هفده سال بعد یک ویروس کشنده است که به سرعت در حال گسترش از طریق جهان پرجمعیت ترین کشور است. اما چین تکامل یافته است به یک عنصر اصلی اقتصاد جهانی به ساخت یک بیماری همه گیر قابل ملاحظه ای قوی تر تهدید به بخت و اقبال.

شرکت های بین المللی است که تکیه بر کارخانه های چینی را به محصولات خود را و بستگی به مصرف کنندگان چینی برای خرید و فروش در حال حاضر هشدار از مشکلات پرهزینه است.

اپل و استارباکس و Ikea را به طور موقت بسته فروشگاه در چین است. مراکز خرید در حال ترک, تهدید, فروش کفش نایک, Under Armour, لباس و مک دونالد همبرگر. کارخانه های ساخت خودرو برای جنرال موتورز و تویوتا به تاخیر انداختن تولید آنها به عنوان منتظر کارگران برای بازگشت از ماه تعطیلات سال جدید است که توسعه یافته توسط دولت برای متوقف کردن گسترش ویروس. خطوط هوایی بین المللی از جمله آمریکایی دلتا ایالات لوفت هانزا و خطوط هوایی بریتانیا را لغو پروازها به مقصد چین است.

رشد اقتصادی چین در انتظار لغزش این سال به 5.6% از 6.1 درصد در سال گذشته با توجه به محافظه کار پیش بینی از اقتصاد آکسفورد است که بر اساس تاثیر این ویروس تا کنون. که به نوبه خود کاهش رشد اقتصاد جهانی برای سال 0.2% به نرخ سالانه 2.3% — کمترین سرعت پس از بحران مالی جهانی از یک دهه پیش.

People wearing protective masks are seen in an Apple Store, as China is hit by an outbreak of the new coronavirus, in Shanghai, China, January 29, 2020. Reuters

مردم با پوشیدن ماسک محافظ دیده می شود در یک فروشگاه اپل به چین است که آمار شیوع کروناویروس جدید, در, شانگهای, چین, ژانویه 29 سال 2020 است. ایسنا

بازگشت از تعطیلات طولانی برای اولین بار پس از coronavirus’ تهدید شد, روشن, سرمایه گذاران چینی فرستاده سهام در چین پایین در حدود 8 درصد در روز دوشنبه. بازارهای سهام در سراسر جهان را فرو برد در روزهای اخیر به عنوان حس می کشد نگه دارید که یک بحران بهداشت عمومی می تواند جلوه های ویژه گرافیکی را به یک شوک اقتصادی.

در نشانه ای از تعمیق نگرانی رهبران چین روز یکشنبه مشخص شده برنامه ای برای تازه تزریق اعتبار به اقتصاد است. که شامل خالص 22 میلیارد دلار برای تقویت بازار پول و همچنین شل تر استقراض شرایط برای شرکت های چینی.

هر چند چین کارخانه های تولید هنوز ذهن خم آرایه نسبتا ساده و کم ارزش محصولات مانند لباس و پلاستیک محصولات آنها به مدت طولانی از زمانی تسلط پیشرفته تر و حرفه پرسود مانند گوشی های هوشمند, کامپیوتر و قطعات خودرو. این کشور به تکامل را به یک بخش اساسی از زنجیره عرضه جهانی تولید قطعات مورد نیاز کارخانه از مکزیک به مالزی.

چین نیز افزایش یافته است به یک بازار مصرف یک کشور از 1.4 میلیارد نفر با یک رشد اشتها برای ابزارهای الکترونیکی پوشاک مد و سفر به دیزنی لند.

تجارت جنگ با مغلوب ساختن پیشی جستن دولت باعث شده است تا جزئی ترین جدایی از ایالات متحده و چین دو اقتصاد بزرگ بر روی زمین است. شرکت های چند ملیتی است که باید مورد استفاده در کارخانه در چین برای اینکه اجناس خود را به دنبال جلوگیری از آمریکا تعرفه ها با تغییر تولید به کشورهای دیگر — به خصوص ویتنام است. Coronavirus ممکن است سرعت بخشیدن به این روند حداقل برای یک بار باید شرکت های جهانی خود را قفل شده است و خارج از چین.

شیوع این ویروس در ووهان یک شهر است که به 11 میلیون نفر درخواست دولت چین به طور موثر قرنطینه شهر و خیلی از اطراف هوبئی محرومیت مردم را از حرکت در اطراف.

تا به حال تاثیر بر کارخانه ها محدود بود توسط این واقعیت است که شیوع آشکار شد در طول سال جدید قمری, مهم ترین تعطیلات سال. بسیاری از کسب و کار بسته شده در طول تعطیلات در حالی که صدها میلیون نفر از کارگران مهاجر در بازگشت به خانه به خانواده خود در حومه شهر.

A woman walks through an empty shopping mall in Beijing, Feb 1, 2020. In the nearly 20 years since SARS, China’s importance in the global economy has grown exponentially. (Giulia Marchi/The New York Times)

یک زن از طریق پیاده روی خالی مرکز خرید در پکن فوریه 1, 2020. در نزدیک به 20 سال پس از سارس در چین اهمیت در اقتصاد جهانی نمایی رشد کرده است. (Giulia Marchi/نیویورک تایمز)

در تلاش برای نگه داشتن مردم در خانه و توقف گسترش ویروس دولت تمدید تعطیلات از طریق پنج شنبه, اضافه کردن سه روز. اما ترس از ویروس بسیار گسترده و شدید است که بسیاری از کارگران به احتمال زیاد به باقی می ماند به دور از کارخانه شهرهای این هفته است.

یک اپیدمی وحشتناکی همزمان با تعطیلات بزرگ تقریبا قطعا املا از دست دادن قابل توجهی از فروش به چین گردشگری و هتلداری, صنایع. هتل ها و رستوران ها است که به طور معمول خواهد بود پر از خوشگذرانی خالی هستند. کنسرت و رویدادهای ورزشی لغو شده اند. IMAX صفحه بزرگ فیلم شرکت مستقر در تورنتو به تعویق انداخته است انتشار پنج فیلم آن در نظر گرفته شده بود به نمایش گذاشتن در چین در طول تعطیلات.

حتی به عنوان تعطیلات رسمی به پایان می رسد کسب و کار بعید است به بازگشت به حالت عادی. بسیاری از عمده مناطق صنعتی — از جمله شانگهای سوژو و استان گوانگدونگ — باید در طول این تعطیلات حداقل یک هفته دیگر جلوگیری از کارگران از بازگشت.

با پرواز به چین محدود و اضطراری بهداشت عمومی محدودیت در محل های چینی عملیات شرکت های چند ملیتی به احتمال زیاد محدود می شود. بانک های عمده از جمله گلدمن ساکس و جی پی مورگان چیس در حال کارگردانی است که کارکنان است که باید در بازدید از سرزمین اصلی چین ماندن در خانه به مدت دو هفته.

جنرال موتورز در سال گذشته به فروش بیشتر خودرو در چین نسبت به ایالات متحده است. آن کارخانه های چینی بسته خواهد شد حداقل برای یک هفته دیگر در درخواست از دولت است. شرکت موتور فورد. به گفته مدیران در چین به کار از خانه در حالی که آن کارخانه ها باقی می ماند idled گفت: یک سخنگوی این شرکت.

همه از این می تواند ویران کردن بازی با کسب و کار است که بستگی چین برای قطعات از کارخانه خودرو در غرب میانه آمریکا و مکزیک به پوشاک گیاهان در بنگلادش و ترکیه است.

اگر مشتریان نمی توانید خرید آنچه آنها نیاز دارند از چین و کارخانه های چینی می تواند به نوبه خود بریده بریده سفارشات برای واردات ماشین آلات, قطعات و مواد اولیه — تراشه های کامپیوتری از تایوان و کره جنوبی مس از شیلی و کانادا و تجهیزات کارخانه از آلمان و ایتالیا.

“این به طور بالقوه می تواند مختل جهانی زنجیره تامین” گفت: Rohini Malkani یک اقتصاددان در DBRS مورنینگ جهانی رتبه اعتباری کسب و کار. “این خیلی زود است که بگوییم چه زمانی آن است که رفتن به گذشته است.”

مشابه نگرانی همراه شیوع بیماری سارس در سال 2002 و 2003 زمانی که ویروس پدید آمده در جنوب استان گوانگدونگ قبل از گسترش در سراسر چین و در سراسر جهان کشته شدن نزدیک به 800 نفر در حداقل 17 کشور جهان است.

چین به تازگی به عضویت سازمان تجارت جهانی به دست آوردن دسترسی به بازارهای سراسر جهان است. آن را کنترل و مهار آن به ظاهر بی حد و حصر عرضه دستمزد پایین کارگران به تولید کالاهای مصرفی ارزان قیمت. اقتصاد آن بر محور صادرات است. آن در بازار مصرف همچنان در مراحل ابتدایی است.

A nearly deserted road outside Beijing Capital International Airport, which is usually choked with traffic, in China on Feb 3, 2020. The Chinese capital, like other cities far from the epidemic’s centre, has imposed restrictions and shut down public spaces, straining the ties that bind society. (Giulia Marchi/The New York Times)

تقریبا خالی از جاده خارج پکن پایتخت فرودگاه بین المللی است که معمولا فشرد با ترافیک در چین در فوریه 3 سال 2020 است. چینی پایتخت, مانند شهرهای دیگر به مراتب از بیماری همه گیر در مرکز تحمیل محدودیت و تعطیل عمومی فضاهای زور زدن روابط است که با اتصال جامعه است. (Giulia Marchi/نیویورک تایمز)

در سال های پس از چین سالانه اقتصادی خروجی چندین برابر بیش از هشت گانه به حدود 14 تریلیون دلار از $1.7 تریلیون دلار با توجه به بانک جهانی. سهم خود را از تجارت جهانی بیش از دو برابر شده و به 12.8 درصد در سال گذشته از 5.3 درصد در سال 2003 با توجه به اقتصاد آکسفورد.

اقتصادی آن خروجی هر فرد را چند برابر کرده است به حدود $9,000 سال گذشته از حدود 1500 دلار در سال 2003 به خانواده ها پول نقد اضافی برای یک طیف عظیمی از کالاهای مصرفی.

“چین امروز حساب برای حدود یک سوم از رشد اقتصادی جهانی یک سهم بیشتری از رشد اقتصاد جهانی کمتر از آمریکا و اروپا و ژاپن در ترکیب” اندی Rothman یک اقتصاددان در ماتیوز آسیا, صندوق سرمایه گذاری, مدیر اشاره کرد در شهادت اخیر قبل از کنگره پانل.

ایالات متحده در صنعت نیمه هادی است که به ویژه تثبیت شده در چین است که عمده تولید توپی و یک بازار برای محصولات خود را. اینتل مشتریان در چین حدود 20 میلیارد دلار درآمد در سال 2019 یا 28 درصد از مجموع آن برای سال.

کوالکام غالب سازنده تراشه برای تلفن های موبایل حتی بیشتر وابسته به چین, نقشه کشی 47 درصد از درآمد سالانه خود را — و یا نزدیک به 12 میلیارد دلار — از فروش در کشور است.

هیچ کس نمی داند چه مدت coronavirus شیوع خواهد داشت که تا چه حد آن را گسترش و یا چگونه بسیاری از زندگی آن را ادعا می کنند. آن است که غیر ممکن است برای محاسبه میزان که آن را به اخلال در اقتصاد چین است. اما چین توانمند قد در جهان اقتصاد به این معنی است که تاثیر زمان شیوع است به احتمال زیاد به طور قابل ملاحظه ای بیش از سارس.

“دست کشیدن بر روی اثر برای اقتصاد جهانی در حال رفتن به بسیار بزرگتر از آنها بودند” گفت: Nicholas R. Lardy, یک چین متخصص در پترسون موسسه بین المللی اقتصاد در واشنگتن است.

برای تولید کنندگان و زمان شیوع این بیماری ممکن است به منظور محدود کردن آسیب. آنها فقط به پایان سه ماهه چهارم زمانی که تولید را افزایش می دهد برای دیدار با تقاضا برای تعطیلات زمستانی. پایان ماه ژانویه به طور معمول کند.

اما اثرات این ویروس در زنجیره تامین که بزرگ شده اند به شدت پیچیده و دشوار است برای پیش بینی است. تنها بخشی از یک محصول پیشرفته مانند تلویزیون های هوشمند ممکن است از ده ها تن از قطعات کوچکتر با هر یک از این مونتاژ شده از قطعات دیگر. شرکت های خود را اغلب نمی دانند که این تولید کنندگان هستند که سه و چهار پله پایین زنجیره ای.

“اگر از شما اجرا از ویدجت است که ضروری است به فرآیندهای تولید و تمام کسانی که ویدجت آمده از چین و سپس آن را به خوبی ممکن است که خود را در خطوط تولید به خبرنگاران گفت:” بن مارس جهانی اقتصاد در اقتصاد آکسفورد در لندن است. “این مشکلات به احتمال زیاد به ظاهر همه در سراسر جهان است.”

این یک مشکل تبدیل شد پس از سال 2011 زلزله و سونامی در ژاپن که ویران کنندگان. بسیاری از شرکت ها بر عهده آنها خرید قطعات از طیف متنوعی از تامین کنندگان و حفاظت از آنها از کمبود تنها به تحقق بخشیدن به که اجزای حیاتی تولید شده توسط گیاهان تک.

در صورتی که در چین عواقب به احتمال زیاد ،

“ما در حال صحبت کردن در مورد یک برنامه به طور بالقوه گسترده ای باریک از یک کشور است که تمام جهان بستگی دارد به عنوان یک کارگاه ساخت” گفت: سوزان یاور یک اقتصاددان در مورد غربی رزرو دانشگاه و اقتصاددان ارشد سابق در وزارت بازرگانی. “اثرات غیر منتظره خواهد بود.”

اپل مونتاژ ترین از محصولات خود در چین است. این شرکت به شدت محدود سفر در چین برای کارکنان خود آن مدیر اجرایی تیم کوک گفت: در یک درآمد تماس سه شنبه.

اپل فاش بسیار گسترده تر نوسانات در آن پتانسیل درآمد برای سه ماهه جاری در مواجهه با عدم قطعیت در اطراف کارخانه تولید و فروش محصولات خود را.

کسانی که عدم قطعیت عمیق تر در روز شنبه. اپل که مشتق در حدود یک ششم از فروش آن از چین اعلام کرد که نزدیک به 42 فروشگاه ها در کشور است.

خارج شده و اقدام به خرید حجم وسیعی از محصولات خود را از کارخانه های چینی در حالی که عامل 430 فروشگاه ها در کشور از جمله در مناطق تعطیل توسط قرنطینه. این شرکت با کاهش ساعت در برخی از فروشگاه های وال مارت سخنگوی گفت.

“ما هنوز هم ممکن است در مراحل اولیه” از coronavirus بحران جودیت مک کنا که اجرا می شود خارج شده و کسب و کار بین المللی نوشت: در یک داخلی یادداشت در روز جمعه.

چین بزرگترین تولید کننده اسباب بازی. در بین المللی در نمایشگاه اسباب بازی در نورنبرگ آلمان بسیاری از تولید کنندگان چینی ابراز اطمینان کرد که کارخانه های خود را به زودی بازگشایی گفت: ریک Woldenberg مدیر اجرایی منابع یادگیری یک خانواده متعلق به تولید کننده محصولات آموزشی و اسباب بازی در ایلینوی.

“اما هیچ کس کاملا مطمئن شوید که چگونه بسیاری از این اطلاعات را می توان با تکیه بر” Woldenberg گفت.

به دلیل جنگ تجاری این صنعت به طور موثر آماده برای یک لحظه که در آن دسترسی به تامین کنندگان چینی بود imperilled, Woldenberg گفت. در ماه دسامبر زمانی که برگ برنده دولت بود و تهدید به اعمال اضافی 15 درصد تعرفه واردات چین, بسیاری از شرکت های اسباب بازی با سرعت بالا سفارشات خود را به ضرب و شتم مهلت. برخی از تغییر تولید به تایلند و ویتنام برای جلوگیری از این تعرفه ها در دسترس نباشد.

Toymakers به زودی نیاز به بازسازی موجودی. “اگر این می رود برای چهار ماه بیشتر ما در حال صحبت کردن در مورد یک مشکل بزرگ” گفت: جیم نقره, مدیر اجرایی TTPM.com یک مصرف کننده تحقیقات سایت.

پس از سارس در چین رنج می برد چندین ماه از اقتصادی انقباض و سپس بازگشت به طور چشمگیری. که ممکن است اتفاق می افتد در این زمان بیش از حد. تنها یقین این است: هر چه اتفاق می افتد در چین احساس خواهد شد به طور گسترده ای.

“به وضوح چین تبدیل شده است بسیار بیشتر بازیکن در غالب در دنیای اقتصاد” گفت: ممکن است از آکسفورد اقتصاد است. “این فقط خیلی بیشتر درگیر در زنجیره تامین جهانی. بیش از دهه گذشته این بوده است spender از آخرین چاره برای اقتصاد جهانی است.”

©2020 شرکت نیویورک تایمز

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

خرید کتاب زبان اصلی

آموزش سئو