گروه حقوق انفجار اتاوا برای کمک به داعش بازداشت اعضای خانواده

OTTAWA — دولت فدرال شده است متهم به نقض بین المللی حقوق بشر و تعهدات با امتناع از کمک به ده ها تن از کانادا مردان و زنان و کودکان بازداشت کثیف در اردوگاه ها در سوریه به دلیل خود موسوم به دولت اسلامی.

این اتهام توسط مستقر در نیویورک دیده بان حقوق بشر موجود در یک داغدار گزارش دوشنبه منتشر شد که در اتاوا به سرعت شروع به آوردن زندانیان صفحه اصلی — شروع با 26 کانادا کودکان شناخته می شود در اردوگاه.

یکی از کسانی که کودکان پنج ساله و یتیم به عنوان شناخته شده امیره که داشت در کنار یک جاده در سال گذشته پس از او پدر و مادر و خواهر و برادر کشته شدند در یک حمله هوایی که مورد مطرح شده با لیبرال فدرال دولت در گذشته است.

“دولت کانادا از موازین بین المللی حقوق بشر و تعهدات نسبت به کانادایی ها که خودسرانه بازداشت و در شمال شرق سوریه” می خواند 92-صفحه گزارش که شامل مصاحبه با بازداشت شدگان و خانواده های کانادا و مقامات خارجی.

“تعهدات که کانادا را نقض کرده عبارتند از مصرف لازم و مناسب مراحل را برای کمک به اتباع خارج از کشور رو جدی نقض حقوق بشر از جمله خطرات به زندگی شکنجه های غیر انسانی و اهانت آمیز درمان است.”

آن رفت و به رنگ اخلال تصویر از شرایط در اردوگاه ها با غذا و آب تمیز در تامین کوتاه مدت در حالی که بیماری و خشونت حاکم است. کودکان دیده می شد نوشیدن worm آلوده آب در حالی که “اخلاق پلیس” شکار زنان که انتقاد از داعش.

دیده بان حقوق بشر گزارش آخرین به هدف را در دولت فدرال وقتی که می آید به کانادایی بازداشت شده در شمال شرقی سوریه پس از سقوط دولت اسلامی عراق و شام.

اتاوا قبلا ذکر شده عدم کانادا دیپلمات ها در سوریه و نگرانی های ایمنی در اطراف ارسال به مقامات اردوگاه که در آن حدود 100000 دو نفر توسط اعضا و خانواده های آنها برگزار می شود به عنوان دلایل بیشتر انجام نمی دهد.

در عین حال سازمان دیده بان حقوق بشر اشاره کرد بریتانیا, دانمارک, فنلاند, فرانسه, آلمان, نروژ و ایالات متحده تا به حال همه عودت کودکان و در برخی موارد مادران آنها از اکتبر. که شامل 10 فرانسوی یتیمان و کودکان در ماه ژوئن.

دولت فدرال نیز به تازگی به کمک 40,000 کانادایی بازگشت به خانه با توجه به COVID-19 گیر این سازمان گفت: از جمله 29 از سوریه است. 47 شناخته شده کانادایی در سوریه بازداشت شدگان اردوگاه شامل هشت مردان, 13 زنان و 26 کودکان است.

“اگر چه مقامات کانادا نیست استناد بالقوه عواقب سیاسی به عنوان یک دلیل در سال 2017 (نخست وزیر جاستین) ترودو مواجه واکنش به سادگی برای حمایت از خدمات توانبخشی برای کانادا (داعش) مظنون که در بازگشت به خانه” گروه حقوق نوشت.

“برای اینکه مطمئن عودت کننده گان همیشه محبوب” آن افزود: با اشاره به تلاش برای بازگرداندن یک نروژی مادر و کودک منجر به فروپاشی آن کشور دولت است. “اما اکثریت قریب به اتفاق عودت کننده گان صورت گرفته با کمی و یا بدون جنجال.”

کانادا بازداشت شدگان در اردوگاه اداره کرد-رهبری سازمان عبارتند از: محمد خلیفه است که به عنوان حمله تبليغاتي و جک Letts یک دوگانه انگلیسی-ملی کانادا لقب “جهادی جک” توسط رسانه های بریتانیا.

دولت بریتانیا لغو Letts شهروندی در سال گذشته است. نه دولت لیبرال و نه رسمی مخالفت مجلس با بیان شور و شوق برای بازگشت او به کانادا با وجود درخواست های مکرر از خانواده اش.

در عین حال سازمان دیده بان حقوق بشر استدلال برای بازگشت به عنوان بهترین-و به طور بالقوه تنها — راه برای نگه کانادا اعضای داعش به حساب به عنوان وجود دارد بدون روند در سوریه به تحقیق و تعقیب کسانی که مظنون به جنایات.

“هیچ یک از کانادایی متهم شده است با هر گونه جرم و جنایت” به آن اضافه شده است. “نه این کانادایی ها آورده شده است قبل از یک قاضی برای بررسی قانونی بودن و ضرورت بازداشت خود ساخت خود را ادامه اسارت خودسرانه و غیر قانونی.”

در همان زمان این سوال مطرح شده که آیا مقامات کانادا هستند منع یا محدود کردن کمک های کنسولی از کسانی که در اردوگاه ها به دلیل خود موسوم به داعش که آن را می گوید همچنین نقض قوانین بین المللی است.

در حالی که ترودو ابراز اعتماد به نفس در سال گذشته در RCMP به بررسی کانادایی که در سفر به مبارزه در کنار افراط گرایان در عراق و سوریه, او گفت: آن را دشوار است به ارائه اطلاعات جمع آوری شده در خارج از کشور در دادگاه به عنوان مدرک جرم.

دولت تضمین کانادا سازمان باید منابع لازم و فرصت هایی را برای همکاری با متحدان خارجی در چنین مواردی او اضافه شده است.

سالانه گزارش فدرال مقابله با افراط گرایی در سال گذشته گفت: برخی از 190 نفر با قابلیت اتصال به کانادا مظنون به فعالیت های تروریستی در خارج از کشور و, در علاوه بر این حدود 60 بازگشته بود.

تعداد کمی از 60 عودت حال بازگشت از ترکیه به عراق و یا سوریه اما بسیاری از کسانی که باقی می ماند در خارج از کشور شد و گفت: عدم معتبر مدارک سفر خود را در یک لیست پرواز ممنوع و یا ترس دستگیری در خاک کانادا.

این گزارش توسط The Canadian Press برای اولین بار منتشر شده در ژوئن 29 سال 2020 است.

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de