از راه دور کار بدتر شدن نابرابری های بیشتر کمک به درآمد بالا بگیر

اهمیت کار از راه دور, همچنین شناخته شده به عنوان راه دور مشهود است در طول زمان COVID-19 بحران است. در طول یک دوره حبس و فیزیکی, فاصله, راه دور را فعال کرده برخی از کارگران به انجام وظایف معمول خود را از خانه.

اما کار از راه دور نیز می تواند یک منبع از نابرابری برای کارگران در بسیاری از راه های مختلف. اینها مربوط به بخش اشتغال و کارفرمایان و همچنین به عنوان به از دست دادن مزایای مرتبط با کار از راه دور.

به عنوان نشان داده شده در نمودار زیر وارد شده از 2015 کانادا کلی اجتماعی بررسی (GSS) تعداد telecommuters با افزایش درآمد شخصی است. بالاتر از یک فرد حقوق و دستمزد به احتمال زیاد به آنها را قادر به کار از خانه:

منبع: 2015 کانادا کلی اجتماعی بررسی (GSS) وزن به نمایندگی از کانادا نیروی کار است.

درآمد صنعت و تغییرات

امکان کار از راه دور در دسترس نیست به هر کس با یک کانادایی مطالعه برآورد که تنها 44 درصد از مشاغل سازگار با از راه دور. کار از راه دور است که به ویژه در میان فارغ التحصیلان دانشگاهی و مدیران و حرفه ای, اما در عمل خود را نیز بستگی به این بخش و این طبیعت کار است. سرمایه گذاری برای مثال در مقایسه با تولید مناسب تر است به کار از راه دور. در نتیجه بسیاری از کارگران محروم از یک جایگزین است که اجازه می دهد تا آنها را به ادامه کار در طول بحران مانند COVID-19 بیماری همه گیر.

2015 GSS داده ها نشان می دهد که دو تا از اشغال دسته به کارگیری اکثر کارگران در کانادا بسیار کم نسبت telecommuters رایج است. کار از راه دور است که بسیار بیشتر تمرین در تنها چهار نفر از این 10 شغل دسته بندی. مشاغل با سهم زیادی از درآمد پایین کارگران به طور کلی چند telecommuters همانطور که نمودار زیر نشان می دهد.

منبع: 2015 کانادا کلی اجتماعی بررسی (GSS) وزن به نمایندگی از کانادا نیروی کار است.
منبع: 2015 کانادا کلی اجتماعی بررسی (GSS) وزن به نمایندگی از کانادا نیروی کار است.

گزینه ای برای کار از خانه نیز متفاوت است در سراسر سازمان از برخی از آنها بیشتر تمایلی نسبت به دیگران برای آن ارائه دهد. در سال 2013 حدود 23 درصد از کسب و کار ارائه شده از راه دور گزینه های در کانادا است.

در طول COVID-19 گیر کارکنان قادر به کار از خانه مانند رستوران سرورهای مربیان شخصی و یا تولید کارگران ممکن است گذاشته به طور موقت یا دائم یک بار به نظر می رسد که در حال سقوط به طور نامتناسبی بر کارگران کم درآمد است.

مزایای در دسترس نیست به کارگران کم درآمد

Telecommuters همچنین لذت بردن از مزایای بالقوه ناشی از یک برنامه انعطاف پذیر است که می تواند خود را بهبود تعادل کار و زندگی از جمله زمان کمتری را صرف رفت و آمد.

علاوه بر این افرادی که کار از خانه صرف کمتر در غذا و لباس و حمل و نقل. در سال 2011 در کانادا صرفه جویی در هزینه برآورد شد در بین 600 دلار و 3500 $در سال برای یک فرد از راه دور دو روز در هفته است.

مطالعات نشان داده است که کارمندان در کانادا و ایالات متحده و فرانسه مشاهده از راه دور مثبت در شرایط تعادل کار و زندگی. کسانی که قادر به ارتباط از راه دور بسیاری از آنها کم درآمد و کارگران قادر به جمع اوری این شیوه زندگی و منافع مالی.

با توجه مزايای راه دور است که یک گزینه جذاب برای بسیاری از. مطالعات نشان داده اند که تعداد قابل توجهی از کارگران را حتی موافق به حقوق و دستمزد پایین تر برای یک کار است که اجازه می دهد آنها را برای کار از خانه. درخواست کار از راه دور می تواند به خصوص قوی در طول زمان بحران اما نیز وجود دارد و تحت شرایط عادی است.

بحران جاری در نتیجه تقویت نابرابری وقتی که می آید به مالی و تعادل کار و زندگی, مزایای. اگر وجود دارد گسترده تر آینده تصویب از راه دور یک نتیجه به احتمال زیاد از وضعیت فعلی که هنوز بخش بزرگی از جمعیت مشغول به کار بسیاری از آنها کم درآمد و کارگران محروم خواهد بود.

این افزایش مسائل مهم برای دولت ها و سازمان ها به طور کلی. این امر به ویژه در زمان بحران بهداشت عمومی به عنوان کارگران و شرکت ها درد و رنج قابل توجه زیان های مالی است.

دولت استانی و فدرال در حال حاضر گرفته شده اقدام مناسب از طریق یک سری از اقدامات مانند کانادا واکنش اضطراری بهره مند شوند (CERB) و کانادا اضطراری یارانه دستمزد. بدیهی است که این اقدامات به طور مستقیم هدف قرار دادن نابرابری های مربوط به کار از راه دور اما با این وجود آنها کمک به کاهش مشکلات مالی کارگران است. دولت ها و شرکت ها را نیز اقدامات انجام شده برای افزایش دستمزد بسیاری از کارگران که در خط مقدم این بیماری همه گیر, یعنی, فروشگاه های مواد غذایی و خانه سالمندان کارکنان.

اما دولت می تواند و باید بیشتر به افزایش پذیرش کار از راه دور برای کمک به کاهش نابرابری. سیاست های تشویق به راه دور می تواند توجیه دلایل بسیاری از جمله کاهش سفر در ساعت اوج در طول بحران تغییرات آب و هوایی و انطباق کارکنان با خانواده محدودیت.

کار از راه دور می تواند کمک به کاهش تعداد اتومبیل ها در جاده ها است. (الکساندر پوپوف/Unsplash)

چگونه به حل کار از راه دور نابرابری ؟

دولت باید تشویق تصویب از راه دور توسط کارفرمایان که در آن ممکن است اما هنوز اجرا نشده. آنها می تواند به عنوان مثال ارائه اطلاعات به سازمان در مورد چگونه کار می کند. این می تواند به شکل راهنماهای برای اجرای از راه دور کار می کنند که ایجاد خوبی تعریف اهداف و توضیح نتایج ارزیابی خواهد شد و همچنین پیگیری پروتکل های.

دولت همچنین می تواند در نظر گرفتن پرداخت یارانه و ارائه مشوق های مالی برای سازمان هایی که پیشنهاد کار از راه دور گزینه های برای مثال با کمک به ارائه صفحه اصلی کامپیوتر و تجهیزات دیگر برای کارگران است.

اینترنت با سرعت بالا در دسترس نیست برای تعداد قابل توجهی از کانادایی واقع در مناطق روستایی است. دولت فدرال و برخی از دولت های استانی را اعلام کرد قصد خود را به اینترنت با سرعت بالا دسترسی به مناطق روستایی و دور افتاده اما تحویل آهسته بوده است به آمده است.

برای کسانی که مشغول به کار در صنایع خدمات از راه دور کار یک گزینه نیست. (کیت تاونسند/Unsplash)

در حالی که این افزایش خواهد یافت و امکان کار از راه دور برای برخی از کارگران سهم زیادی از نیروی کار — کسانی که در تولید و خدمات صنایع مثلا — نیست کمک آن چرا که آنها مشاغل ناسازگار هستند که با کنترل از راه دور کار می کنند.

که بدان معنی است که حتی با موجود و بالقوه دولت تشویق دستیابی به دسترسی برابر به کار از راه دور در سراسر سطح درآمد ادامه خواهد داد و به چالش کشیدن مشکل است.

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de