انتشار Meng به رایگان Kovrig و Spavor به مخاطره می اندازد کانادایی در خارج از کشور ترودو می گوید

تورنتو — نخست وزیر جاستین ترودو است مقاومت در برابر تماس رایگان Huawei اجرایی Meng Wanzhou به منظور حفظ آزادی دو کانادایی بازداشت شده در چین گفت: انجام این کار را به مراتب بیشتر کانادایی ها در خطر است.

“واضح است که اولین اولویت هر دولتی است که برای محافظت از شهروندان خود” ترودو به خبرنگاران گفت: در اتاوا در روز پنج شنبه.

“اگر کشورها در سراسر جهان از جمله چین که با دستگیری خودسرانه تصادفی کانادایی آنها می توانید آنچه می خواهید از کانادا به لحاظ سیاسی – خوب است که باعث می شود خیلی افتضاح کانادایی که سفر در سراسر جهان در معرض این نوع از فشار است.”

ترودو ساخته شده است وی این اظهارات را یک روز پس از یک سخنگوی وزارت خارجه چین گفت که کانادا توقف تلاش خود را برای استرداد Meng می تواند بر سرنوشت مایکل Kovrig و مایکل Spavor.

که در بیانیه ای که موجود است در زبان انگلیسی-زبان و متن یک نشست خبری مورخ چهارشنبه خروج از چین را به مدت طولانی است که دستگیری این دو کانادایی ها بودند نه متصل به کانادا بازداشت Meng رئیس امور مالی از هواوی است که تحت بازداشت خانگی در ونکوور برای 18 ماه گذشته. کانادا در تلاش برای استرداد او به ایالات متحده جایی که او متهم به نقض تحریم ها علیه ایران است.

Kovrig و Spavor دستگیر شده بودند به طور جداگانه در روز پس Meng بازداشت. هر دو مردان برگزار شده بود در چین بدون هزینه از دسامبر 2018 تا هفته گذشته هنگامی که آنها به طور رسمی به اتهام جاسوسی است.

در پاسخ به یک سوال در مورد اینکه آیا انتشار Meng خواهد سازش یکپارچگی کانادا در سیستم عدالت, چین, سخنگوی وزارت امور خارجه ژائو Lijian اشاره کرد که کانادا در سیستم اجازه می دهد تا برای استرداد روند متوقف شود در هر نقطه.

“از جمله گزینه های درون حاکمیت قانون و می تواند باز کردن فضا برای حل, به وضعیت دو کانادایی,” او گفت: با توجه به متن.

“یک بار دیگر ما مصرانه از سمت کانادا به صادقانه احترام به روح قانون درمان چین جدی موقعیت و نگرانی به طور جدی جلوگیری از دستکاری سیاسی بلافاصله آزاد خانم Meng و اطمینان از امن او بازگشت به چین است.”

دولت چین در آخرین تماس برای کانادا به انتشار Meng مشابه بود و به یکی از صادر جمعه توسط گروهی از برجسته سابق کانادا سیاستمداران و دیپلمات.

این گروه از 19 نوشت: نخست وزیر جاستین ترودو گفت که “زمان گذشته به دلیل” کانادا برای توقف Meng را در روند استرداد به منظور دریافت “دو ساله” منتشر شد.

“ما اعتقاد داریم [Kovrig و Spavor] باقی خواهد ماند و در خود چینی, زندان, سلول تا Meng رایگان است برای بازگشت به چین” آنها نوشت: در نامه ای که به دست آمده توسط اخبار CTV.

امضا برای این نامه عبارتند از سابق لیبرال وزیر امور خارجه لوید Axworthy سابق محافظه کار وزیر امور خارجه لارنس کانن سابق رهبر NDP اد Broadbent و سفرای سابق کانادا به ایالات متحده و سازمان ملل متحد, در میان دیگران.

این گروه گفت که انتشار Meng نه تنها رایگان Kovrig و Spavor از “قبر خطر” و احتمال متهم شدن اما همچنین اجازه می دهد کانادا به دوباره ایجاد یک سیاست با توجه به چین از زمان اختلاف است. آنها همچنین پیشنهاد کرد که ادامه روند استرداد می تواند در نهایت تشویق چین به اقدامات بیشتر علیه کانادا.

“مقاومت در برابر چین فشار است و هیچ تضمینی وجود ندارد که آن را هرگز نمی تواند دوباره در آینده” گفتند.

“اگر کانادا در برابر فشار ناشی از بازداشت دو Michaels چین را به خوبی ممکن است تصمیم می گیرید که زمان بعدی آن نیاز به تشدید با بازداشت بیش از دو کانادایی است.”

ترودو گفت که او “عمیقا مخالف[d]” با این استدلال که دادن به چین را در آینده بازداشت کانادایی ها بیشتر از سناریوی مطرح شده در این نامه است.

“ایده حل کوتاه مدت وضعیت با ایجاد یک سابقه است که نشان می دهد به چین است که همه آنها یا کشور دیگری برای انجام شده است به طور تصادفی دستگیری یک تعداد انگشت شماری از کانادایی ها برای قرار دادن فشار بر دولت برای انجام آنچه [آنها] می خواهم … می اندازد میلیون ها کانادایی که زندگی و سفر خارج از کشور هر سال,” او گفت:.

“ما نمی توانیم اجازه می دهد تا فشارهای سیاسی و یا تصادفی بازداشت شهروندان کانادا به تاثیر عملکرد سیستم قضایی ما.”

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de