دولت آلمان می گوید نیروی دریایی روسیه با عامل عصبی نوویچوک مسموم شد

برلین — دولت آلمان روز چهارشنبه با استناد به نتايج آزمايشی جديد گفت الکسی نوالنی رهبر اپوزيسيون روسيه قربانی حمله ای شد و با عامل اعصاب دوران شوروی نوويچوک مسموم شد.

ناوالنی، سیاستمدار و بازپرس فساد که یکی از سرسخت ترین منتقدان ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه است، در پروازی که در ۲۰ اوت از سیبری به مسکو بازگشت، بیمار شد و پس از فرود اضطراری هواپیما به بیمارستانی در شهر اومسک سیبری برده شد.

او دو روز بعد به بیمارستان چاریت برلین منتقل شد، جایی که پزشکان هفته گذشته گفتند آزمایش های اولیه نشان می دهد ناوالنی مسموم شده است.

استفن سیبرت، سخنگوی صدراعظم آنگلا مرکل، روز چهارشنبه در بیانیه ای اعلام کرد که آزمایش یک آزمایشگاه نظامی ویژه آلمان اکنون «اثبات بدون شک یک عامل عصبی شیمیایی از گروه نوویچوک» را نشان داده است.

سیبرت می گوید: «این یک رویداد ناراحت کننده است که الکسی نوالنی قربانی حمله با یک عامل عصبی شیمیایی در روسیه شده است.» “دولت آلمان این حمله را به شدیدترین صورت محکوم می کند.”

مقامات بریتانیایی نوویچوک را سم مورد استفاده در سال ۲۰۱۸ بر روی سرگئی اسکریپال جاسوس سابق روسیه و دخترش در انگلستان شناسایی کردند. عامل عصبی یک مهارکننده کولین استراز است، بخشی از کلاس موادی که پزشکان در چاریت در ابتدا در ناوالنی شناسایی کردند.

آلمان خواستار پاسخ دولت روسیه شد. کرملین روز چهارشنبه گفت هنوز از مسموم شدن ناوالنی با یک عامل عصبی مطلع نشده است.

دیمیتری پسکوف سخنگوی کرملین به خبرگزاری دولتی تاس گفت: چنین اطلاعاتی به ما رله نشده است.

سیبرت گفت دولت آلمان شرکای خود را در اتحادیه اروپا و ناتو از نتایج آزمایش آگاه خواهد کرد. او گفت که با توجه به پاسخ روسیه «در مورد پاسخ مشترک مناسب» با پارتنرها خود مشورت خواهد کرد. وی افزود آلمان همچنين با سازمان منع سلاح های شيميائی تماس خواهد گرفت.

ائتلاف های ناوالنی در روسیه اصرار کرده اند که او عمداً توسط مقامات این کشور مسموم شده است، اتهاماتی مبنی بر اینکه کرملین آن را به عنوان «سر و صدای خالی» رد کرده است.

لئونید ولکوف متحد و استراتژیست دیرینه نوالنی در توئیتی که عکسی از نام پوتین و امضایی در کنار آن را در بر می گرفت، گفت: «مسموم کردن ناوالنی با نوویچوک در سال ۲۰۲۰ دقیقاً همان ترک امضا در یک صحنه جرم خواهد بود.»

پزشکان روسی که ناوالنی را در سیبری درمان می کردند بارها با نتیجه گیری مسمومیت بیمارستان آلمان رقابت کردند و گفتند مسمومیت را به عنوان تشخیص رد کرده اند و آزمایش های آنها برای مهارکننده های کولین استراز منفی برگشته است.

در آخرین به روز رسانی چاریت، بیمارستان گفت Navalny هنوز در کما القا شده اما در وضعیت پایدار است.

——–

داریا لیتوینوا در مسکو در این داستان سهیم بود

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de

خرید کتاب زبان اصلی

آموزش سئو