اسکاتلند به تصویب رایگان محصولات بهداشتی برای تمام زنان

این قانون را محصولات مانند تامپون و نوار بهداشتی رایگان برای همه زنان در اسکاتلند موجود در تعیین مکان های عمومی مانند مراکز جامعه جوانان باشگاه ها و داروخانه ها.

این طرح که انتظار می رود به تصویب آن رای اول در تفویض پارلمان اسکاتلند در روز سه شنبه.

دوره محصولات (ارائه رایگان) اسکاتلند لایحه پیشنهاد شد توسط اسکاتلندی مجلس مونیکا لنون که برای اولین بار ارائه پیش نویس یک طرح در سال 2017. هزینه انتظار می رود که حدود 24.1 میلیون پوند ($31.24 میلیون).

“این اقلام لوکس. آنها در واقع ضروری است و هیچ کس در اسکاتلند باید برای رفتن بدون دوره محصولات” لنون گفت:, و اضافه کرد که این لایحه که در مورد “دوره کرامت”.

“ما در حال تغییر فرهنگ و این واقعا هیجان انگیز است که کشورهای دیگر حق در سراسر جهان در حال تماشای بسیار نزدیک برای دیدن آنچه که ما انجام,” او گفت:.

مشاوره سند پیشنهاد شده مدل سازی این طرح در سیستم های مبتنی بر کارت به صورت رایگان, کاندوم, که در آن کاربران ثبت نام رایگان کارت و یا کوپن به ارز برای محصولات.

اسکاتلند در سال 2018 بود که دولت برای اولین بار در جهان به ارائه رایگان محصولات بهداشتی در مدارس و کالج ها و دانشگاه ها.

محصولات بهداشتی در بریتانیا در حال حاضر مشمول مالیات 5 ٪ — به اصطلاح “تامپون مالیات”. نخست وزیر سابق دیوید کامرون دولت گفت: می خواستم آن را به پایان منفور مالیات اما که دست خود بسته بود توسط اتحادیه اروپا قوانین که تنظیم نرخ مالیات برای محصولات خاص.

دولت اعلام کرد آن را رها مالیاتی در سال 2016 اما این اتفاق افتاده و در عین حال این موضوع شده تحت فشار قرار دادند به حاشیه در طول Brexit روند.

هیچ مالیات بر دوره محصولات در ایرلند کانادا استرالیا کنیا و هند و کلمبیا, مالزی, نیکاراگوئه, جامائیکا, نیجریه و اوگاندا و لبنان و ترینیداد و توباگو دولت اسکاتلندی جلسه در این لایحه گفت.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im