میانمار دستور داده شد به “همه اقدامات در درون قدرت خود را” برای جلوگیری از هر گونه اعمال خشونت علیه Rohingya در اواخر ماه ژانویه توسط دیوان بین المللی دادگستری (ICJ). دادگاه با توجه به مورد آورده شده توسط گامبیا متهم میانمار نقض 1948 کنوانسیون نسل کشی علیه Rohingya یک اقلیت قومی ،

دادگاه هنوز مشخص نشده که آیا خشونت در میانمار در ایالت راخین در 2016-17 به منزله قصد نسل کشی میانمار توسط مقامات نه که باید تحت پیگرد قانونی قرار. اما در دادگاه “موقت اقدامات” میانمار است که انتظار می رود به ارائه منظم گزارش به دادگاه در ظرف چهار ماه و سپس هر شش ماه.

چند روز قبل از ICJ حاکم میانمار مستقل کمیسیون پرس و جو (ICOE) یک داخلی نیروی کار تحقیقی به این نتیجه رسیدند که گزارش نهایی خود را در خشونت است. آن را یافت که جنایات علیه بشریت مرتکب شدند در رخین و وجود شواهدی از خشونت جنسی اما پیدا کردن شواهد قصد نسل کشی توسط دولت و نیروهای امنیتی.

این ICOE توصیه داخلی روند قضایی برای تعقیب شواهد و عاملان در تلاش برای ساخت و تأیید قضایی کشور را نهاد. یافته های این کمیسیون شد و تایید شده توسط دفتر ریاست جمهوری میانمار و تا حد زیادی تکرار شده با آنگ سان سو چی در این کشور مشاور وزیر و وزیر امور خارجه در مقاله ای در بار مالی.

این اظهارات ICOE و ICJ آشکار تفاوت عمده بیش از مسائل مربوط به حوزه قضایی چه ایجاد نسل کشی, قصد, منابع, از شواهد و انتظارات مختلف از زمانبندی برای اصلاحات. در رد ICOE روند ICJ سفارشات – هر چند رانده قریب الوقوع نگرانی و مقاصد شریف – می تواند هر دو را تهدید به تشدید تنش بین میانمار و جامعه بین المللی و داخل کشور است که با حسی مملو از انتخابات سال است.

تقسیم قدرت

به عنوان یک دانشمند علوم سیاسی که در مطالعات توسعه و مسائل زیست محیطی در میانمار, من می دانم که سرعت تغییر اتفاق می افتد به آرامی در یک محل توقف دهه تحریم های بین المللی و سرکوب خودکفایی. ICJ رویکرد کور است به زمینه میانمار شکننده و ضعیف دولت که در آن قدرت تکه تکه دولتی تقسیم شده و درگیری های داخلی اجرا مملو سراسر کشور را به هفت منطقه و کشورهای خود را تحت سیستم فدرال. قومی گروه های مسلح ارتش-حمایت شبه نظامیان و نیروهای گارد مرزی اجرا به هزاران نفر.

من در حال انجام تحقیق بر روی آب و زیرساخت و محیط زیست در میانمار شده است پر از فروتنی لحظه های من آمده اند به درک چگونه بر روی زمین, هر موضوع مهم روز در میانمار است که در بازدید از طریق منشور از 60 سال از درگیری های مسلحانه و ناتمام روند صلح.

انتقادات ICOE توصیه به نوبه خود در یک بی اعتمادی برای میانمار موسسات و بلندی قدرت Tatmadaw دولت و نیروهای مسلح. پس از حاکم این کشور برای بیش از چهار دهه اخير ارتش در ادامه به برگزاری یک گرفتن بیش کلیدی وزارتخانه ها و یک چهارم از مجلس.

هنوز با همان منطق کسانی که با احتیاط از میانمار-اجرای روند قضایی نیز باید در مورد خواسته های قرار داده شده در میانمار توسط دیوان بین المللی دادگستری و سیاسی آن و ظرفیت نهادی برای ارائه بر روی آنها. ICJ موقت اقدامات به مثابه عمده فروشی مدنی, سیاسی, اداری, حقوقی و نظامی اصلاحات در قطره از کلاه و دارای حق اعمال یک چوب از شرم به جای یک نردبان از حمایت در زمان نیاز.

زندگی در Thet Kel Pyin اردوگاه برای آوارگان داخلی در سیتو, میانمار در ایالت راخین. Nyunt پیروزی/سازمان حفاظت محیط زیست

Polarising rifts

مطبوعات بین المللی پوشش به سادگی به تصویر کشیده ICJ را اعمال اقدامات موقت به عنوان یک “پیروزی” برای بین المللی حقوق بشر و یک “شکست” برای میانمار. مقالات متعددی را با تمرکز بر Syuu کی را مخدوش شهرت بین المللی نقاشی او را به عنوان همدست اتهام نسل کشی است.

این بیگانه میانمار یک کشور در حال ظهور از چندین دهه انزوا از مهم بین المللی تعامل ویژه با عمده کشورهای دموکراتیک غربی. این اختلافات در حال حاضر مشکلات هر دو برای حمایت از دموکراسی طرح در کشور و کمک به Rohingya جوامع پزشکی و انسانی پشتیبانی می کند.

شکاف نیز رانده میانمار برای توسعه روابط نزدیک تر با چین که دارای حیاتی و استراتژیک منافع کسب و کار در تمام کشور عمده مناطق جنگی که در آن آسیب پذیر در اقلیت قرار گرفتند. این شامل رخین منطقه, جایی که چین قصد دارد برای ساخت یک عمده بندر. رئیس جمهور چین پینگ بازدید میانمار در تاریخ 18 ژانویه به ثبت نام بیش از 22 قرارداد دو جانبه با میانمار است.

رئیس جمهور چین ملاقات با آنگ سان سو چی در وزارت امور خارجه به میانمار در ژانویه 18 سال 2020 است. Nyein چان Naing/EPA

گذشته و حال تلفیق شدهاست

راه که قوانین بین المللی عمل بر اساس سوابق اطراف قبلی موارد منجر به مشکلات در کاربرد آن در میانمار مورد. اصطلاح نسل کشی ابداع شد در سال 1942 توسط بین المللی فقیه رافائل لمکین یک از بازماندگان هولوکاست که رهبری یک جنبش به فشار سازمان ملل متحد به تعقیب نازی عاملان به عنوان جنایتکاران افزایش دادن به نسل کشی کنوانسیون.

این میراث از لمکین را در چارچوب پیگرد قانونی جعلی از طریق وحشت هولوکاست و نسل کشی ارامنه 1915 ادامه به تاثیر راه معاصر موارد مشاهده شده و مورد بحث قرار گرفت. پژواک “هرگز دوباره” روایت طنین انداز در سراسر گامبیا مورد برابر میانمار در دیوان بین المللی دادگستری.

Syuu کی است و نه قابل مقایسه با صربستان در سال میلوسویچ یا آلمان نازی آدولف هیتلر بودند که هر دو در راس هماهنگ ماشین آلات جرم قتل اختیار داشت و قریب به اتفاق کنترل غیر نظامی و قدرت نظامی. میانمار رهبران غیر نظامی ندارند به خوبی توسعه یافته و professionalised دولت قادر به حاکم در نظامی غیر قانونی پول در آوردن فعالیت هایی مانند معدن و منطقه بزرگترین متامفتامین عملیات.

میانمار غیر نظامی رهبران برگزار می شود مسئول در دیوان بین المللی دادگستری به اتهام جنایات Tatmadaw و Augean وظیفه چرخش به اطراف بیش از یک قرن از colonially به ارث برده پیچیده اجتماعی میراث در صرف چند ماه. این است که چرا Syuu کی علنا baulked در: “خواسته های غیر منطقی است که میانمار در سیستم عدالت کیفری تکمیل تحقیقات در یک سوم از زمان به طور معمول اعطا بین المللی فرآیندهای.”

پل زدن شکاف

من دندان من به عنوان یک جوان در مقطع کارشناسی محقق تحصیل نسل کشی بر روی زمین در یوگسلاوی سابق. من در بازدید از جنگ بالکان در سال 2002 و چهار سال را صرف بررسی مشکلات انتقالی peacebuilding. کشورهای اروپایی و ناتو مایل به ارائه حضور نظامی برای ایجاد ثبات در این ارسال-وضعیت جنگ در بوسنی و هرزگوین و بعد از چندین سال را صرف تلاش برای ایجاد یک مشترک دولت از سازمان ملل متحد تحت الحمایه. بدون این قدر از اراده سیاسی و منابع و چارچوب ها از راه دور در آینده از عمده کشورهای غربی برای ساخت دولت و تقویت صلح در میانمار.

در عوض رشد دیپلماتیک جداسازی میانمار را به دولت غیر نظامی به عنوان آن را در معاملات بین المللی با پیامدهای Tatmadaw اقدامات و یکمین نظامی استراتژیک و انتخاباتی نفوذ بر رهبران غیر نظامی.

در نهایت هدف از ICJ روند در میانمار است به امن “امن و با وقار بازگشت” برای آوارگان. تعقیب عاملان اگر مورد پیشرفت های که تا کنون نیاز به همکاری و رعایت میانمار را به مقامات. عدم اساسا تعامل با نگرانی واقعی و نقاط اختلاف بین دیوان بین المللی دادگستری و میانمار دارای پتانسیل بیشتر به بی ثباتی در این کشور در حال حاضر ظریف, سیاسی, امنیتی و وضعیت حقوق.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

خرید کتاب زبان اصلی

آموزش سئو