دانشمندان در حال رشد ناامنی قرار می دهد آزادی علمی در خطر

در ایران چند محققان از جمله فرانسه فریبا Adelkhah و رولاند Marchal (Sciences Po) و استرالیا کایلی مور-گیلبرت (دانشگاه ملبورن) شده اند بازداشت و تحت اتهام جاسوسی. همه انکار اتهامات و در عین حال چهره چند سال در زندان است.

خود را در وضعیت نگران کننده است. با توجه به بیشتر های اخیر “رایگان به فکر می کنم” گزارش سازمان پژوهشگران در معرض خطر (SAR) بین ماه های سپتامبر 2018 و اوت 2019 وجود دارد 324 حملات عالی-آموزش و پرورش جوامع در 56 کشور جهان است. نرخ رو به افزايش بوده است و حملات رخ داده است و حتی در کشورهای با رتبه بندی دانشگاه ها مانند انگلستان و ایالات متحده است. در آمریکا و چند تن از اساتید شد موضوع آزار و اذیت از جمله تهدید به مرگ. در مجارستان یک عضو اتحادیه اروپا, دولت, دانشگاه اروپای مرکزی (CEU) رانده شد از بوداپست و مجبور به نقل مکان به وین.

با توجه به داده ها از علمای نجات صندوق (SRF) با وجود این افزایش از شرایطی که در آن تروریست ها و یا اضافی دولتی گروه هدف دانشگاهیان, دولت هنوز علت محقق آزار و اذیت.

جهانی شدن نه حل چالش های آزادی علمی

افزایش تحرک در آموزش عالی است و نه حل و فصل چالش های آزادی علمی. حتی یک رشد حضور دانشگاه از کشورهای نوظهور (مانند آرژانتین, برزیل, چین, هند, ایران, مالزی, پاکستان, لهستان, روسیه, عربستان سعودی, آفریقای جنوبی, کره جنوبی و تایلند و ترکیه) در میان جمعیت بالای 1000 دانشگاه ها با توجه به 2019 دانشگاهی, رتبه بندی دانشگاه های جهان (ARWU) منتشر شد در رتبه بندی شانگهای به حال نه تاثیر مثبت قابل توجهی در افزایش آزادی علمی در سراسر جهان است. در عین حال این آزادی علمی دفاع در خط با سال 1997 یونسکو پیشنهاد به تصویب رسید اما چهار عضو. در واقعیت اما تضمین نهادی و اجزاء منحصر به فرد از آزادی علمی اخذ شده مشکل تر و نه کمتر.

آزار و اذیت از دانشمندان است نه محدود به حملات فیزیکی. در آن طول می کشد شکل های دیگری از جمله تهدید و ارعاب تصرف وسایل شخصی و صرفه جویی با توجه به 2017 و 2018 “رایگان به فکر می کنم” گزارش می دهد. هدف قرار دادن اعضای خانواده نیز گزارش شده است که در چندین کشور.

چه می توان کرد ؟

برای پاسخ به حملات بر آزادی علمی متعددی طرح شد و برخی از سازمان های غیر دولتی و دانشگاه ها ایستاده بود کنار قربانیان این حملات. برای مثال SAR شبکه ما دانشگاه کار کرده است از سال 1999 برای حفاظت از دانشمندان و پیشنهاد راه حل های عملی برای کسانی که نیاز دارند. در علاوه بر این به تلاش برای کمک به ترتیب مواضع آنها همچنین ارائه خدمات مشاوره ای و مبارزات برای محققان و میزبان خود را.

دیگر ما مبتنی بر سازمان در معرض خطر دانشمندان در سراسر جهان تاسیس شد جامعه از دانشمندان شناخته شده به عنوان دانشگاه در تبعید. بر اساس این اعتقاد است که آزادی علمی و آزادی از پرس و جو در حال اساسی حقوق بشر آنها بر بالا بردن آگاهی عمومی و حمایت را تهدید نمود. در سال 2009 آلن گودمن, رئيس جمهور و مدیر عامل موسسه آموزش بین المللی (IIE) اظهار داشت که “زیادی وجود دارد ما نمی دانیم که” با توجه به محدوده خطر انقراض دانشمندان مشکل است. او در نظر گرفته IIE کمک به طور موقت در حالی که آزار و اذیت از دانشمندان به عنوان یک “گسترده فاحش و واقعی”.

اما سوال این همبستگی در میان دانشگاهیان همراه با مسئولیت حفاظت از آزادی علمی منجر شود بسیاری از دولت ها نه به ایستادن کنار این پدیده است.

تاریخ مورد آزار و اذیت یهودیان محققان فراموش نشدنی در حافظه از کشورهای غربی. هنگامی که یک سال 1933 نازی قانون حذف یهودیان از داشتن نقش در دانشگاه های کشورهای دیگر در اروپا می تواند آنها را با ارائه ایمنی و شغل. ما سیاست های مهاجرتی نیز ارائه امکانات محدودی از مهاجرت. شمال غربی تاریخچه پروفسور دانیل گرین به کاوش در این مسیر گرفته شده توسط محققان در حال فرار از آزار و اذیت در اروپا و از او می پرسد:

“چرا آن را بسیار سخت برای کشورهای دیگر به اعتراف یهودیان (به جای پرسیدن چرا یهودیان فقط ترک)?”

دولت باید در عمل بیشتر

در فرانسه محقق Llora اسرائیل نوشت: یک سال 2016 گزارش برای دولت فرانسه در مورد این موضوع. او اظهار داشت که نگرانی های اخلاقی نه تنها آشکار است اما آنها نیز ممکن است مهم پیشرفت های علمی آیا به عنوان یهودی آلمانی محققان به میزبانی ایالات متحده بین سال های 1933 و در سال 1944. میزبانی تبعید دانشگاهیان است که نه تنها یک فرصت برای محققان بلکه برای میزبانی کشور است. او پیشنهاد می کند به در نظر گرفتن نه تنها روند میزبانی در معرض خطر علمای بلکه به فکر می کنم بیشتر خود را ادغام.

بیشتر به توصیه های خود را بر اساس گزارش ملی فرانسه برنامه مکث (برنامه d’accueil en urgence des scientifiques en exil) تاسیس شد در سال 2017 از طریق توافق بین دانشگاه های, وزارتخانه ها و مراکز تحقیقاتی با اروپا پشتیبانی می کند. هدف آن است که به “جایزه محرک مالی برای موسسات آموزش عالی و سازمان های تحقیقاتی که قصد میزبان دانشمندان در معرض خطر و پشتیبانی از فعالیت های خود را”.

در انگلستان این شورا برای در خطر دانشگاهیان (کارا) فراهم می کند و کمک هزینه های تحصیلی به کمک های در معرض خطر دانشمندان از مشکل مناطق و همچنین برنامه های منطقه ای برای حمایت از کسانی که دانشگاهیان ادامه کار در کشورهای خود را همراه با خطرات ساخت او تفاوت از دیگر سازمان های مشابه. برای مثال کارا تاسیس برنامه های منطقه ای در عراق (2006-2012) زیمبابوه (راه اندازی در سال 2009) و سوریه (آغاز شده در سال 2016).

دانشمندان در تبعید با چالش های زیادی روبرو

هنوز این اقدامات کافی را برای بی عدالتی تجربه در معرض خطر از دانشمندان است. در تبعید بیش از حد آنها با چالش های بسیاری از جمله مالی ادغام و حرفه ای prospectives. طرح های مربوط به ایجاد جدید دانشگاه های در تبعید (شبیه به یکی از تاسیس در سال 1933 در ایالات متحده) ممکن است ثبت نام فقط یک بخش کوچک از آواره دانشگاه بدون ذکر هر گونه تأثیر قابل توجهی بر دانشگاه جهانی استقلال یا آزادی به فکر می کنم.

علاوه بر این جهانی شدن توسط نوازنده رویکرد مبتنی بر marketisation آموزش عالی و نئو لیبرال روند منجر به precarisation دانشگاه. به عنوان مثال گزارش های تهیه شده توسط دانشگاه ها و کالج های انگلستان اتحادیه خواستار است که 67 درصد از محققان و تقریبا نیمی از کارکنان آموزش در این کشور باقی می ماند ثابت-مدت قرارداد. این گزارش تاکید در حال رشد آسیب پذیری کلاس دوم تحصیلی شهروندان (کسانی که با داشتن موقعیت) و dehumanising اثرات casualisation در آموزش عالی است.

حتی پژوهشگران برجسته آمریکا و اتحادیه اروپا دانشگاه هستند و تحت تاثیر چنین روند. با توجه به دلتا هزینه پروژه پاره وقت و موقعیت از یک سال و یا کمتر شد رایج ترین عدم تصدی آهنگ انتساب در ایالات متحده در سال 2013. بث بیکر می نویسد: در مورد “پایان آکادمی” با اشاره به پیامدهای منفی در رابطه با تحقیقات, آموزش, اما alsoacademic آزادی است.

شهروندی جهانی, جهانی مسئولیت ارتباط هستند به شدت تحت تاثیر قرار به دلیل “uberisation” از کارکنان در موسسات آموزش عالی. در حالی که وجود دارد یک ضرورت برای کمک به در معرض خطر دانشمندان در سراسر جهان نیز وجود دارد که نیاز به حمایت از دانشگاه ها در سراسر کشور به منظور تقویت علمی همبستگی. متاسفانه روند فعلی در آمریکا و اتحادیه اروپا افزایش دانشگاهی نابرابری و ممکن است تاثیر منفی همبستگی بین المللی و آزادی است.

دانشگاه استقلال یک شرط لازم برای آزادی علمی. در همان زمان, موسسات بخشی از یک فرایند جهانی شدن در آموزش عالی با دید رشد و همکاری است. حتی دولت هایی که ارائه نمی full سازمانی یا دانشگاهی استقلال به دنبال افزایش موسسات خود را رتبه بندی. پروفسور کاترین Kinzelbach برلین-جهانی بر اساس سیاست عمومی موسسه پیشنهاد کرده تحصیلی جدید-freedom index. آن را ارزیابی تخلفات در سراسر جهان به عنوان هیچ یک از شاخص های موجود شامل اندازه گیری از آزادی علمی. در یک تحقیق, مقاله, Jannis گریم و Ilyas Saliba را نشان می دهد مفهومی زمینه به صورت علمی-آزادی index. اگر توسعه از جمله شاخص می تواند تبدیل به یک جالب مشترک چارچوب مرجع در همکاری های بین المللی و جهانی رتبه بندی دانشگاه ها.


Fondation de France پیشرو بشردوستانه شبکه در فرانسه. آن را توسعه داده است یک تخصص منحصر به فرد با کار کردن در کنار بهترین کارشناسان صدها نفر از داوطلبان و هزاران نفر از حرفه ای ها در این زمینه در همه عرصه های مورد علاقه: حمایت از افراد آسیب پذیر, پزشکی, پژوهش, نگرانی های زیست محیطی, فرهنگ, آموزش و پرورش, و غیره. Fondation de France طول می کشد عمل به دو روش: از طریق خود برنامه اقدام و حمایت از کار 857 پایه های خود را تحت نظارت. آن را در نتیجه پشتیبانی از تقریبا 10,000 پروژه در هر سال است.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

خرید کتاب زبان اصلی

آموزش سئو