دولت نیجریه اخیرا اعلام کرده است که از آن منتشر شده بود حدود 1400 بوکوحرام مظنون است. دلیل داده شده بود و آنها تا به حال توبه بودند و به دوباره یکپارچه به جامعه است. دولت گفت: انتشار – که اتفاق افتاده در سه تراشه ها جای دادند – بخشی از آن چهار سال د-افراط گرایی برنامه به نام عملیات ایمن راهرو.

اعلام تولید بسیاری از احساس وحشت و نگرانی. رهبران مخالف حمله به تصمیم گیری که آیا سربازان در مبارزه با تروریست ها.

این واکنش ماسک یک چالش اساسی مواجه دولت در شرایط جنگ: چگونه آن را مقابله با جداشدگان? به سادگی اجرای رزمندگان و یا بازداشت آنها را به طور نامحدود نیست گزینه قابل دوام. د-افراط گرایی و ادغام مجدد برنامه ها رو تبدیل به غیر قابل اجتناب.

به عنوان چند مفسران در بوکوحرام در درگیری بارها و بارها نگهداری مانند موقوفه کارنگی برای صلح بین المللی, یک صرفا راه حل نظامی نمی خواهد شکست این گروه است.

به طور کلی ‘د-افراط گرایی’ قابل درک است شامل داشتن مردم با افراطی و خشونت آمیز مذهبی و یا ایدئولوژی های سیاسی اتخاذ معتدل تر و غیر خشونت آمیز views. این رویکرد مبتنی بر این فرض است که تروریست ها و دیگران با افراطی انداز می تواند درگیر در یک راه است که می تواند خطر خود را کاهش مجدد متخلف.

اما تعدادی از سوالات که “د-افراط گرایی’ و ‘re-ادغام’ برنامه ها بالا می برد. این خدمات عبارتند از: ممکن است به صفحه نمایش رزمندگان به خوبی به اندازه کافی به اندازه و به چه سطح از تهدید آنها در برخواهد داشت? این مشکل در کشوری مانند نیجریه که در آن اساس انتخاب کسانی که منتشر شده نیست و شفاف است. به عنوان مثال وجود دارد که اتهامات جنایی عناصر در ارتش را تبانی با بوکوحرام برای آزادی یکی از مصر تروریست ها.

سربازان بازرسی های آسیب دیده زره پوش حامل پرسنل بهبود از بوکوحرام جهادی. Audu Marte/خبرگزاری گتی ایماژ

سوال دیگری که مطرح است این است که: چگونه می توانیم اطمینان حاصل شود که ‘سابق تروریست ها’ اگر دوباره یکپارچه به جامعه نیست تا پایان radicalising دیگران در جامعه و یا تبدیل شدن به جاسوسان خود را به سابق تروریستی کارشناسی ارشد?

و آیا این عادلانه برای بازسازی رزمندگان بدون همچنین توانبخشی قربانیان خود را?

بسیاری از کشورها در مواجهه با افراط گرایی خشونت آمیز و تروریسم اتخاذ کرده اند یک فرم و یا دیگری از د-افراط گرایی برنامه. که آیا آنها کار کرده اند و نه سخت است برای قاضی به دلیل ارزیابی اغلب ساخته شده توسط افراد مسئول برنامه. اما یک چیز روشن است: دولت ندارد و بسیاری از گزینه قابل دوام.

نیجریه برنامه های

نیجریه دارای سه بخش اصلی د-افراط گرایی برنامه. یکی واقع در کوج زندان, Abuja و تنظیم شده توسط دولت نیجریه در 2014. شرکت کنندگان مبارزان محکوم به خشونت افراطی جرایم و زندانیان در انتظار محاکمه است. هدف از این برنامه این است که برای مبارزه با ایدئولوژی مذهبی و ارائه آموزش های حرفه ای به عنوان مقدمه ای برای re-یکپارچه سازی آنها را به جوامع است.

نیز وجود دارد روبان زرد ابتکار است که در واقع در جوامع در Borno, دولت در کانون شورشیان بوکوحرام در شمال این کشور است. این سازمان نه برای سود سازمان چریش پایه و اساس است. آن را راه اندازی در سال 2017 و اهداف زنان و کودکان و افراد جوان در ارتباط با بوکوحرام.

سوم عملیات ایمن راهرو که قرار بود در سال 2016 توسط دولت است. آن اهداف بوکوحرام رزمندگان که تسلیم شده اند. این رویکرد اهداف سه موضوع کلیدی: مذهبی ایدئولوژی ساختاری یا سیاسی نارضایتی و پس از جنگ تروما.

این پروژه درگیر ائمه به کار با کسانی که در این برنامه در دین است. شرکت کنندگان همچنین ارائه آموزش در ابتدایی مهارت های حرفه ای. و آنها در حال ارائه درمانی برای غلبه بر ضربه آنها مواجه به عنوان اعضای بوکوحرام.

تجارب در جای دیگر

طیف گسترده ای از کشور را معرفی د-افراط گرایی برنامه.

در آفریقا چهار دریاچه چاد کشورهای حوضه – نیجریه نیجر کامرون و چاد – های نسخه خود را. در سومالی به Serendi مرکز توانبخشی در موگادیشو ارائه می دهد پشتیبانی به “کم خطر” از اعضای سابق الشباب است.

در ایرلند شمالی اوایل انتشار طرح تضمین آزادی مشروط محکومان تروریست ها تحت, جمعه خوب توافق در سال 1998. آن را ضروری برای حفظ این کشور در روند صلح.

در کلمبیا سابق چریک که مبارزه برای نیروهای مسلح کلمبیا دعوت شده بودند برای پیوستن به یک صلح برنامه سازی به نام “جمعی reincorporation’.

کار می کنند ؟

وجود اجماع در مورد آنچه به منزله موفقیت در اصلاح یک تروریست است.

وجود دارد, اما به طور کلی پذیرش که باریک تمرکز بر تکرار جرم سال به عنوان کلید متریک بوده و بی اعتبار. دلیل این است که این دلایل برای مردم رفتار نیست همیشه قابل درک باشد. برای مثال, مجدد متخلف به خوبی می توانست تحریک انگیزه های جدید پس از انتشار. از سوی دیگر دوباره متخلف لزوما به این معنی نیست که فرد رها افراطی views.

نیز وجود دارد سردرگمی در مورد اینکه آیا هر نوع توانبخشی است که لزوما آورده د-افراط گرایی برنامه. برای مثال این می تواند بیشتر در مورد میل به آزادی و یا دسترسی به برخی از مزایای است که با یک برنامه توانبخشی.

اندازه گیری موفقیت آسان نیست. اطلاعات رسمی است که به احتمال زیاد مغرضانه به عنوان دولت و گروه های در حال اجرا برنامه های در حال معتاد به رنگ یک تصویر گلگون به توجیه هزینه ها.

زندانیان راه رفتن در یک خط پس از آنها را به دست مقامات دولتی توانبخشی. Audu Marte/خبرگزاری گتی ایماژ

علاوه بر این که آیا یک ده-افراط گرایی برنامه تلقی می شود موفق است یا نه ممکن است ذهنی با توجه به آنچه متریک استفاده می شود. یک مثال خوب این است که تحقیقات انجام شده برای تونی بلر موسسه برای تغییر جهانی است. آن را ستایش نیجریه عملیات ایمن راهرو به آسمانهاى با این استدلال که این یک مدل از توانبخشی برای آفریقا و همچنین به عنوان جهان غرب است. در عین حال گزارش بنیاد کارنگی بسیار مهم این برنامه در چندین زمینه. این شامل یک عدم شفافیت در واجد شرایط بودن و همچنین به عنوان چگونه رزمندگان سابق خواهد بود دوباره یکپارچه و به زندگی عادی.

بسیاری از گزینه های

این سوال اغلب خواسته در مورد د-افراط گرایی برنامه ها است: جایگزین چیست ؟

قاب این ترتیب واضح است که دولت ها در مواجهه با چالش های تروریسم و افراط گرایی خشونت آمیز عملا هیچ جایگزین دیگری.

اما نباید متوقف انتقاد از راه های که در آن برنامه های در حال اجرا. دولت نیجریه را انتشار 1,400 سابق بوکوحرام مبارزان است که یک مورد در نقطه است. آن به کار گرفته شد بد نیست حداقل به این دلیل که عمومی شد و گفت: پس از این رویداد.

زمان نیز شوم. در حال حاضر وجود دارد تجدید حیات از حملات این گروه تروریستی است. در همان زمان رئیس جمهور Muhammadu Buhari دولت رو به کاهش حس مشروعیت . این عوامل کمک کرد تا سخت نگرش و سوار فشار از نیجریه.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

خرید کتاب زبان اصلی

آموزش سئو