جنسی و خشونت مبتنی بر جنسیت در طول COVID-19: درسهایی از ابولا

این COVID-19 همه گیر است که یک فاجعه است که به شدت اختلال در عملکرد طبیعی جمعیت در سراسر جهان و همچنان به تکثیر شدهاند.

بیماری شیوع مانند COVID-19 تهدید سلامت همه. اما زنان و دختران به طور نامتناسبی تحت تاثیر قرار. در طول شیوع بسیار اقدامات انجام شده برای حفاظت از جمعیت و حفظ سلامت سیستم شناور ترک زنان و دختران به خصوص در معرض خشونت است.

جنسی و خشونت مبتنی بر جنسیت است یک نتیجه از COVID-19 بیماری همه گیر. به عنوان جوامع در سراسر جهان مجبور به ماندن در خانه زنان و دختران در خطر تشدید خشونت خانگی و همسرآزاری کودک آزاری و دیگر اشکال جنسی و خشونت مبتنی بر جنسیت.

به دلیل بلایای طبیعی را تشدید کند از قبل موجود جنسیتی نابرابری و سلسله مراتب قدرت و خشونت در خانه ممکن است بدتر به عنوان طولانی مدت قرنطینه و اقتصادی عوامل استرس زا افزایش تنش در خانواده. زنان و دختران جدا از مردم و منابع است که می تواند به آنها کمک کند و آنها را به فرصت چند به فاصله خود از معتادان خود را.

در طول شیوع آن را سخت تر برای سلامت جنسی و باروری, کارگران به مناسب صفحه نمایش به صورت جنسی و خشونت مبتنی بر جنسیت. و ارجاع مسیر به مراقبت های مختل.

تحقیقات ما نشان می دهد که افزایش جنسی و خشونت مبتنی بر جنسیت مشاهده شد در طول 2013-2015 شیوع ابولا در غرب آفریقا. در آن شیوع پاسخ تلاش های متمرکز شامل بیماری است.

این تمرکز مهم بود اما پروتکل بودند هرگز به منظور محافظت از زنان و دختران از خشونت در طول شیوع بیماری است. قرنطينه و تعطیلی مدارس در محل قرار داده شد برای جلوگیری از گسترش بیماری است. این چپ زنان و دختران نوجوان در معرض اجبار و استثمار و سوء استفاده جنسی.

وجود دارد در حال حاضر نگرانی که COVID-19 است که منجر به افزایش جنسی و خشونت مبتنی بر جنسیت.

افزایش سطح خشونت

جنسی و خشونت مبتنی بر جنسیت نیست شروع با بلایای طبیعی مانند COVID-19. اما هرج و مرج و بی ثباتی آنها باعث ترک زنان و دختران آسیب پذیر تر است.

سازمان ملل متحد دبیر کل آنتونیو اشاره به این حادثه تلخ شده صدا زنگ در “هولناک جهانی افزایش” خشونت خانگی است.

در کنیا موارد جنسی جنسیتی و خشونت افزایش یافته است به طور قابل توجهی از این کشور آغاز شد و پاسخ آن به این ویروس. در چین خشونت خانگی گزارش تقریبا دو برابر بعد از شهرستانها قرار داده شد و تحت مستند با 90% مرتبط با این بیماری همه گیر.

تلفنی تماس افزایش یافته در مالزی, لبنان, فرانسه, آرژانتین, قبرس و سنگاپور. یک افت شدید در تماس در ایتالیا نشان می دهد که مستند نیز مانع بسیاری از زنان به دنبال کمک.

با توجه به سازمان بهداشت جهانی 35 درصد از زنان در سراسر جهان در حال حاضر تجربه برخی از فرم های جنسی و خشونت مبتنی بر جنسیت در طول عمر خود. در برخی از بحران تنظیمات این تعداد سر به فلک کشید بیش از 70 ٪ است.

ابولا تجربه

افزایش جنسی و خشونت مبتنی بر جنسیت مشاهده شد در طول 2013-2015 شیوع ابولا در غرب آفریقا. تخمین های مربوط به این حوزه دشوار است برای به دست آوردن و بسیار کمتر گزارش شده است. بازماندگان خشونت نادیده گرفته شد به عنوان سلامت کارگران شمارش تعداد موارد ابولا.

با توجه به برخی از گزارش ها در گینه گزارش 4.5% افزایش جنسی و خشونت مبتنی بر جنسیت و دو بار به عنوان بسیاری از تجاوز. بیشتر از این خشونت آشکار بود تنها با آن عواقب مخربی برای زنان و دختران است.

پس از ابولا هر دو سیرالئون و لیبریا شاهد شکوفایی در بارداری, نرخ.

تشابه پاسخ به ابولا و COVID-19 قابل توجه می باشد. بهداشت عمومی زیرساخت در طول ابولا آمد به توقف سنگ زنی. در تلاش برای کنترل این ویروس دولت شاغل بسیاری از جریان های اجتماعی فاصله استراتژی. این شامل مدرسه تعطیلی حکومت و قرنطينه.

به عنوان ابولا در سراسر غرب آفریقا به شدت بر دوش امداد تلاش های شکست خورده به حساب به ویژه برای جمعیت های آسیب پذیر. نیازهای زنان و دختران به خصوص در مورد روابط جنسی و خشونت مبتنی بر جنسیت بودند تا حد زیادی نادیده گرفته و در پاسخ و بازیابی برنامه ریزی است.

بسیاری از سازمان ها منتظر ماند تا ابولا تحت کنترل قبل از پرداختن به این نیازها. سپس آن را خیلی دیر شده بود.

درس های آموخته شده

یکی از کلیدی درس های آموخته شده از شیوع بیماری ابولا که شیوع ترک زنان و دختران به خصوص در معرض خشونت است. اشتباهات ساخته شده در طول اپیدمی ابولا در حال درس های ارزشمند در COVID-19 پاسخ.

دولت ها باید اطمینان حاصل شود که حفاظت از زنان و دختران از سمت راست شروع یک بیماری همه گیر. اما یک رویکرد بالا به پایین است نه به اندازه کافی. پیشگیری و مقابله با اقدامات باید به طور یکپارچه در سراسر بخش.

تحقیقات نشان داده مستقل زنان گروه به تنها مهم ترین عامل در مقابله با خشونت علیه زنان و دختران است. در نور از این زنان و دختران باید درگیر در توسعه و ارائه خدمات در طول COVID-19. و اطلاعات جامع در جنسیتی تاثیر COVID-19 باید جمع آوری شود.

همه حفاظتی خدمات برای زنان و دختران باید طبقه بندی شده به عنوان “ضروری” در طول هر یک فاجعه است. خشونت خطوط تماس ویژه فضاهای امن سلامت جنسی و باروری, خدمات ارجاع مسیر و عدالت مکانیسم های لازم در قبل از همه گیر بار و حتی بیشتر مهم در بحران است.

دولت باید در شناسایی سازمان در حال حاضر متمرکز بر روابط جنسی و خشونت مبتنی بر جنسیت و آنها را به ابزارها و منابع برای ادامه حمایت از زنان و دختران در طول بیماری همه گیر. پس اجتماعی فاصله گرفتن محدودیت های غربالگری فرصت های این سازمان باید کاوش جایگزین راه را برای ورود زنان به دسترسی به مراقبت های ویژه در مکان هایی مانند سوپر مارکت ها و داروخانه ها.

به عنوان بیمارستان ها و کلینیک های برخورد با بیماران آلوده به بخش سلامت باید با همکاری جنسیتی خشونت سازمان برای ارائه خدمات خلاقانه و تقویت ارجاع مسیرهای مطابق با ویروس در کاهش اقدامات.

با کیفیت بالا و مراقبت های بالینی برای بازماندگان باید در دسترس در همه زمان ها. جامعه gatekeepers از جمله مذهبی و سنتی زنان و جوانان رهبران باید نقش کلیدی در هر دو ویروس و خشونت کاهش طرح های. آنها همچنین می توانند به عنوان هشدار دهنده و هشدار به گروه های درون جامعه است.

خط مقدم کارگران باید آموزش دیده برای تشخیص و با خیال راحت مراجعه کنید موارد جنسی و خشونت مبتنی بر جنسیت. و زنان باید آگاه باشند از این افزایش خطر در زمان بحران و که در آن برای دسترسی به راهنما.

عواقب جنسی و خشونت مبتنی بر جنسیت نه پایان زمانی که پزشکی بحران های موجود. تاثیر COVID-19 خواهد بود گسترده ای در مقیاس دیرینه و به احتمال زیاد نسل. پاسخ و بازیابی برنامه ریزی باید اطمینان حاصل شود که کسانی که بیشتر تحت تاثیر COVID-19 فراموش نکرده است.

تحقیقات انجام شده توسط Alexandra ریگان یک کارشناسی ارشد بهداشت عمومی نامزد در دانشگاه بوستون دانشکده بهداشت

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de