی که به طور کلی اعداد Oughton گفت که او می بیند دلیلی برای خوش بینی چگونه در کانادا به کار گرفته شده همه گیر تر شده است.

“کانادا به طور کلی انجام شده است فوق العاده خوبی نسبت به بسیاری از کشورهای دیگر” او گفت:.

“ما قطعا هنوز هم بسیاری از چالش ها در هفته ها و ماه ها به آمده – اما در حال حاضر ما قطعا در آرامش. اعداد در ادامه به رها کردن. تعداد بیماران بستری در بخش ICU در ادامه به رها کردن.”

کانادا همچنین می ایستد کمتر مثبت خود را برای مرگ و میر. با توجه به دانشگاه جانز هاپکینز اطلاعات 8.2 درصد از COVID-19 مورد در کانادا منجر به مرگ شود. که کمتر از چند کشور در غرب اروپا – فرانسه و انگلستان و اسپانیا شامل – اما بیش از بسیاری از دیگر نقاط جهان توسعه یافته است. در ایالات متحده این تعداد پنج درصد است. در کره جنوبی از آن 2.2 درصد است. در استرالیا, آن را حتی کمتر است.

این تا حد زیادی می تواند توضیح این بحران در کانادا مراقبت طولانی مدت (LTC) خانه. یک مطالعه اخیر نشان داد که 81 درصد از تمام کسانی که درگذشت COVID-19 در کانادا زندگی می کردند در LTC خانه در حالی که این میانگین در سراسر 17 کشورهای توسعه یافته مورد مطالعه 42 درصد است.

دیگر شیوع مرتبط شده اند به مهاجر کارگر اردوگاه ها و دیگر امکانات که در آن فاصله یک چالش است. اما به عنوان کانادا بازگشایی جدید خطرات در حال تبدیل شدن روشن مانند سالن ناخن در کینگستون, Ont. بود که مربوط به 21 تایید COVID-19 مورد از یکشنبه.

سنت جان گفت که او امیدوار کانادایی را درس ناخن سالن به قلب و درک کنند که کسب و کار بازگشایی این معنا نیست که زندگی به حالت عادی بازگشت.

“من نگران این تصاویر که ما از انگلستان و … از فلوریدا از مردم هجوم آوردند متراکم سواحل و اساسا نادیده گرفتن اجتماعی, فاصله, قوانین,” او گفت:.

“خوشنودی من است بزرگترین نگرانی – که به عنوان باز ما مردم شروع به گفتن” من حدس می زنم ما در حال بازگشت به حالت عادی و من لازم نیست که به نگرانی بسیار است.” ما باید برای جلوگیری از که خوشنودی است.”

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de