او در مواجهه او با داعش متجاوز در دادگاه و سپس به تماشای او را به مرگ محکوم

نرم-صحبت از 20 سال پیر زن یزیدی را تغییر زمانی که او تصمیم گرفت به شهادت دادن در دادگاه.

شاهد Ashwaq حاج حمید تالو به محدود اما سوزاننده حساب به قضات و قبل از عمومی و در حضور داعش از آنها به او پس داده به عنوان یک هدیه و کسی که تجاوز او را بارها و بارها.

متهم محمد رشید سحاب, 36, که یک عراقی داشت به جرم شرکت در یک سازمان تروریستی و تجاوز به عنف و آدم ربایی از وضعیت زنان است. او به اعدام محکوم.

“مهم ترین چیز برای من این است که رویای من به حقیقت پیوست و من از تماشای کسی که مورد تجاوز قرار گرفته من که محکوم به مرگ” حاج حمید گفت: پس از آن.

“من می خواهم داستان من برای رسیدن به تمام جهان است بنابراین پیام من این است که شنیده می شود توسط دوستان و به آنها شجاعت به انجام همان چیزی است که من, به طوری که آنها می توانید گرفتن انتقام از داعش,” او گفت: با استفاده از این عربی مخفف دولت اسلامی است.

قاضی در این مورد ابراز مشابه آرزو می کنم.

“ما امیدواریم که که اگر مردم از شنیدن در مورد این مورد دیگران به جلو خواهد آمد” گفت: قاضی حیدر جلیل خلیل از Kharkh دادگاه جنایی در بغداد. او گفت: قوه قضائیه شده بود مانع در آوردن این نوع از مورد با بی میلی از قربانیان به شهادت ،

در جامعه عراق آن را دشوار است به خصوص برای زنان به صحبت کردن در مورد تجاوز به عنف و همانطور که حاج حمید را از ترس که آنها را متهم به داشتن اجازه مردان به تجاوز به آنها و است که آنها را لکه دار کردن نام خانوادگی خود را.

“اما شاید اگر آنها را ببینید که قوه قضاییه آنها را از حقوق خود آنها خواهد آمد به جلو در حال حاضر اگر آنها را بشنود در مورد این مورد” خلیل گفت.

محاکمه به پایان رسید که روز دوشنبه برای اولین بار در عراق به طور خاص آدرس دولت اسلامی به جرم جنایت علیه دولت عراق — و یا حداقل یک مبارز دایر است. همچنین این برای اولین بار است که در آن یک یزیدی قربانی شخصا مواجه مهاجم خود را.

بین المللی حقوق بشر در جامعه انتقاد عراق قضائیه برای برگزاری سریع آتش محاکمه در برابر تعداد زیادی از دولت اسلامی (بدون جزئیات خود را فردی جنایات. “مبهم اتهام تروریسم تنها نیست آیا عدالت به قانون متعهد” گفت: Belkis Wille ارشد عراق پژوهشگر دیده بان حقوق بشر.

Wille گفت: این دادستانی به نظر می رسد متفاوت است.

“این خواهد بود که برای اولین بار مورد من آمده اند در سراسر در چهار سال گذشته که در آن یک قربانی تا به حال هیچ معنی دار نقش در مجموعه مقالات” او گفت:. “و آن را اولین مورد که در آن به اتهام تجاوز به عنف اضافه شد و خطاب توسط دادگاه است که قابل توجه است.”

او توضیح داد که به اتهام تجاوز به عنف به نظر می رسید نشان می دهد که عراق قضائیه به رسمیت شناخته شده چقدر مهم است برای فرد دولت اسلامی قربانیان به روز خود را در دادگاه.

حاج حمید رشد در Khana سور یک شهر کوچک در منطقه کوه سنجار در شمال عراق در نزدیکی مرز سوریه است که به طور کامل پر از مردم یزیدی ایمان است. او شش خواهر و 12 برادران; پدرش به حال دو زن.

“ما تا به حال یک زندگی پایدار وجود دارد,” او گفت: دادگاه است. “من با اینکه با تمام فامیلهایم.”

سپس مسلح اعضای دولت اسلامی به شهر نورد در آگوست 3, 2014.

“آنها به ما گفتند ما بودند و کافر که ما فرقه مورد نیاز برای تبدیل شدن به اسلام” حاج حمید شهادت دادند. این یزیدی دین شکل گرفته است با انواع ادیان از جمله زرتشت و اسلام و یهودی-مسیحی شیوه های.

پدر او اعلام کرد که آنها متعهد به ایمان خود.

این شبه نظامیان به او یک روز تصمیم می گیرید که آیا برای تبدیل. پس از آن آنها هشدار داد کسانی که نمی خواهد بود “ذبح به جز برای زنان” حاج حمید گفت.

خانواده حل برای فرار در شب و لود کردن اتومبیل های خود را. بیش از 70 از آنها انباشته شده در, اما قبل از آنها می تواند ترک یک گروه دولت اسلامی (ره آنها. آنها از هم جدا مردان از زنان و سپس با دختران جوان خود را از مادران است.

سرانجام حاج حمید داده شد به سحاب که در آن زمان حدود 30 و تا به حال موفق به فرار از زندان با کمک دولت اسلامی است.

در دادگاه روز دوشنبه قاضی پرسید: اگر او به رسمیت شناخته شده اسیر او در اتاق که در آن او در حال حاضر پوشیدن, زندان, زرد.

حاج حمید نگاه کرد متهم به طور مستقیم و راننده سرشونو تکون دادن.

“من می دانم که او را بهتر از من می دانم که خودم را,” او گفت:.

او گفت: آن را فقط یک روز پس از او داده شد به سحاب که او “به زور مورد تجاوز من است.” در آن زمان او گفت که او باکره است.

او خواست با او ازدواج و هنگامی که او خودداری کرد و او رفت و به یک اسلامي قاضی بود و مراسم به هر حال. تحت قانون عراق زناشویی تجاوز به عنف وجود ندارد.

“من تجاوز می کرد هر روز و گاهی دو یا سه بار در روز” حاج حمید گفت.

در نهایت او را به دکتر رفت و از او پرسید برای قرص های خواب آور گفت: او نیاز به آنها را به گرفتن برخی از بقیه. به جای حاجی حمید و دیگر یزیدی دختران آماده شده غذا برای دولت اسلامی مبارزان و قرار دادن قرص های خواب آور به مواد غذایی خود را.

در حالی که مبارزان بودند و در حال خواب, زنان جوان موفق به فرار به کوه سنجار.

هنگامی که دولت اسلامی در زمان کنترل شمال عراق در سال 2014 آن را به طور خاص به شیعیان و دولت عراق برای بدترین درمان کشتن و یا به بردگی و ارسال بسیاری از دولت عراق در حال فرار از خانه های خود را در اطراف سنجار. بسیاری از این جنایات به نور آمد پس از ارتش عراق حمایت آمریکا نیروهای بطوریکه شمال.

سحاب در اصل از استان انبار یک اکثریت سنی منطقه غربی عراق است. زمانی که او 19 او کشته شدن یک راننده تاکسی و سرقت اتومبیل خود شد و محکوم به 20 سال زندان. هنگامی که دولت اسلامی را شکست و به زندان آزادی زندانیان سحاب به سرعت سوگند وفاداری به گروه.

در محاکمه او سحاب بیان نه پشیمانی و نه یک حس است که او تا به حال انجام هر چیزی اشتباه است.

در دادگاه او در توصیف خود به عنوان “معلم قرآن” و گفت: “من هم معنوی چیزهایی مانند رانندگی شیاطین از مردم است.”

اگر چه حاج حامد در حال حاضر با خانواده اش, همه از برادران و خواهران او قادر به انجام همان.

“پدرم من و پنج خواهر من از داعش,” او گفت:. “او به پرداخت $15,000. همه آنها به زور مورد تجاوز چند بار.”

“ما باید همه آنها را به جز H — ما نمی دانیم که سرنوشت خود را,” او گفت:.

سپس او متوقف شد: “و پنج تن از برادران من رفت و با داعش و آنها را از دست داد.”

© 2020 شرکت نیویورک تایمز

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im