مسکونی دانشکده ادبیات می تواند آموزش استعماری حال و تصور آینده بهتر

وجود دارد این است که بدن در حال رشد از ادبیات — رمان خاطرات, شعر, رمان های گرافیکی, تصویر کتاب — که از طریق آن بومی نویسندگان در حال دادن صدا و آژانس به تجارب و سابقه هند مسکونی تحصیل در کانادا.

اخلاقی آموزش مسکونی مدرسه روایات می توان به عنوان یک رابطهای فرایند است که نیاز به مشاوره و پاسخگویی.

به جای مشاهده مسکونی دانشکده ادبیات به عنوان در درجه اول مربوط به تاریخ گذشته, من می خواهم برای حمایت اهمیت آموزش این روایات به عنوان داستان است که پروب ما استعمار و در حال حاضر این امکان فقط آینده است.

سیندی Blackstock صحبت می کند و در پارلمان هیل در اتاوا در سپتامبر. 15, 2016. کانادا پرس/Sean Kilpatrick

نخست وزیر استفن هارپر در سال 2008 عذرخواهی از طرف کانادایی برای هند مسکونی و مدارس سیستم قرار داده مسکونی تحصیل بصورتی پایدار و محکم در گذشته آن را “غم انگیز فصل در تاریخ ما است.” این روایت از pastness مجاز هارپر به تکبر راه رفتن به aspirational نتیجه رسیدند که “هیچ جایی در کانادا برای نگرش است که الهام گرفته از هند مسکونی و مدارس و سیستم را دوباره پیروز شویم.”

سیاست جذب است که اداره مدارس در گذشته باقی می ماند و در عملیات امروز اگر چه در اشکال مختلف. Gitksan استاد سیندی Blackstock برای مثال می پرسد مسکونی مدارس: “آیا آنها واقعا نزدیک یا فقط جلوه های ویژه گرافیکی را به کودک رفاه؟”


ادامه مطلب: کانادا به جرم جعل بحران در بومی مراقبت فاستر


و Mi’kmaq وکیل و استاد Pam Palmater نشان می دهد که “سوء استفاده نیست پایان با بسته شدن آخرین مسکونی مدرسه در سال 1996. امروز وجود دارد بیشتر کودکان بومی زور از پدر و مادر خود قرار داده و به پرورش و مراقبت از در ارتفاع مسکونی دوران مدرسه.”

پاسخ از طریق داستان

پس از انتشار در سال 2015 94 تماس به عمل توسط کمیسیون حقیقت و آشتی از کانادا مربیان سراسر کشور — بسیاری از آنها بومی بودند وظیفه فوری ضروری به تاریخ و میراث مسکونی تحصیل به کلاس درس. بسیاری از معلمان تصمیم به پاسخ از طریق داستان با آموزش مسکونی دانشکده ادبیات.


ادامه مطلب: آموزش حقیقت و آشتی در کانادا: محل مناسب برای شروع مناسب است که در آن یک معلم می ایستد


برای آموزش مسکونی دانشکده ادبیات (داستان یا خاطره) را عمیقا احساس, داستان های شخصی از تصرف زندان و فرهنگی حک به تا حد زیادی غیر بومی کلاس های درس.

در این زمینه این مهم را بپرسید:

چگونه می تواند ما را در آموزش مسکونی دانشکده ادبیات فرهنگی, پاسخگو, راه?

چه ما مدیون بازماندگان مسکونی تحصیل که با استعداد داستان های خود را به ما ؟

چگونه ما را به قلب و ذهن بدن و روح به گفت و گو با نسل کشی?

روابط

در یک کلام همه چیز در مورد روابط: بین خواننده و داستان گفت و بین خواننده و نویسندگان بومی و جوامع که ما همه پاسخگو باشد.

ساختمان پاسخگویی به تمرین خواندن و آموزش این اغلب به شدت شخصی و آسیب زا داستان را می توان پرورش از طریق مشاوره و تعامل با جوامع بومی.

اینجا کلیک کنید برای مقالات بیشتر در ما جاری سری در مورد TRC تماس به عمل است.

پاسخگویی نیز مستلزم آن است که ما خودمان را غرق در مواد خود را در آن مستقل از نظر و در همه آن عمق و پیچیدگی است. ما باید اخلاقی شاهدان و ما باید از آنچه در این داستان به ما می آموزند در مورد ما در حال حاضر.

من دانش آموزان ایجاد شده و منجر به Facebook صفحه هند مسکونی مدارس در کانادا: ادبیات و هنر و رسانه در چند سال گذشته ، این صفحه یک مثال از نحوه تعامل دانش آموزان در مواد را در راه معنی دار است که ترویج یک گفت و شنود در مورد حقیقت و آشتی استعمار در کانادا.

این گفتگو بسیار مهم است و کلید آن است که ما را به تفکر و مطالعه در مورد مسکونی مدارس در روز در حال حاضر و برای آینده است. اینها در بسیاری از داستان های زمان ما است. این پوشش که تغییر کرده است. و بدون رادیکال مبارزه با استعمار در این کشور, این داستان از آینده ما است.

‘به مغز دزد’

در بهمن ماه سال گذشته یک روز پس از تبرئه از جرالد استنلی برای قتل Colten Boushie, متیس نویسنده و نویسنده از مغز, دزد, چری Dimaline توییتی:

“من نوشت: یک کتاب در مورد مردم بومی در نظر گرفته می شود و انسان ها در نظر گرفته ‘چیز’ در دست استعمار کانادا. من فکر کردم من در حال نوشتن در مورد یک پتانسیل آینده. #justiceforcolten #themarrowthieves @canadareads.”

‘مغز, دزد,’ توسط چری Dimaline. (DCB کتاب/باکلان کتاب)

مغز استخوان دزد جوان-بزرگسالان مجموعه رمان چهل سال به آینده است. در پی فاجعه زیست محیطی مردمان بومی دستگیر شده و ارسال شده به مدارس مسکونی. آنها در حال شکار و کشته مغز استخوان را که اجازه می دهد تا غیر بومی مردم که همه از دست داده و توانایی خود را به خواب, به خواب دوباره و در نتیجه تصور کنید دوباره.

کری شاعر بیلی ری Belcourt می پرسد: “چه NDN اگر نه سقف یک کشور سیاسی تخیل؟” در مغز استخوان دزدسیاسی سقف بالا است.

حد استعماری تخیل آدمخوار برداشت بومی در بدن برای حمایت از غیر بومی دولت-ملت زنده ماندن است.

وجود دارد غیر قابل اجتناب به روایت قوس از رمان است که نشان می دهد که آن را به عنوان واقع بینانه به آینده را تصور کنید از ویرانی زیست محیطی به عنوان آن است که به تصور آینده های مسکونی مدارس — آینده ای که در آن مردم بومی همچنان به شکار مانند Colten Boushie چرا که آنها در نظر گرفته به نحوی کمتر از انسان توسط استعمار کانادا.

‘هفت افتاده پر’

تانیا Talaga را هفت افتاده پرهای بر هفت بومی افراد جوان که رفت از دست رفته و در نهایت درگذشت Thunder Bay, Ont.

استنطاق به هفت جوانان و میر در بر داشت که برای اولین بار سازمان ملل مردم در تهوندر بای “اغلب درمان به کمتر از ارزش قربانیان” و در معرض مشکلات سیستمیک اطراف آن پشتیبانی برای جوانان و پاسخ به مرگ آنها.

‘هفت افتاده پرهای’ توسط تانیا Talaga. (حاتم مهدوی نور)

یک پولیس بررسی بدن یافت می شود در ماه دسامبر سال 2018 است که پلیس موفق به اندازه کافی بررسی مرگ نه مردم بومی در تهوندر بای از جمله چهار جوان مورد بحث در Talaga کتاب حداقل در بخشی به دلیل نگرش نژادپرستانه و كليشه اي است.

هفت پرهای افتاده بودند همه از جوامع در شمال انتاریو. به دلیل امتناع دولت به اندازه کافی صندوق-رزرو آموزش و پرورش بومی افراد جوان اغلب قادر به تکمیل یک مدرسه آموزش و پرورش در جوامع خود. آنها باید به جنوب غرب دور از خانه های خود به آنچه که اغلب خصمانه و فرهنگی مکان نا آشنا.

به یاد داشته باشید که تندر خلیج است که در آن یک جوان سفید مرد Brayden Bushby می ایستد متهم به قتل درجه دوم به اتهام پرتاب یک فلز تریلر از یک وسیله نقلیه در حال حرکت در یک بومی کاری باربارا Kentner بود که به سادگی راه رفتن توسط. او در بیمارستان بستری شد و درگذشت از جراحات او حدود شش ماه پس از حمله کردند.

خشونت مرگ و میر ناشی از باربارا Kentner و Colton Boushie به ما یادآوری می کنند که در حال حاضر روز کانادا را تهدید و حتی خطرناک برای مردم بومی به راه رفتن در اطراف.

Talaga کتاب نشان می دهد که بسیاری از مقایسه بین دانش آموزان از راه دور شمال ذخایر شبانه روزی و حضور در مدرسه در تهوندر بای — دور از جوامع خود را به دور از خانواده های خود دور و از زبان آنها و دور از سنت های فرهنگی و هند مسکونی سیستم مدرسه.

Talaga نتیجه تساوی مهم اتصال به جنس شونده سیستم است که به سرقت برده نسل از کودکان به معدوم کردن هر گونه اثری از هویت خود به عنوان خود-تعیین و خود کفا مردم با ثروت از زبان دانش سیستم ها و سنت های فرهنگی.

به آینده

Dimaline و Talaga کتاب های ما یاد می دهد که نسخه های مسکونی تحصیل وجود داشته باشد نه تنها در حال حاضر بلکه در آینده اگر کانادا به طور جدی و پیاده سازی در سازمان ملل اعلامیه حقوق مردمان بومی.

خاطرات و داستان در مورد مدرسه مسکونی تجارب و میراث هستند بنابراین لازم خوانش در استعمار کانادا. آموزش و خواندن مسکونی دانشکده ادبیات فاستر درک غنی تر از حال و آینده colonialisms.

برای درک گذشته استعماری است برای باز کردن درب به درک استعماری حال و آینده. این درک است که بخش مهمی از مسیر واقعی تغییر دهید.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

خرید کتاب زبان اصلی

آموزش سئو