قایقرانی از طریق یک طوفان کامل از COVID-19 با جهانی پایه درآمد برای اندونزی

به عنوان جهان بازدید یک طوفان کامل از COVID-19 دولتها در سراسر جهان در حال مواجهه با چالش برانگیز ترین و نجیب وظایف در تاریخ خود: خود را برای نجات مردم و اقتصاد است.

در حالی که اقدامات پیشگیرانه مانند فاصله فیزیکی و ماندن در خانه ضروری است برای به حداقل رساندن گسترش ویروس های رسانه های عمومی و به ما یادآوری می کنند از جمله اقدامات در حال حاضر طبقه ممتاز تعصب.

کسانی که در پایین نردبان اجتماعی و اقتصادی در حال تلاش برای تطابق با چنین اقداماتی برای قابل لمس دلیل: آنها باید در پیدا کردن راه هایی برای پایان می رسد دیدار. آنها نیاز به پول برای زنده ماندن روزانه و آنها به آن نیاز دارید در حال حاضر.

کشورهای توسعه یافته باید به منابع و رفاه معماری در محل برای سهولت شهروندان خود را در سختی ها در این بحران است. پولی و مالی و رفاه مداخلات راه اندازی شده است در مقیاس بی سابقه ای به دلیل این بیماری همه گیر ممکن است بدتر از رکود بزرگ.

در ضمن پایین و کشورهای با درآمد متوسط در حال ضربه سخت تر اما کمتر منابع و تکه تکه رفاه سیستم های ترک آنها را قادر به انجام این مقیاس از مداخلات ما دیده می شود در کشورهای توسعه یافته است. خود را در بازارهای مالی را نیز تحت تاثیر سیستم مالی جهانی را شوک در این بیماری همه گیر عصر.

یک راه حل برای مقابله با این بیماری در کشوری مانند اندونزی با اتخاذ اساسی جهانی درآمد.

فارسی وکیل و فیلسوف توماس ابداع اساسی درآمد’ به عنوان یک ایده تخیلی در 1516. ایده اصلی مراکز بر این تصور است که دولت بدون قید و شرط پرداخت یک پایه درآمد برای هر عضو یک جامعه در یک فرد حق اساس و بدون معنی آزمایش و بدون یک کار مورد نیاز است.

به نظر ما, جهانی, درآمد عمومی می تواند تصویب شده توسط, اندونزی یک کشور است که با نزدیک شدن به وضعیت یک upper-middle-income اقتصاد است.

هنوز اندونزی در تلاش است در طول این زمان از این بیماری همه گیر. این کشور بوروکراسی به عنوان به خوبی به عنوان آن فقیر مدیریت مالی مانع اندونزی از کمک به مردم نیازمند در طول این زمان دشوار است.

UN_photos/فلیکر CC BY

درآمد برای همه از بودجه ایجاد کرد

دولت می تواند تغییر در آن ایجاد کرد وجوه سیاست بنابراین این بودجه می توان بدون قید و شرط برای حمایت از مردم در یک شکل اساسی جهانی درآمد در طول COVID-19 بیماری همه گیر.

رییس جمهور فرانسه “Jokowi” Widodo معرفی کرده است ایجاد صندوق های پس از 2015 به افزایش زیرساخت های توسعه در مناطق روستایی است. دولت متعهد Rp 400 میلیارد (27 میلیارد دلار آمریکا) به پرداخت بیش از 78,000 روستاها از 2019-2024.

این بودجه بیشتر صرف توسعه زیرساخت های فیزیکی مانند تعمیر و ایجاد دفاتر و یا ساخت جاده ها و امکانات عمومی.

فساد و سوء مدیریت از بودجه غیر معمول نیست در سطح محلی با توجه به پیچیده بودجه و گزارش سیستم. این مشکل به مدیریت برای روستاهای با سطح پایین سواد مالی.

بنابراین دولت باید ساده آن پرداخت و مدیریت وجوه به طوری که آنها می تواند توزیع شده به مردم نیازمند در مناطق روستایی است. این را قادر می سازد آنها را به طور موقت به مقابله با COVID-19 سریع تر است.

روستاها مناطق محروم و تبعید وزارت است که هنوز هم در حال توسعه دستورالعمل به کار, نقدی, نقل و انتقالات با استفاده از ایجاد کرد بودجه.

وجود دارد چند ایده های متناقض در “دستورالعمل”.

در یک سوی این وزارتخانه نشان می دهد هر خانواده ذینفع دریافت خواهد کرد در مورد Rp 600,000 برای سه ماه. این امر به بیش از 78,000 روستاها.

از سوی دیگر تخصیص برای هر خانواده بستگی دارد که چه مقدار بودجه ایجاد امنیت از دولت است.

برای روستاهای دریافت میانگین بودجه از Rp 800 میلیون به Rp 1.2 میلیارد دلار (USD 53k-80k) تخصیص برای COVID-19 انتقال تنظیم شده است در 30 درصد از کل بودجه برای سه ماه. برای روستاهای دریافت بیش از Rp 1.2 میلیارد دلار تخصیص می تواند تا 35 درصد از بودجه خود را.

راه وزارت معاملات با این وضعیت معکوس است زیرا مقدار زمان و تلاش مورد نیاز برای طراحی مناسب شرایط بودجه. هدف قرار دادن مستعد ابتلا به خروج و ورود خطا که اغلب منجر به تنش های اجتماعی است. بودجه خواهد شد و سپس منتشر خواهد شد راه بیش از حد آهسته به سریع اثرات.

یکی از مهم ترین اصول در محیط جهانی پایه درآمد برای از بین بردن تمام conditionalities برای جلوگیری و یا کاهش پتانسیل محلی در تضاد است.

در شرایط اضطراری مانند این بیماری همه گیر conditionalities و پیچیده تایید هستند آخرین چیزهایی که مورد نیاز است زیرا تقریبا همه تحت تاثیر قرار است.

یادگیری از گذشته

قبلی فاجعه تنظیمات دولت سرنشین ‘پایه درآمد از طریق انتقال پول نقد برنامه های در سولاوسی مرکزی پس لرزه در این منطقه در سال 2018 است.

رهبری وزارت امور اجتماعی این برنامه پشتیبانی می شود توسط بزرگ سازمان های غیر دولتی.

پس از 2018 زمین لرزه وزارت توزیع حداقل Rp 43.2 میلیارد به 72,000 فاجعه متاثر مردم در 2019. همچنین سازمان های غیر دولتی از نقدی کار گروه (CWG) در سولاوسی مرکزی توزیع شده در سراسر Rp 300 میلیارد دلار (US$22 میلیون) به عنوان 2019.

گنجاندن ذینفع در مواقع اضطراری باید بر اساس ساده معيارهای ورود به مطالعه را مانند از دست دادن دارایی ها و مشاغل. و یک روستا در سطح فرایند می تواند به منظور بررسی این اطلاعات ،

ضرورت اساسی جهانی درآمد

COVID-19 علل فقر به موشک وار رفتن به 1% کاهش در رشد اقتصادی می تواند به افزایش فقر تا 3 درصد است.

در شرایط اضطراری زمان ارز است. عدم تحویل پایه درآمد برای مردم می تواند عواقب فاجعه بار.

مردم به دنبال اطمینان و امنیت در این بیماری همه گیر عصر. این دو چیز دقیقا چه اساسی جهانی درآمد می تواند به ویژه برای جمعیت روستایی است.

دولت اندونزی نیز نیاز به فکر می کنم فراتر از جاکارتا و جزیره جاوا به عنوان کسانی که در حاشیه رنج می برند بیشتر به دلیل عدم توجه به آنها را در زمان طرح.

در حالی که اندونزی است که هنوز در تلاش برای “صاف منحنی” دولت نیاز به تغییر دنده به تنظیم به بحران بدون به خطر انداختن گروه های آسیب پذیر.

اگر کسب و کار هستند که نجات از طریق مداخله از قبیل معافیت های مالیاتی و سپس دولت نیز باید نجات آسیب پذیر و به حاشیه رانده نفر در یک زمان زمانی که آنها به آن نیاز دارید.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im