تحقیقات ارائه می دهد سرنخ به همین دلیل چاقی خطر ابتلا به علائم شدید COVID-19

تورنتو — داده ها نشان داده اند کسانی که چاقی دارند در صورت ابتلا به ویروس کرونا رمان، احتمال مرگ یا رنج شدیدتری از COVID-19 دارند، اما تحقیقات جدیدی که در کنگره اروپا و بین المللی چاقی (ECOICO) ارائه شده است، در حال ریختن نور در مورد چرایی آن است.

در ECOICO سالانه — که امسال در آغاز ماه سپتامبر به صورت آنلاین برگزار شد — رابطه بین چاقی و COVID-19 جلو و مرکز بود.

و به دلیل خوب: مطالعات قبلی نشان داده اند که چاقی یک عامل خطر ساز برای COVID-19 است، و بیماران مبتلا به COVID-19 مبتلا به چاقی میزان مرگ و میر بالاتری نسبت به بیماران COVID-19 بدون چاقی دارند.

بر اساس یک اطلاعیه مطبوعاتی در مورد داده های فرانسوی ارائه شده در ECOICO، مناطقی از فرانسه که درصد بالاتری از چاقی داشتند «به نظر می رسید که انتشار محدودیت های قفل شدن خود بیشتر طول می کشد» به دلیل COVID-19 که هنوز در آن مناطق در گردش است.

داده های بیمارستان دانشگاه لیل در فرانسه از ماه آوریل نیز نشان داد که 87 درصد از بیماران COVID-19 در ICU که چاقی شدیدی داشت به پایان رسید تا نیاز به قرار دادن بر روی هواکش.

روز چهارشنبه تحقیقات جدیدی در ECOICO همراه با مقاله ای منتشر شده در حقایق چاقی، مجله رسمی انجمن اروپایی مطالعه چاقی منتشر شد که هدف آن رفتن به آنچه در حال رخ دادن است و چاقی را به یک عامل خطر تبدیل می کند.

بافت چربی که معمولاً با نام چربی شناخته می شود، بافتی است که در تمام انسان ها وجود دارد. چربی برای بقای ما لازم است و در فرایندهای متعدد درون بدن از جمله ایمنی و التهاب نقش دارد. اما هنگامی که این بافت بیش از حد می سازد، همان طور که در مورد چاقی وجود دارد، می تواند منجر به «التهاب مزمن درجه پایین» شود که با عوارضی مانند دیابت نوع ۲، بیماری های قلبی عروقی و حتی برخی سرطان ها همراه است.

پس چگونه بافت چربی بازی به چگونه COVID-19 به طور خاص بر بدن تاثیر می گذارد؟

بر اساس یک اطلاعیه مطبوعاتی در مورد این تحقیقات جدید، التهاب ناشی از چاقی مولکول هایی به نام سیتوکین ها را آزاد می کند که باعث پاسخ ایمنی می شود. این در واقع می تواند کسانی که مبتلا به چاقی با “اختلال در پاسخ ایمنی بدن به عفونت ها و افزایش بارهای ویروسی در هنگام آلوده شدن توسط ویروس ها را ترک کند.

در این انتشار توضیح داده شده است: «در COVID-19، تلاش های سیستم ایمنی بدن برای از بین بردن ویروس، جریان ثابتی از این سیتوکین ها تولید می کند که می تواند منجر به اثری شود که به «طوفان سیتوکین» معروف است که می تواند باعث آسیب عضو (مانند آسیب ریه) شود که منجر به پیامدهای ضعیف و مرگ می شود.

نحوه ورود COVID-19 به بدن نیز چیزی است که محققان در رابطه با چاقی به آن نگاه کردند.

SARS-CoV-2، ویروسی که باعث COVID-19 می شود، با آنزیم تبدیل کننده آنژیوتانسین-۲ (ACE2) که بخشی از سیستم رنین-آنژیوتانسیون-آلدوسترون (RAAS) است، تعامل دارد. هر دو SARS-CoV-2 و ویروس SARS که در سال ۲۰۰۳ به کانادا برخورد کرد می توانند از این آنزیم به عنوان گیرنده برای قفل کردن و آلوده کردن افراد استفاده کنند.

سیستم RAAS می تواند فشار خون را تنظیم کند و در فرایندهای التهابی نقش دارد. در کسانی که با چاقی سر و کار دارند، سیستم RAAS در حال حاضر «بیش از حد فعال» است که محققان می گویند می تواند باعث شود این بیماران نه تنها با داشتن موارد شدیدتر، بلکه در درجه اول دچار COVID-19 شوند.

“برخورد چاقی و بیماری های همه گیر COVID-19 اهمیت درک پاتوفیلولوژی بیماری مشترک را برجسته می کند، که ممکن است انتخاب های درمانی را برای جلوگیری یا خدشه دار کردن عوارض COVID-19 هدایت کند، به ویژه در جمعیت های آسیب پذیر مانند افرادی که با چاقی و بیماری های مزمن مرتبط با آن زندگی می کنند.»

یکی دیگر از مطالعه منتشر شده در مجله چاقی را نقد کنید هفته گذشته نیز نشان می دهد که واکسن می تواند کمتر موثر بر کسانی که با چاقی, به خصوص اگر آنها در تحریک پاسخ ایمنی تکیه می کنند, که در کسانی که با چاقی ضعیف.

تحقیقات انجام شده بر روی بیمارانی که از COVID-19 بهبود یافته اند نیز نشان داد که در بسیاری از موارد، سلول های T حافظه دیرینه ای دارند و پیشنهاد می کنند که داشتن سلول های T قوی برای بهبودی یا برای توسعه واکسن مهم است.

در مطالعه ۲۶ اوت آمده است: «متاسفانه همان طور که پاسخ های سلول T نشان داده شده است که در افراد مبتلا به چاقی دچار اختلال شده است، این نشان می دهد که یک واکسن COVID‐19 آینده ممکن است در جمعیتی با شیوع بالای افراد مبتلا به چاقی کمتر مؤثر باشد.»

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de

خرید کتاب زبان اصلی

آموزش سئو