دولت بریتانیا گزارش شده است که به دنبال امکان ساخت یک پل بین اسکاتلند و ایرلند شمالی است. ایده ایجاد چنین ارتباط است که بیش از یک قرن با Brexit آوردن یک تجدید تمرکز بر روی این لینک کلیک کنید بین بریتانیا و ایرلند شمالی شاید وقت آن است که برای این چشم انداز تبدیل شدن به واقعیت است. سوالات کلیدی هستند که آیا یک پل می تواند هر دو امکان پذیر و اقتصادی است.

معمار اسکاتلندی آلن Dunlop اخیرا پیشنهاد دو مسیر ممکن برای یک پل. شمال مسیر خواهد اتصال Mull of Kintyre در اسکاتلند به Torr در ایرلند شمالی و جنوبی یکی را لینک Portpatrick در Dumfries and Galloway به لرن در شهرستان انتریم.

اگر چه در 45کیلومتر از مسیر جنوبی است و دیگر از این دو با 20 کیلومتر از آن است که به احتمال زیاد به گزینه مورد نظر به دلیل آن را نمی خواهد نیاز به جاده جدید زیرساخت های روی زمین است. آن است که سریعتر برای رسیدن به از بیشتر مناطق پرجمعیت اسکاتلند و نمی خواهد نیاز به رانندگی را از طریق ارتفاعات و پایین Kintyre شبه جزیره.

این نگرانی مطرح شده که جنوب مسیر عبور بوفورت (ابهامزدایی) را لسبیین در یک سنگر است که 200-300 متر عمق 35 کیلومتر طول و 3.5 متر عرض دارد. سنگر استفاده شده است به عنوان یک کمپرسی سایت به صورت متعارف و شیمیایی مهمات از اوایل قرن 20th. آن است که به فکر استفاده شده است به دور از بیش از یک میلیون تن از سلاح ها و همچنین چند تن از زباله های هسته ای.

هزینه های کاهش خطرات ناشی از ساخت یک پل بر بوفورت (ابهامزدایی) را لسبیین می تواند سنگین تر بودن هزینه اضافی زیرساخت های مورد نیاز برای شمال مسیر. بنابراین کوتاه شمال پل به احتمال زیاد خواهد بود ارزان تر و امن تر از گزینه های ارائه شده از ریسک زیست محیطی که در بخشی از دریای ایرلند می تواند حذف شود. (در این مرحله وجود دارد این است که هیچ تصویر روشنی از میزان گسترش سلاح آلودگی است.)

پیشنهاد پل مسیرهای بین Torr و Mull of Kintyre (شمال مسیر قرمز) و لرن و Portpatrick (مسیر جنوبی بنفش). راینر Lesniewski/شاتر

جهان طولانی ترین دریا, پل, هنگ کنگ-Zuhai-ماکائو لینک در چین است 55km در مجموع از جمله پل اصلی یک تونل زیر دریا و دو لینک جاده عبور آب تا 120 متر عمق. دریای ایرلند است بین 100 و 200 متر عمیق است که می تواند قرار دادن پل شمع به بستر دریا بسیار دشوار است و ساخت یک تونل در زیر آن گران است. پس مشکل از ارتباط اسکاتلند و ایرلند شمالی ارائه یک بازی هیجان انگیز ساخت و ساز چالش برای سازندگان پل.

ایان Firth, یک, انگلیسی, مهندس سازه, پیشنهاد یک راه حل که شامل یک کابل-پشتیبانی شناور پل با آن برج های پشتیبانی شده توسط بزرگ مستغرق کرجی متصل به بستر دریا توسط کابل. متناوبا یک شناور تونل در قالب یک مستغرق لوله افسار به بستر دریا توسط کابل می تواند مورد استفاده قرار گیرد. معمولی کابل-پشتیبانی پل با برج های خود را قرار داده شده در روغن-دکل سبک فریم استراحت در بستر دریا با ارائه یک راه حل برای این بخش از آبهای کم عمق.

طرح شناور پل و تونل در بالا توضیح داده خواهد رسم بر تخصص در ساخت و ساز از ساحل ساختار. این ایده ها جدید نیستند اما از آنها آزمایش شده است قبل از. آنها در حال حاضر در حال بررسی در نروژ بزرگترین بزرگراه ساحلی پروژه که شامل پیوستن تعدادی از fjords در طول 1100km-طولانی E39 مسیر.

اما نروژی سازه باید به پل یک تعداد نسبتا کوتاه امتداد آب, طولانی ترین بودن 4.5 متر. این است که بسیار کوچکتر از 45کیلومتر طول (یا 25کیلومتر اگر امن تر از غرب مسیر انتخاب شده است) پیشنهادی برای پل بین اسکاتلند و ایرلند شمالی است.

هزینه ها و چالش ها

سوال اصلی که در اینجا مطرح می شود این است که آیا برای ساخت در بالا یا زیر آب. یک مستغرق تونل را به جلوگیری از خطر برخورد کشتی. اما برای دیگر مسیر جنوبی یک تونل را به محدود کردن گزینه های ایمنی در صورت آتش سوزی یا تصادف. یک پل در بالا آب نیاز برج های آن به فاصله حدود 1 کیلومتر از هم جدا اجازه می دهد بیش از دو کشتی عبور از هر یک از دیگر در یک پل دهانه (حداقل حمل و نقل به عرض 400 متر). این پل همچنین ممکن است نیاز به بسته می شود از زمان به زمان با توجه به آب و هوای خشن با تجربه در ایرلندی کانال.

قیمت به پرداخت هزینه برای این پروژه نامشخص است. هزینه £20 میلیارد شناور توسط دولت و Dunlop است تخمین می زند که پیشنهاد خود را هزینه حدود £15 میلیارد. در عین حال با توجه به تست های پیچیده و چالش برانگیز ساخت و ساز درگیر در ساخت پل قرار دادن یک شکل بر روی آن در این مرحله است که تقریبا غیر ممکن است – هزینه های واقعی می تواند بسیار بالاتر است.

با این که ساختمان ایرلند شمالی-اسکاتلند پل ارائه می دهد تعدادی از مزایای بالقوه در نظر آوردن جوامع نزدیک و بهبود تجارت است. این امر همچنین ارائه یک محرک قابل توجهی برای بخش ساخت و ساز در انگلستان و تحقیقات نوآورانه مواد و روش های ساخت و ساز. همه این جنبه ها می تواند مزایای قابل توجهی به اقتصاد است.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.dehec.su

خرید کتاب زبان اصلی

آموزش سئو